Aktuálně: 5 006 inzerátů173 805 diskuzních příspěvků17 748 uživatelů

Kakadu bílý - kopie dokladů

Pavlína Ludvigová (neregistrovaný) 22.08.2011, 22:42:33 xxx.xxx.136.227
Dobrý den, snad mi někdo poradíte. Máme kakadu bílého, je to papoušek našich přátel, kteří ho nemohli mít doma z důvodu vzniklé alergie. Máme ho asi 5 let, nyní by jsme ho rádi darovali do ZOO, kde by byl papušek šťastnější a měl lepší podmínky. Jenže je problém - známí papíry od papouška někam zaseli/ztratili a ty jsou podmínkou přijetí papouška v Zoo. Je nějaké ústředí, kde by vystavili na papouška duplikát? Má kroužek s číslem na nožičce. Děkuji za odpověď.
anonymní (neregistrovaný) 23.08.2011, 07:22:40 xxx.xxx.77.12
Milá Pavlínu, vůbec jste si papouška neměli brát, když ho teď chcete dát pryč! Vzniklá alergie se dá léčit! P.s. Bude tato odpověď ostatním vyhovovat.? Rozhodla jsem se jít s davem.
anonymní (neregistrovaný) 23.08.2011, 07:48:06 xxx.xxx.161.104
Dobrý den. Předpokládám že má papoušek klasický CITESOVÝ kroužek tj. číslo s koncovkou nebo začátkem CZ, pokud byl papoušek přihlášen,doklad o registraci s patřičným číslem by měl být uložen na krajském úřadě, tuším odbor životního prostředí kategorie pro CITES (to už vám na krajském řeknou), dle mého by neměl být problém se žádostí o vystavení nových dokladů, nevím však zda to již nebude spoplatněno :-(
Jájina (neregistrovaný) 23.08.2011, 08:40:17 xxx.xxx.48.123
Pro 77.12 Myslím,že kamenovat v tomhle případě není na místě. Majitelka má na rozdíl od jiných rozum a dává papouška do dobrého prostředí,kde se o něj řádně postarají,bude mít velkou voliéru,veterinární péči.......mohla ho taky nabídnout pod cenou a dostal by se do rukou začátečníkovi,který by z něj udělal opelíchanou,psychicky labilní trosku! A alergie se léčit nedá,je trvalá,pouze se utlumuje léky a při střetu s alergenem opakovaně propuká.
anonymní (neregistrovaný) 23.08.2011, 11:59:26 xxx.xxx.77.12
Pro Jájinu! V žádném případě jsm nekamenovala zadavatelku.
cone
cone (1412 příspěvků) 23.08.2011, 12:07:17 xxx.xxx.67.3
Bylo založeno již několik vláken na různých forech o vhodnosti či nevhodnosti umísťování papoušku do ZOO. Sám bych k takovému činu nepřistoupil a raději bych našel opravdového zájemce s vhodným chovatelským zařízením a kakadua mu za "vhodný" obnos do vhodných podmínek přenechal. Konečné rozhodnutí je samozřejmě na vás, po mé víkendové návštěvě naší ZOO jsem trošku rozčarován tím neustálým přemísťovaním jednotlivých párů a stálým přehazováním jednotlivých párů.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 23.08.2011, 13:27:43 xxx.xxx.226.3
4 Jájina: alergie se dá léčit, nebo chcete-li potlačovat nejen léky, ale i právě střetem s alergenem. Pokud se alergenu střežíte jako oko v hlavě pak právě "potkání se s ním" je pro vás hrůza . V mnoha případech bylo dokázáno, že pokud člověk překoná první fázi alergie ( a je schopen psychicky tyto příznaky zvládnout),pak nastává jakési "smíření" organismu s tímto vetřelcem a příznaky ustupují a mnohdy i odeznívají.Neříkám, že zmizí úplně,ale jsou tak nepatrné, že stačí lehká "udržovací" kůra. Proto mě kolikrát hodně mrzí, že lidé zjistí, že mají alergii, rychle se zbaví zvířat a začnou se cpát zyrtekem apod . a nemají moc chuti to řešit jinak. Vím o čem mluvím, jsem alergik na seno a jen díky vytrvání u koní, jsem ji potlačila do rozumné meze. Krom toho u nás v rodině máme alergiky na prach,pyly a zvířecí chlupy. Vše se dá zvládnout, tedy pokud nejde o vážnou, život ohrožující a zajetou a letitou alergii.
Jájina (neregistrovaný) 23.08.2011, 13:35:25 xxx.xxx.48.123
pro Ruza5-s Vaším názorem z vlastní zkušenosti nesouhlasím.
anonymní (neregistrovaný) 23.08.2011, 14:16:24 xxx.xxx.161.104
samozřejmě, alergie ať už nacokoli má svá stádia a stupně síly, já jako dítě (10-12let) jsem trpěl poměrně silnou alergií na seno a určitou trávu (doposud nezjištěno), po dvacítce jsem začal pozorovat že mi dlouhodobě nevadí styk s těmito alergeny (trempování,práce na zahradě ....) až na takovou úrověn že jsem zhruba před 10 lety profesionálně kosil trávu ve městě u nás v havířově (tj. 7dní v týdnu po 8hod.denně) první rok,(druhý rok jsem odpracoval celou sezónu tj. duben-říjen) asi po 3měsících jsem dostal takový záchvat na šichtě při kosení, že mě odvezli do nemocnice a skončil jsem 2dny na kapačkách. po 14 dnech jsem to přišel vyzkoušet zpátky do práce (košení) a je to už cca víc jak deset let a neměl jsem již žádnou další reakci a to jsem ve styku s alergeny denně jak papoušků,sena,trávy atd. takže každý organismus je jiný a nedá se podle sebe soudím tebe ........
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 23.08.2011, 16:01:25 xxx.xxx.226.3
4 Jájina: to je mi jasné, že souhlasit nemusíte.Každý máme zkušenost jinou.Někdo na ni celoročně "umírá", někdo ji zpacifikuje do snesitelné míry ,někomu příznaky zmizí úplně. Jen jak jsem psala, je škoda, že to odnáší zvířata.Většinou okamžitě, hned.
Pavlína (neregistrovaný) 23.08.2011, 18:38:54 xxx.xxx.136.227
Děkuji za konstruktivní radu. Kroužek papoušek má, ale CZ tam není. Je tam ABR - 12 - B a tři čísla zatím. Co to znamená? Na některých dskuzích byla polemika, že kakadu bílý do Cites nepatří - jak to tedy prosím je? K této ZOO mám vazbu, takže vím, jak tam zvířata a papoušky chovají. Často tam jezdím ze "svých" důvodů. Alergii neřešte, je to OT a kdyby jste lépe četli, my alergii nemáme - papouška jsme se ujali, ale po cca 5 letech si myslím, že papoušek u nás šťastný není. Proto jsem se rozhodla pro toto řešení a o peníze vůbec nejde. Je snadné někoho soudit, když o tom nic nevíte. (Ovšem to je váš problém a vaše věc). Děkuji za případné přínosné odpovědi.
Roman (neregistrovaný) 23.08.2011, 20:14:20 xxx.xxx.157.61
Na kakadua bílého není povinná registrace, tudíž můžou s váma sepsat třeba jen darovací smlouvu a možná budou vyžadova veterinární vyšetření a to ho budete musete zaplatit ještě sama. Do ZOO bych nedal papouška ani za zlaté prase ale je to vaše věc.
Pavlína (neregistrovaný) 09.10.2011, 22:58:36 xxx.xxx.136.227
Dobrý den, tak jen píši jak to dopadlo s naším papouškem. Už je v Zoo a už po několika dnech se velmi dobře skamarádil se svými parťáky. Viděla jsem fotky, jak si spolu "hrají" a obírají se zobáčky. On sám je spokojený a pořád si se všemi kdo tam přijdou vypráví. Vše jsem si tam prohlédla a mají v pořádku jak voliery, zázemí i všechno krmení. Paní ošetřovatelka je člověk na svém místě a jsem ráda, že jsem se tak rozhodla. Díky za rady všem.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.