snášení vajec

dobrý den prosím o radu koupily jsme slepičky,které začínají snášet ale mají skoro bílé žloutky není to nějaká nemoc.,? děkuji za odpověd
neregistrovaný Václav Boháč neregistrovaný
Hezký den.Potřebují se napást na zeleném. Barvu žloudku i slepičího masa ovlivňuje kukuřice. Závada to není. Dávám jim ráno misku namočené pšenice,smýchané s kukuřicí, zasypu to šrotem a dvěma lžícemi Nutrimixu. Potom je nechám hodinu na zahradě. Přes den nějaké zbytky a na noc obilí. Jak zasednou na řád,tak zbytek odnesu kvůli myším. Koupené slepice se tak týden až dva učí přijímat jinou potravu než kupovanou směs S pozdravem.
Wandys1 Wandys1 117 příspěvků
Mám tři ruzné chovi.Slepice od Jihlavi,od Sokolova a 12 kusu vlastní.Dohromady 32 slepic.Již po druhé, ato minulý rok a letos snášeli od května do konce července a pak přestali,ani vejce 10 měsícu.Vubec n¨si stím nevím rady.Maj zelené,pšenici.zbytky pečiva,vytamíny.Výběch 25*10 metru.Plus odpoledne je pouštím za plot.Poradte prosím někdo Dík.
neregistrovaný Roman Dvořák neregistrovaný
To je k neuvěření. Jestli někde nezanáší, nebo vajíčka sezobou , ale to by jste viděl v hnízdě. I když se mi to nezdá. Neodnáší Vám je nějaký nenechavý soused? Těžko, nesou přes den.Potkani to nedělají, tchoř je dneska vzácný, kuna by napadala i slepice. Zkuste N1, kompletní směs směs pro nosnice, cca 8kč/kg. a nechte je chvíli zavřené, třeba některé v kukani.Původní plemena mají pauzy. Šlechtěné slepice (tery)mi nesou od loňského října v podstatě každý den.I když vypadají hrozně.
Wandys1 Wandys1 117 příspěvků
Zkusím tu N1.Vedle soused má 6 slepic a má 5 až 6 vajec denne.Zkoušel jsem vše,nepustit je,mít je jen na zahradě a nic.Ještě zkusím snížit chov.ptal jsem se i ve velkých farmách.Ale mám tu znamího a ten má ten samí problém.Oba dva chodíme kupovat vejcem do obchodu.
Možná je kurník zamořen čmelíkem,ten se právě v letních měsících silně množí a znepříjemňuje slepicím život tak až jde snáška prudce dolů
neregistrovaný Jaroslav neregistrovaný
Omlouvám se nejdřív za hrubky,ted čtu ten muj příspěvek a usmívám se.Nojo,já a čeština.K věci.Jak se odstranuje čmelík zjistím,ale zabil jsem 5 slepic a zjistil jsem,že maj ve vaječníku,vajíčka jak špendlíkové hlavičky.Prý maj bejt větší.Jak to tedy je.Jo a po oškubání peří to byla holoubata.Dvě měla skvrny na játrech.Dík za další rady.Roman.ps:hlavně neznamkujte pravopis.

Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dlouho trvá odstávka snášení vajec.

neregistrovaný Martina neregistrovaný

Záleží na stáří slepic ale také jak dlouhý je den nebo jestli máte zateplený kurník nebo třeba zda je přes zimu venku "zeleno". Je toho fakt hodně a aby slepice v zimě snášela, je potřeba ji prodloužit den svícením a zateplením kurníku. Když k tomu přidám i kvalitní krmení, tak je otázka, jestli se těch pár vajíček ještě oplatí :-)

neregistrovaný pusinova neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 9 (celkem 9)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »