Aktuálně: 5 015 inzerátů173 875 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

slepice mi dlouhodobě nenesou

anonymní (neregistrovaný) 26.06.2011, 16:57:50 xxx.xxx.197.40
Krasny den .tady me (pup) pise ,ze kvocna je velka a znici vajcka.Sedi uz tyden v kartonu od bananu hezky podeslanou senem a ze muzu dat mrizku. Tez nerozumim.Vejce jsou ruzne normalni a krepelci sedum kusu.Sotva se podni vejdou ,chodila po lese tak jsem ji ustrihla kridla,to nepomaha ,najdou vzdy ven ,kdyz chteji a vecer se vraci a sedi pred vybehem a chteji domu.Kvocna sedi oddelene ani se nehne .Budu stavet vetsi vybech se strechou.Klece ve zverimexu jsou male. Dekuji a preji hezky den L.S
L.S (neregistrovaný) 04.07.2011, 20:56:38 xxx.xxx.197.40
Tak se opravuji,mam od liliputky vajcka a prvni tri ,z vetsich vajcek se dnes vylihla.Odebrala jsem je a mam je u kamen v teple maji v talirku vodu a srot. V bedne jsou piliny a kousek latky,maji teplo.Snad delam vse spravne. L.S
anonymní (neregistrovaný) 07.09.2011, 13:34:02 xxx.xxx.197.40
Prosim o radu u kvocny jsem nasla tri vejce,tak jsem ji dala ke slepicim,zapasila s jinou jako kohouti se prali ,tak jsem ji dala zase ke kuratum.Co delat?Nevezmou ji uz mezi sebe? L.S
Andrea B. (neregistrovaný) 18.09.2011, 20:07:39 xxx.xxx.224.27
Dobrý večer, už 3 měsíce nesbírám žádná vajíčka a to máme 18 slepic.Včera jsme 4 zabili a všechny v sobě měli plné vejcovody vajec, ale jako uvařených.Vejcovody byli spečeny v jednu velkou hroudu.Slepice nejsou staré-loňská kuřata.8 kusů RODAJLENKA a 5 bílých a 5 šedých-nevím co je to za plemeno.Kupovala jsem je na snášku.Máte s tím někdo zkušenost?Můžete mi poradit?. Děkuji.
Knězová Hana (neregistrovaný) 22.10.2012, 15:18:21 xxx.xxx.94.30
Slepice mi nenesou již víc,jak 3měsíce. Dobrý den.Poradíte mi někdo? Mám 10 loňských slepic a 10 letošních. Jedná se o bílé slepice s ležícím hřebínkem,které jsou drobní,dále velké a pořádné modré(jsou šedivé),černé,bílé s černým peřím vzadu. Dostávají mleté zrno,mleté sušené kopřivy,namočený chleba a rohlíky(to není každý den),mletou krmnou řepu,trávu posekanou kosou a skořápky suché.Ty ale neberou,asi proto,že nenesou. Hodně přepeřují,kurnik je plný,ale slepice vypadají normálně,nejsou holé. Kurník je zděný,s hoblinami na podestýlce. Ty bílé drobné slepičky s ležatým hřebínkem mají hřebínek strašné bledý,tak divně šedavý... Nevíte někdo,proč nenesou?A co s tím? Děkuji za rady. HankaK.
anonymní (neregistrovaný) 23.10.2012, 05:51:48 xxx.xxx.105.3
Dobrý den paní Knězová. Odpověděla jsem Vám a pokusila se poradit přímo na Vaši osobní e-mailovou adresu. Podívejte se do své "Došlé pošty". S pozdravem Marková
lenka lusková (neregistrovaný) 15.11.2012, 23:34:13 xxx.xxx.10.55
Dobrý den ,mám taky takový problém mám 33slepic a snáška 3 vajíčka už od září nové duben a říjen ostatní lonské nikdy jsem problém neměla až letos nevím co se děje kde dělám chybu krmím ,pšenici,chleba ,řepa šrot,směska,tráva,ted jsem koupila směsku zda se to zlepší fakt nevím druhý problém slepice kvoká už třetí měsíc co s ní zkoušela jsem už vše a nic děkuji
anonymní (neregistrovaný) 17.11.2012, 13:20:35 xxx.xxx.105.3
Nenesou:1) příčina nemoc nebo parazité. Ať veteriníř zjistí, jakou nemocí trpí a ať jim předepíše léky. Je nutné je vyléčit. 2) příčinou je nedostatečná nebo závadná výživy. Nesmíte zkrmovat plesnivý chléb a ni plesnivé pečivo. Doporučuji nezkrmovat kuchyňské zbytky. Kupte a krmnte pouze "Krmnou směs pro nosnice v drobnochovu", nejdříve N1, pak N2. Ad libitum (= stále) předkládejte hrubozrnný křemenný písek s velikostí zrnek 2 až 7 milimetrů. 3) zkontrolujte kvalitu pitné vody, nesmí být závadná a slepice musí mít vody dostatek celý den. 4) Kvokající slepici dejte do drátěné NEPODESTLANÉ klece nebo proutěného nepodestlaného koše a tu klec (nebo koš) pověste na nízko umístěnou cca vodorovnou větev staršího ovocného stromu, aby se tam houpala ve větru. Třikrádenně musíte kvočnu nechat mimo klec nažrat se a napít se. Kvočnu nechejte v kleci pod střechou i v noci. Kvokání by jí mělo do týdne přejít.
Sarna František (neregistrovaný) 03.12.2012, 17:54:34 xxx.xxx.32.247
Hybrydy ruší, nenesou a vracím se k osvědčeným vlaškám koroptvím a českým kropenkám. Kdo má avii, produkuje hybridy a podle toho to taky vypadá. Hybridy nekupovat, a to slepice chovám 40 roků
Veronika (neregistrovaný) 08.02.2013, 00:37:03 xxx.xxx.168.19
Dobrý den,prosím o radu mám 5 slepic (cca rok staré) do listopadu nesly všechny a od listopadu jedna nesnesáší?Nevíte jak poznám která to je a proč to tak je?Předem díky za odpověď :-)
anonymní (neregistrovaný) 09.02.2013, 20:35:51 xxx.xxx.105.3
Veronice: To je jednoduché: Ráno všechny slepice tzv. "ohledejte", a poznáte, která z nich jediná nemá připravené vajíčko ke snešení. Jak ohledávat se zeptejte zkušené chovatelky slepic, nejlépe z venkova. A ta slepice, která nenese, je možná jediná starší, nebo pelichá, nebo je nemocná.
Soňa (neregistrovaný) 27.06.2013, 09:53:43 xxx.xxx.166.33
Dobrý den. Vždy jsem myslela, že správná slepice chodí po zahradě, hledá červíky a žížaly, zobe trávu, popelí se. Tedy je spokojená...JÁ TO MÁM TAK, ŽE SLEPICE MAJÍ MALÝ VÝBĚH, KDE UŽ NENÍ ŽÁDNÁ TRÁVA- TAM JIM DÁVÁM KRMENÍ, VODU, TAM MAJÍ KURNÍK A JSOU ZAVŘENÉ, ABY NENIČILY CELOU VELKOU ZAHRADU. Když jsem doma, pustím je, ať si hledají, co jim vyhovuje a napasou se. A tady čtu, že vlastně tohle je špatně, že mohou chytit různé parazity. Je sice pravda, že na zahradu nám chodí bažanti, srny, lišky...Tak nevím, co je pro slepici lepší, či je mít zavřené v malém výběhu, nebo jim dopřát celou zahradu.
Anonymní (neregistrovaný) 12.02.2017, 11:02:57 xxx:xxx.3770:cc6b
Odpověď na příspěvek uživatele Věra Štěpánková z 15.01.2008, 12:41:38

dobrý den ,myslím si že jsou ty vaše mladé slepičky zatloustlé,☹️mají se směsí krmit až budou nést 🙂

Jonas (neregistrovaný) 13.07.2017, 19:05:12 xxx.xxx.187.134

Můžemi někdo poradit proč mi snáší slepice čím dál menší vajíčka. Mám roční slepice a mám mladé od jara. Jejich vajíčka jsou však stále menčí. Děkuji za radu

J.M. (neregistrovaný) 13.07.2017, 21:26:39 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Jonas z 13.07.2017, 19:05:12

Možná, že své nosnice špatně krmíte (zbytky z kuchyně, vařené brambory, ječný nebo kukuřičný šrot a trávu ze sekačky). Náprava: Krmte pouze "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu" dle návodu.

Anonymní (neregistrovaný) 11.02.2018, 13:45:00 xxx.xxx.7.50
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 08.02.2008, 07:34:27

Naše měly vypadané peří a červenou kůži, bylo jasné, že mají čmelíky, nebo podobnou havěť ... taky jsme si koupili přípravek, ale pak jsme přišli na to, že se potřebují popelit, což jim nejde ve výběhu, když je mokro ... tak jsme jim udělali ohrazený prostor, kam sypeme popel z kemen ... popelí se a a krásně se opeřili ...

Liba (neregistrovaný) 21.05.2021, 20:22:32 xxx.xxx.96.133

V důchodu jsem si pořídila první slepičky. 20 týdenní kuřice ve 24 týdnů začaly snášet. Jedna kuřice, ta nejmenší je při pastvě na zeleném v pohode. Když  ale ráno a večer donesu krmení do mísy, ostatní slepičky klove,ty se jí bojí a raději odejdou. Prosím, poradťe ,jak postupovat, dá se to odnaučit? Děkuji za vaše rady.

Liba (neregistrovaný) 21.05.2021, 20:32:38 xxx.xxx.96.133

Jako důchodkyně jsem si pořídila své první slepičky-20 týdenní kuřice. Ve 24 týdnů začaly snášet. Jedna slepice, ta nejdrobnější je při ranním a večerním krmení kdy sypu do mísy agresívní, ostatní slepičky klove a nenechá je zobat. Ty se jí bojí a raději odejdou. Při pastvě na velké travnaté zahradě je už v pohodě , tam je nenapadá. Prosmí, o radu, dá se to nějak řešit, odnaučit. Děkuji


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.