Aktuálně: 5 019 inzerátů173 896 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Pozor na hračky

Zdenka Brázdilová (neregistrovaný) 08.11.2011, 00:16:32 xxx.xxx.57.166
Dobrý večer a ahoj.. Všichni milovníci ptačích mazlíků.. Jen chci upozornit na jedno: tak jak se některé hračky mohou stát nebezpečnými pro děti, totéž platí i pro papoušky.. Dnes se totiž náš papoušek doslova "podruhé narodil"..Má v kleci pár hraček, žebříky dřevěné i provazové, houpačky a závěsné hračky typu dřevěných kostiček zavěšených na provázku..No a ty se mu málem staly osudným...Z nudy rozkloval provaz, potom se do toho zamotal a já jsem se nějak intuitivně šla kouknout ke kleci-jelikož se mi zdálo, že jě moc potichu.Jindy se ozývá veselým skříkáním a hvízdáním..a dnes odpoledne byl naráz KLID. Ještě že jsem přišla včas. Měl hlavu provlečenou rozdvojeným provazem a jak se tak točil a hrál si a chtěl se z toho následně vymanit, tak se víc a více zaplétal a to oko se mu nebezpečně stahovalo kolem krku..Já přišla opravdu na poslední chvíli! Ještě pár otoček a byl by se udusil..Hned jsem utíkala pro nůžky a vysvobodila jsem ho..Nevěřila jsem vlastním očím..a ještě teď se z toho vzpamatovávám.. Hračka šla hned pryč z klece, zkontrolovala jsem i všechny ostatní-ty jsou v pořádku..Papoušek už zase vesele skáče po kleci a švitoří..Ale já mám zas jednu velkou zkušenost.. Kdo máte podobné zážitky, tak se podělte s námi o poznatky.. Díky předem - hlavně za všechny opeřence..
Orina
Orina (227 příspěvků) 08.11.2011, 09:11:01 xxx.xxx.126.222
Na takové maléry upozorňuju na mých webových stránkách. Ke každému papouškovi, kterého prodávám dávám publikaci jak se o papouška starat. Kdyby dávali všichni chovatelé dostatečné informace o držení papoušků, nestávali by se tyto maléry a držitelé mazlíků by nebyli překvapeni nad tím, co všechno se může přihodit. Přeji každému novému zájemci o papouška aby si papouška dobře vybral, ale hlavně aby si dobře vybral chovatele od kterého kupuje.A to je někdy těžší než koupit zdravého papouška. (informaci najdete na mých webových stránkách v nabídce chovatelské informace-příprava klece pro malé papoušky.)
Zdenka Brázdilová (neregistrovaný) 08.11.2011, 10:18:36 xxx.xxx.57.166
Jen se vrátím k mému příspěvku.. Papoušky mám doma už pár let..teď máme asi 3 roky pyruru..Hračka to je klasická, zakoupená ze zverimexu. Takové jsou na mnohých fotkách chovatelů mazlíků - i tady na těchto stránkách.. / je to tato hračka: http://www.akvapotreby.com/www-akvapotreby-com/eshop/20-1-PTACI/113-2-Hracky/5/5301-Hracka-pro-velke-papousky-542 / Já takové používám už roky- nikdy nebyly problémy.. Že náš mazlík bude tak moc " aktivní " a nešťastnou náhodou se dostane do této situace, to jsem opravdu nemohla vytušit..
sunflowersman (neregistrovaný) 08.11.2011, 11:59:27 xxx.xxx.175.196
Dobrý den paní Svobodová. Nepodporujete nyní spíše přístup nových majitelů ala "já nemusím nic", všechno mě strčí chovatel až pod nos, proti kterému mnohdy také vystupujete? Souhlasím s tím, že by měl chovatel poskytnout informace. Sám odepisuji denně na několik mailů s prosbou o pomoc, aniž by Ti lidé brali papouška ode mě, o tom žádná. Každopádně si nedokážu představit, že může někdo osočovat chovatele, že nevěděl, co za rok či dva od koupi zas vymyslí zverimexy za hračky a že na to předtím neupozornil kupující. Osobně jsem každému člověku co ode mě bral papouška řekl, že nejlepší hračka je denně čerstvé vrbové proutí. Co si vymýšlejí obchody se zvířaty je mě jedno, nejsem jejich zastáncem. Však podle reportáže na Primě by měli na podobné riziko upozornit především oni, když jsou takoví profíci nemyslíte? Já nikomu k papouškovi neprodávám žádné prolézačky ani jiné zbytečnosti. Jinak Zdeni je dobře, že jsi to zde zveřejnila a lidé mohou počítat s určitým rizikem u těchto výrobků.
Svobodová (neregistrovaný) 08.11.2011, 13:01:35 xxx.xxx.126.222
Protože nakupuji papoušky i já a ne vždycky od svých známých, tak vidím přístup chovatelů jak se prodává. Bič a pryč. Já jsem moje stránky vlastně začala tvořit až na základě vlastních zušeností a v podstatě z chyb co jsem sama dělala, protože mi nikdo ani neřekl čím se papoušci živí. To co jsem si nepřečetla v knížkách nebo sama nevyzkoušela nevím. Nejezdím na burzy , tak si o tom nemám s kým popovídat.Já denně na maily neodepisuji protože mi je nikdo neposílá.Žádnou redakci nemám. Maximálně jednou do měsíce dotaz. Je pravda že existují nové hračky, ale já jsem odpovídala na problém hraček uvázaných na provázku a jak je vidět některé detaily mám zmapované docela dobře, viz uškrcení papouška na hračce. Možná, že víc předvídám, ale tahle věc mě napadla hned jak jsem viděla v kleci první rozcupovaný provázek. Co se týká prodeje věcí k papouškovi, tak lidem dám pouze zrní, aby měl papoušek v prvních dnech to, co dostával doma. Žádné sklady na prolézačky ani jiné zbytečnosti doma nemám. Neprovozuji prodejnu ani na to nemám místo. Asi bude lepší, když se zase z webu stáhnu, protože tady nejsou moje zkušenosti pokud je někomu sdělím vítané. Protože jak vidíte to, o čem jsem dávno psala na webu se chovatelce dnes přihodilo a takových zkušeností mám ke svému chovatelskému věku milion. Ale opravdu nemá cenu tento web otevírat a číst, bylo by to zase jen na hádanice. Takže je zbytečné i odepisovat.
Zdenka Brázdilová (neregistrovaný) 08.11.2011, 15:38:47 xxx.xxx.57.166
Moji milí kamarádi z této disuse..Kdybych věděla, že pár vět co napíšu povede k rozbrojům, tak bych nenapsala ani slovo..To mi věřte. Mirku - tobě děkuji za všechno..a nemusím tu vypisovat za co..ty víš.. :-) A stejně tak děkuji paní Orině, která mi nejednou odpovídala na mé dotazy mailem a snažila se mi radit.Chápu, že Vás zneklidnilo to, co jsem psala-jenže já nesedím denně na těchto stránkách a ani není v lidských silách být pořád v obraze, co se kde radí a píše..Pokud poukazujete na nějaká rizika v chovu, je to od vás ušlechtilé, že se snažíte poradit..Ale přece se nemusíte hned bouřit, když něco takového přečtete.. NIKDO NENÍ DOKONALÝ.. Je to pro mě jistá zkušenost a myslím že i pro mnohé další, kteří toto budou číst.. Bohužel na tyto stránky se nedostane každý chovatel ptačích mazlíků..A takových neznalých amatérů je moře..Tady se setkáváme ti, co máme o opeřence zájem.. Tudíž bych byla ráda, kdyby se "zklidnily vody".. Prosím, "nevyjíždějme " tu proti sobě..Ti, co tu občas něco napíšeme, to činíme /až na vyjímky/ v dobré vůli a nechceme dělat naschvál něco špatného.. Prosím o více tolerance a pochopení - toho je jí v dnešní době tak málo.. Mějte se všichni fajn. Zdenka.
sunflowersman (neregistrovaný) 08.11.2011, 15:45:09 xxx.xxx.175.196
Já teda nevím jak už komunikovat :) ani netuším co bylo na mém příspěvku útočného. Jen jsem řekl svůj názor, a řekl bych ho, ať už by to byla reakce na kohokoliv. Však s mým názorem sohlasit nikdo nemusí, může se dál rozvíjet diskuze na zadané téma.
Mona (neregistrovaný) 08.11.2011, 15:52:55 xxx.xxx.106.144
Myslím, že pokud někdo kupuje nějakou hračku ze zverimexu, která je z provázků a korálků, tak by měl vždy počítat s tím, že se může stát cokoliv (ať již zamotání nebo spolknutí). Jednou denně kontroluji, v jakém stavu jsou hračky. Před koupí se vždy dívám, jak je hračka udělaná, jestli je možné uvolnění čehokoliv jen tak samovolně. Prokousání samozřejmě ovlivnit nedokážu. Jediné řešení by bylo jim hračky dávat pouze v naší přítomnosti, to by si ale mohli hrát jen ráno nebo večer ... Jisté riziko u těchto výrobků je jasné již na první pohled, na to stačí zdravý rozum. Že by si některý náš papoušek ublížil kvůli hračce, se ještě nestalo. Ale samozřejmě stát se může vše.
Zdenka Brázdilová (neregistrovaný) 08.11.2011, 15:55:34 xxx.xxx.57.166
Mirku - v poho.. :-) Já si myslím, že při pořízení papouška na mazlíka 99 % lidí neuvažuje o riziku hraček, které jsou běžně na trhu a vypadají bezpečně.. Nejsem myslím úplné " trdlo ".. ale teď mám zas o zkušenost navíc.. To je prostě život.. :-) Pořád se učíme.. A když se mrkneme na fota, která se tu občas vyskytují - tak ruku na srdce: kolik zkušených dlouholetých chovatelů mazlíků tyto hračky v klecích má..? Už to tu ale nerozebírejme. Myslela jsem to v dobrém..A tvá věta: "Jinak Zdeni je dobře, že jsi to zde zveřejnila a lidé mohou počítat s určitým rizikem u těchto výrobků. " vystihuje dokonale to, proč jsem to tu psala. Dík.. :-)
DášaM. (neregistrovaný) 08.11.2011, 19:07:23 xxx.xxx.15.254
Hračka vypadá opravdu dobře a taky by mě nenapadlo, že se něco může stát. Díky, paní Zdeno, že jste to sem dala. Paní Svobodová i mně jste velice dobře poradila, ochotně odpovídala na mailíky, na Vaše stránky chodím mrkat, takže by byla škoda odcházet, ne. Výměna názorů v diskuzích je přeci vpořádku.
Lenka (neregistrovaný) 08.11.2011, 20:35:16 xxx.xxx.238.151
Občas do zverimexu nakouknu, jaké se dělají nové hračky. Často vyrábíme a vymýšlíme sami, nebo podporujeme domácí kutily, kteří to mají opravdu z nezávadných materiálů a krásně vyrobeno... Nedávno jsem koukala ve zverimexu na hračky s tím, jestli jsou opravdu vhodné, abych si udělala obrázek a sepsala menší článek na náš web o bezpečnosti hraček ze zverimexů... Použiji odkaz, který zde byl, na konkrétní hračku, kterou jsem viděla v jednom zverimexu: http://www.akvapotreby.com/www-akvapotreby-com/eshop/20-1-PTACI/113-2-Hracky/5/2955-Hracka-kruh-houpacka-velka-26cm Toto velké "kolo" bylo vytvořeno silným pevným tlustým drátem, které bylo zakončeno zatočením oních drátů, které ústily ven do strapců pod kolem. Obaleno bavlnou jako na fotce. Některé byly odborně zakončeny, pod bavlnou, žádný konec drátu nebyl vidět, vše utažené, ale u některých ty konce jen tak visely do střapců. Takže zaháknout se za zobák žádný problém, podříznout krček taky ne, poranit se..... prostě katastrofa. Přišlo mi to jako pásová výroba, která se hromadně nepovedla, tak šup s tím hloupým nákupčím, kteří musí papoušků neustále kupovat nové a nové hračky. Opravdu aby se člověk díval na každý záhyb a úpravu hraček :(
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 08.11.2011, 21:10:13 xxx.xxx.85.66
ono jedna věc je u těchto kruhů vámi zmiňované drátky a druhá samotné provedení střapců a materiál, mě osobně se nic podobného naštěstí nestalo, ale v jednom starším čísle papoušků bylo téma poranění papoušků - úhyny, kromě zaseknutých řetízků v dolním zobáku,probodnutí krku a jiných úrazů, tam byl rozebrán případ a.ararauny která uhynula po pozření malého smotku právě z těchto střapcových hraček, došlo u ní k ucpání střev a příčina se zjistila až po provedené pitvě kde byl i "zabijácký" smotek po vynětí z papouška vyfocen.
Zdenka Brázdilová (neregistrovaný) 08.11.2011, 21:39:59 xxx.xxx.57.166
Jen ještě napíšu, o co u této naší hračky šlo..Naše pyrurka nějak "šikovně" rozlomila tu dřevěnou kostku úplně nahoře../ asi vada ve dřevě - jinak to není možné..nebylo to nějak moc narušené, často to kontroluji.. / Tím vznikl větší prostor té točené šňůry nahoře a asi to nebylo pořádně napevno stočené - tutíž se to rozdvojilo a náš zkoumavý papoušek dostal hlavu jakoby do oprátky..A jak začal zmatkovat a točit se pořád jedním směrem, tak si to oko vlastně utahoval..Naštěstí jsem přišla včas-ani to nebylo ještě nijak zařezané do krku, ale už to měl dost natěsno...Tak jsem rychle šáhla pro velké krejčovské nůžky a jedním střihnutím jsme ho osvobodila...Potom jsem ho chytila do ruky a provaz mu sundala z krku.. A pyrurka zase jakoby se nic nestalo.. Prostě to byl moment,na který nezapomenu..Kdybych přišla třeba o pět minut později, nevím ,co by bylo..Fakt bych nepomyslela, že se to může u této hračky stát.. :-( Co máme pyruru, tak takové hračky dáváme - takové, které se nám zdály být bezpečné a když se něco začalo víc třepit, tak jsme to hned vyměnili..Papouškovi to vždy náramně vyhovovalo, rád se tím zabavoval..No a já teď fakt nevím, jestli to mám úplně vzdát a vzít papouškovi úplně jeho oblíbenou zábavu - nebo to brát jako vyjímečný případ, který se běžně nestává.. Proto jsem se i na začátku ptala, jestli má někdo podobné zkušenosti.. To na vysvětlenou..
M.Svobodová (neregistrovaný) 09.11.2011, 05:29:38 xxx.xxx.95.96
Paní Brázdilová, tuto zkušenost má každý chovatel co má doma mazlíky. Někomu se to stane dřív někomu později, Kdysi tady byla diskuze paní , které se papoušek takto uškrtil. Mně se taky stalo, že po rozkousání provazu tam papoušek strčil hlavu. Myslím, že nebudeme obě první ani poslední s touto zkušeností.Protože lidi tahle témata nečtou. Na vysvětlenou proč se nechci k dalším tématům opět vyjadřovat je to, že místo aby se diskuze točila kolem provázků a papoušků, stáčí se kolem mé osoby, co dělám co si myslím apod. Diskuze měla být pouze o tom na co jste se ptala, Pouze jsem se snažila v mém příspěvku napsat, že informace o těchto problémech jsou napsány na mém webu. Proto je lepší když se těchto diskuzí vzdám, protože mně jsou takto vedené diskuze krajně nepříjemné. Tolik k vysvětlení .
anonymní (neregistrovaný) 09.11.2011, 09:07:35 xxx.xxx.168.4
Paní Orino,neměla byste být tak vztahovačná a urážlivá, a diskuze by klidně mohla pokračovat.
Petr (neregistrovaný) 09.11.2011, 09:41:41 xxx.xxx.162.239
Souhlasím s pani Svobodovou toto je diskuse o h---ě
DášaM. (neregistrovaný) 09.11.2011, 10:31:09 xxx.xxx.15.254
Tak tedy opravdu nevim - jsem začátečník, hltám nové informace a musím říci, že kolikrát je lepší se tu zeptat než číst různé knihy. Hned včera jsem prohlédla všechny hračky, odstranila provazové střapce apod. Kdo má papoušky rád, tak si informace shání už předem a nikdy není dost chytrý, takže jsem ráda, že tyto fora existují a zrovna tohle je myslím dost na úrovni.
Pyko (neregistrovaný) 09.11.2011, 11:59:36 xxx.xxx.83.33
pro 168.4 Nemyslím že je nutno vnášet do diskuze agresivitu pro Pert- budeme mluvit slušně ano?
anonymní (neregistrovaný) 09.11.2011, 16:12:34 xxx.xxx.168.4
pro Pyko- co je podle vás na té větě agresivního? Je to pouze moje reakce na poslední větu paní Oriny,nic víc.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.