slepice mi dlouhodobě nenesou

Dobrý den,
jsem také takový ten městský pěstitel 5 slepic , ale od léta mám problémy- vůbec mi nenesou. Nejprve jsem se domnívala, že jsou staré, tak jsme ke dvou starým kopili v srpnu 3mladé slepičky( měly snášet do 6 týdnů), ale ani ty - je leden nesnášejí. Při tom vypadají silně, žerou dobře, jen se mi zdá, že o proti sousedovic mají světlé a malé hřebínky.
Kurník mají zděný, vystýlám jej dřevěnými hoblinami, krmím je máčeným chlebem a kupovanými granulemi pro nosnice.
Poradí mi někdo nebo je mám všechny zabít a dát na polévku?
Předem děkuji.
Věra
neregistrovaný Věra Štěpánková neregistrovaný
dobrý den jedním s faktu proč slepice nenesou je že přepelichávají druhým faktem je teplota v kurníku a taky je možnost že slepice zanaší a následně vajíčka sežerou kdyby jste jednu slepici zabila a vyvrhla uviděla by jste velikost vajíček a jak jsta říka že sousedovi slepice mají jiný hřebínek já mám doma zd. holanďanky a ty už také od léta nenesou a záleží na druhu slepice některé slepice jsou spíše na nesení vajec některé spíše na okrasu dejte sem nějakou fotku
sejček sejček 1256 příspěvků
Dobrý den,
dle návodů na Internetu jsme zabili jednu slepici a zjistili drobné parazity na kůži pod peřím( několik drobných larviček). V chovatelských potřebách jsem koupila Rebel-prostředek proti čmolíkům, vše včetně slepic důkladně postříkala a dnes po 10 dnech jsem měla již první vajíčka!!
Děkuji Věra
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Dobrý den,
s podobným problémem se potýkám také. Krmiva mají dostatek v pestré podobě. Napřed nenesly k vůli čmelíkům, ty jsem zlikvidoval, ale snůška je opět slabá. V minulosti jsem míval od pěti slepic denně od 3 do 5 vajec. nyní mám v průměru od sedmi tak 2-3 vejce. Některé nemají vůbec vyvinutý hřebínek jak letošní tak i loňské. Poraďte.
Děkuji Dyk
Dyk Dyk 1 příspěvků
Dobrá a zdravá slepice má hřebínek jasně červený a silný. Bledý a svraštělý hřebínek mají slepice trpící chudokrevností a chronickým zdravotním problémem. Příčinou bledých hřebínků, poklesu snášky až jejího zastavení může být invaze vnitřních parazitů ve střevě, kterou poznáme na trusu slepic - vyskytuje se červeně zbarvený hlen. K ověření invaze a určení parazitů je vhodné parazitologické vyšetření směsného vzorku trusu z chovu s následným odčervením drůbeže. Volba přípravku a odčervení se řídí druhem parazita. Vejce snesená během odčervování a 7 dní po odčervení jsou nepoživatelná, neboť obsahují rezidua přípravku a je třeba tuto ochrannou lhůtu dodržet.
Další možnou příčinou zastavení snášky a bledých hřebínků může být zejména v létě silná invaze čmelíků v kurníku, kteří vysávají drůbeži v noci krev.
Bledý hřebínek dospělé drůbeže může doprovázet i nádorová onemocnění (leukóza), tuberkulózu aj.....
neregistrovaný MVDr. R. Juranová, CSc. neregistrovaný
Dobrý den,
taky chovám slepicea nikdy bych je nezabila ale taťka říkal že je musí na jaře zabit tak musím odjet někam za kamarádkou.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Ani se Vám nedivím. Já už jsem v důchodu, kdysi jako studentka jsem musela zabít dvě kuřata, abych dostala zápočet. Od té doby jsem už žádnou drůbež sama nezabila. Bohužel je to nutné, pokud jsou už slepice starší a málo nesou. Pak je nutné koupit si mladé kuřičky. Kromě toho důvodem je i to, aby zabité slepice měly ještě celkem chutné maso. Příliš staré slepice už mají maso moc tvrdé.
neregistrovaný J.Marková neregistrovaný
Dobrý den,
řeším podobný problém, nenesou od listopadu. Nejdříve se přepeřovali. Dnes vypadají krásně, tak jak mají být.
Mám je ale v kurníku spolu se 2 kachnami, které se k nim
chovají přátelsky a minulý rok to fungovalo docela dobře.
Žerou hodně a dělají všeho hodně až na ta vajíčka. Parazity nevidím v peří. Dokonce jedna vychovala kuřátka. Jsou 2-3 roky staré tak co s tím? Běhají za mnou kam se hnu. Nijak netrpí.Mají i výběh po zahradě mezi stromky.
Díky za rady jsem snaživá amatérka, láskou k nim ani krmením s minerály nešetřím.
neregistrovaný Květa neregistrovaný
Pokuste se udělat:
1) Prodloužit jim denní světlo svícením žárovkou ráno od 5°° hod do 9°° hod a večer od 16°° hod do 20°° hod.
2) Buď krmte pouze kompletní krmnou směsí pro nosnice, nebo domácí krmení (= pšenice, brambory, šrot, chléb) obohaťe o bílkoviny tj. přidávejte vařené mleté libové hovězí maso, tvaroh, žížaly a doplňte minerálně-vitaminózním doplňkem.
3) Podávejte naklíčenou pšenici, sekané kopřivy, mrkev.
4) Zjistěte jestli náhodou přes den slepice nebo kachny snešená vejce nesežerou. Pozná se to pouze tím, že je trochu vlhká sláma ve hnízdě, nebo tím, že je ráno ohledáte a zjistíte, že by např. tři slepice z pěti měly ten den snést vejce, avšak večer ve hnízdě není vejce žádné nebo třeba jen jedno.
5) možností také je, že slepice někam zanáší, a Vy nevíte kam.
6) Slepice jsou překrmené bramborami a ječným a kukuřičným šrotem a chlebem, jsou ztučnělé, sotva se valí; pak je nutné ubrat uhlohydráty, přidat bílkoviny, přidat pohyb na čestvém vzduchu, přidat světlo, prodloužit světelný den.
7) Máte plemeno nebo křížence masného nebo kombinovaného typu, který má geneticky zakódovanou nižší snášku. Kupte se NOSNÉ HYBRIDY.
neregistrovaný J.Marková neregistrovaný
Ahojte
Ja mam hybridky a tiez obcas mavam problem ze malo znasaju. Mam ich 7 a znasaju tak 3 az 4 vajicka denne ci je zima alebo leto. Ked zacali znasat menej vajec tak som im vymenil podstielku v hniezdach a opet zacali znasat vela vajicok. Mam totiz prilis priestranne hniezda a niektore v nich spavaju a vypustaju trus. Chystam sa im urobit hniezda z pletenych kosikov aby tam mali viac sukromia a nelakalo ich tam spavat. Na bydle spava len asi 5 sliepok. Znasku podporujem aj tym ze im davam zvysky z masa za ktorym sa idu zadrhnut :)
neregistrovaný Michal neregistrovaný
dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli můžu chovat krůty,slepice a kačeny dohromady Díky za odpověd
neregistrovaný Roman neregistrovaný
dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli můžu chovat krůty,slepice a kačeny dohromady Díky za odpověd
neregistrovaný Roman neregistrovaný

Prosím o radu co udělat se slepicemi, které po snesení vajec
tyto okamžitě naklobnou, nebo úplně sežerou. Slepice jsou
staré 11 měsíců, krmené koupenou směsí pro nosnice, pšenicí
a namočeným chlebem. Dostávají též roztlučené skořápky od
vajec. Přestože malé počty slepic /7ks/ chovám již několik let
s tímto jsem se dosud nesetkal.

Děkuji Borek
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Několik možností:
1) nedostatečně podestlané hnízdo, vejce se naťukne. Hodně podestlat.
2) Uzpůsobit hnízdo tak, aby se vejce z něho okamžitě po snesení vykutálelo mimo dosah slepice. Podobně, jako jsou sešikmené podlahy klací ve velkochovech.
3) Něco podobného: hnízdo bez podestýlky udělat v podobě mělkého trychtýře uprostřed s otvorem, a vystlanou zásuvkou pod tím. Vejce po snešení se skutálí do otvoru uprostřed a propadně mimo dosah slepice do spodního vystlaného prostoru, kam slepice nemůže.
4) Toto nemám z vlastní zkušenosti: Prý někdo do syrového vejce nastraží slepicím něco odporného, snad pepř ( ?) a pak to vejce znovu zalepí a slepicím položí k snědku. A ony, když nedobré vejce hltavě sežerou, tak je jim pak z toho špatně a příště už to neudělají. Přesný návod neznám.
5) "Vejcožravky" (:-) zabte a kupte si jiné od jiného dodavatele nebo jiný druh křížení, které mají Vaši známí a kterým slepice vejce nežerou.
neregistrovaný J.Marková neregistrovaný
Ještě k tomu klobání vajec:
Zkuste hnízda dost zatemnit, aby tam bylo sotva vidět. Také musí být hnízda prostorná a možná větší počet, tedy hnízda nejméně dvě nebo tři, aby se slepice při snášení nemusely strkat a mohly si pohodlně před snešením vejce posedět. Aby do hnízd netáhlo, aby nebyla zamořená čmelíky, aby nebyl kolem hluk a neběhaly tam myši. Kupte, uvařte a umelte slepicím libové hovězí maso a tím jim obohaťte krmnou dávku. Můžete občas přidat i tvaroh.
Pravidelně DOPLŇUJTE VLAŽNOU ČISTOU PITNOU VODU, aby nebyla napáječka nikdy prázdná ani zamrzlá !!! Třeba mají slepice žízeň nebo jim je chladno.
Podávejte syrovou mrkev (celou zastrčit mezi laťky podlážky aj., samy slepice si ji oklovou), naklíčenou pšenici, nařezané kopřivy (možné vyhrabat zpod sněhu).
neregistrovaný J.M. neregistrovaný
No já myslím že nejůčinnější postup je sekyrka na krk a koupit nové kuřice. Jak se jedna naučí žrát vejce tak se to od ní rychle naučí i ostatní. Je nutné zjistit pozorováním která to dělá a rychle ji eliminovat.
  • Obrázek
Bobesek Bobesek 54 příspěvků
Poradí mě někdo?Máme 4 týden nové slepičky,při koupi již nesli malá vejce,nyní již přes týden nemůžeme žádné vejce najít.Snáší pouze staré slepice.Co s tím?
neregistrovaný Alena Holečková neregistrovaný
Dobrý den, příčin může být více, nejpravděpodobnější jsou asi tyto, pokud jste koupila slípky z velkochovu tak jedna věc je stres z přemístění a jiného prostředí a samozřejmě změna krmení je velký vliv, Takže nějaký čas trvá než se adaptují samozřejmě za předpokladu vyvážené krmné dávky. Nebo se také stává, že Vám mohou různí šibalové prodat vynešené slepice. Zdraví tragopan.
tragopan tragopan 181 příspěvků
Mila ma pravdu je tu par veci ktore su a zo všetkym suvisia,sleepky su bud vemi stare alebo velmi mlade..všetko tiež sulad krmenia..zmesky apodobne veci...mila mna by zaujimalo ako nasi prarodičia krmili sliepky a mali vajička..:))ved to je nonsens..tu hladame plašime sa za nejakymi zmeskami aby nam sliepky nosili vajička..ale prirodzene krmivo..pšenica kukurica ako keby už každy chovatel nemal..ved to je prave bio..pre vajička i pre sliepky...chcel by som len vedieť že či je to ako u ludi či sa sliepka dožije večšieho veku od zmesky alebo od prirodneho krmiva:))
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Mila ma pravdu je tu par veci ktore su a zo všetkym suvisia,sleepky su bud vemi stare alebo velmi mlade..všetko tiež sulad krmenia..zmesky apodobne veci...mila mna by zaujimalo ako nasi prarodičia krmili sliepky a mali vajička..:))ved to je nonsens..tu hladame plašime sa za nejakymi zmeskami aby nam sliepky nosili vajička..ale prirodzene krmivo..pšenica kukurica ako keby už každy chovatel nemal..ved to je prave bio..pre vajička i pre sliepky...chcel by som len vedieť že či je to ako u ludi či sa sliepka dožije večšieho veku od zmesky alebo od prirodneho krmiva:))
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 58)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »