Německý honič

Deutsche Bracke

Oficiální zkratka v ČR: NHO
Výška v kohoutku: 40-53 cm
Hmotnost: 20-40 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena
Číslo standartu: 299
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
09.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4418 zobrazení     0 komentářů

Z většího počtu německých plemen honičů se zachovalo pouze tříbarevné plemeno honiče kdysi nazývané Olper. Honů, při kterých tito honiči asistovali, postupně, ruku v ruce se zmenšujícími se honitbami, bohužel rychle ubývalo.

Německý honič je náruživý a vytrvalý stopař, který pracuje jak před, tak po výstřelu (lesní pracovní pes). Hlasitě pronásleduje zajíce, lišky a králíky. Svůj jemný čich uplatňuje tento pes zejména při lovu divočáků, při dohledávání a aportování ztracené drobné srstnaté zvěře.

Německý honič má výborný čich a železnou vůli zůstat stále na stopě. Vyznačuje se i zvolněnými hlasovými signály na stopě a dobrým orientačním smyslem v přírodě. Je to příchylný, jemnocitný a charakterní pes.

Tento hezký lovecký pes je mezi myslivci velmi oblíbený, neboť jej považují i za rodinného psa, který je v rodině klidný a k cizím lidem mimořádné přátelský. Také k cizím psům se chová Německý honič snášenlivě. Můžeme ho dobře vychovat, aniž bychom museli použít nějakých tvrdých metod. I tak však patří pouze do rukou zkušeného myslivce, neboť pouze pod jeho vedením může ukojit svou velkou loveckou vášeň. Jeho krátká srst vyžaduje po chovateli těchto psu pouze minimální péči.

Německý honičNázvy ve světě

Anglicky: German Hound, Německy: Deutsche Bracke

Foto: http://brackenjaeger-zollernalb.de

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.