Tibetský teriér

Tibetan Terrier

Oficiální zkratka v ČR: TT
Výška v kohoutku: 41 cm
Hmotnost: 12 kg
Délka života: 14 let
FCI: IX. - Společenská plemena a toy
Číslo standartu: 209
Využití: společník, vhodný k seniorům
velikost písma:  A A A
04.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     7892 zobrazení     0 komentářů

Původem byl Tibetský teriér využíván jako pastevecký pes v horách Tibetu. Je to farmáři vyhledávaný pes, který všechno hlásí ještě dříve, než se zaktivuje velký ovčácký pes.

V dnešní době je Tibetský teriér využíván jako rodinný a doprovodný pes.

Tibetský pes je vysloveně agilní a pohyblivý tvor, je to obratný lezec a disponuje i velkou silou ke skoku. Je velice ostražitý, hodně štěká a stále je aktivní, aniž by propadal hektickému chování nebo nervozitě. Musí být všude tam, kde se něco děje. Je velmi sebevědomý, má snahu se prosazovat, ale není agresivní. Až do vysokého věku je to statečný, odolný a hravý pes se stále dobrou náladou.

Poněvadž vyžaduje Tibetský teriér zaměstnání a miluje pobyt ve volné přírodě, není vhodným psem pro málo aktivní lidi. Jestliže dokážeme tibetského teriéra vhodně vytížit, bude doma příjemným a vyrovnaným psem. Vyžaduje těsný kontakt se svým chovatelem a snaží se být vždy „při tom". Tibetský teriér je velmi učenlivý a citlivý. Vyžaduje od svého chovatele ovšem důslednou, i když laskavou výchovu a vedení, jakož i vhodné úkoly nebo sportovní činnost. Je spokojený v temperamentních rodinách, v nichž se pořád něco děje. Nemá rád vodítko. Jeho dlouhá srst vyžaduje intenzivní péči.

Tibetský teriérNázvy ve světě

Anglický název: Tibetan Terrier

Foto: http://www.gotpetsonline.com/

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.