Křik papoušků

Již toho bylo hodně napsáno o křiku papoušků. Já chovám v bytě Aru nobilis. Občas si pořádně zakřičí, hlavně když někdo zazvoní, je to lepší hlídač než pes. Hodně lidí mě od tohoto druhu zrazovalo ale asi záleží na jedinci. Jsem naprosto spokojen.
neregistrovaný Vladimír neregistrovaný
mám amazoňana modročelého a ten vůbec neřve. byl jsem taky zrazován, že by mohl řvát, ale zatím naprostý klid jen žvatlá, občas křikne když přijdu domů z práce a volám na něj.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Myslím, že u odpovědí na tuto opravdu ožehavou otázku by mělo být uvedeno, zda se jedná o ručně dokrmeného jedince, jeho přibližný věk a hlavně dobu,po kterou dotyčný svého mazlíčka vlastní. ještě za velmi důležité považuji sdělení, zda se jedná o jedince drženého singl nebo ve společnosti jiného představitele stejného či jiného druhu nebo v páru.Takový soubor informací může mít nějakou vypovídající hodnotu, odpovědi jiné/kratší-neúplné/ bych doporučoval ostatním brát jen jako osbní sdělení.
neregistrovaný cone neregistrovaný
tak ja se pridavam taky ted pres zimu mam v byte(barak)parek agapornisu skraboskovych o nich vim jen rano a kdyz jsou pusteny jinak ne.ted me mam o dva agace ruzohrdlich vic (v jine kleci)a ten jeden tomu jede zobak cely den az do pul 10 vecer :)ale zase vim ze tam je.jdu kolem klece tak sup na dvirka a pust me.myslela jsem ze jsou stejny ale skraboskove jsou tichy:)oproti jim.
neregistrovaný ala neregistrovaný
musím tedy upřesnit, že ten amazoňan je mládě staré 5 měsíců a je ručně dokrmené. Je tedy možné, že až se dostane do puberty bude to jiné, ale měl jsem alexandra a to byl řvoun ráno jak se rozednilo tak spustil a skončil až večer. Bohužel když jsem jel na dovolenou dal jsem ho na hlídání mamce a ta si ho chtěla dát v kleci v létě na dvůr ven ne čerstvý vzduch a jak mu tam dávala jídlo tak jí přetlačil a ulítnul. Bohužel nebyl na ní zvyklý takže na její volání neragoval. : (
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Já mám osobní zkušenost, že ručně dokrmení pap. jsou poměrně dobře zvládnutelní. Měl jsem doma ruč. dokrmené ar.jendaje a super. Zakřičel si chvíli z rána když vyšlo slunce nebo když přišla jeho panička domů ale jinak byl poměrně klid ani jsme o něm nevěděly. Samici kakadua která mi pak nešla do páru (šalamounský) stáří cca 4 roky, tak o té jsem nevěděl absolutně ani rámo,ani přes den ani večer. Podle mě záleží kus od kusu.
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Dobrý den Chci si pořídit agapornise fischeri.Rodiče stím souhlasí,ale že by byli nadšení,to se tada říct nedá.No souhlasí ale s jednou podmínkou že v noci a ráno nebode křičet,nevíte náhodou jak ho vycvičit aby nekřičel??? Děkuji za každou odpověď. A omluuvám se za chyby
neregistrovaný Zapletalový Veronika neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Zapletalový Veronika z 25.06.2018, 14:50:02

Domnívám se, že poměrně tišší je PÁR PAPOUŠKŮ. Když je papoušek sám, tak stále křičí, aby přivolal druhého papouška. Samotnému se mu stýská, a proto křičí. Ale ani tak asi nelze zaručit, že křičet vůbec nebudou. 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 8 (celkem 8)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »