Německý ohař drátosrstý

Německý ohař drátosrstý

Deutscher Drahthaariger Vorstehhund

Oficiální zkratka v ČR: NDO
Výška v kohoutku: 58-68 cm
Hmotnost: 27-32 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: VII. - Ohaři
Číslo standartu: 98
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
06.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     6999 zobrazení     0 komentářů

Koncem 19. století bylo zahájeno šlechtění hrubosrstého, všestranně využitelného pracovního loveckého psa, s využitím nejkvalitnějších jedinců různých hrubosrstých plemen, jako je grifon, pudl, pointer a německý ohař ostnosrstý, zatímco výkon psa byl nastaven nezávisle na využitých plemenech psů. Zpočátku byl fanatiky čistých plemen odmítnut, ale později, když se Německý ohař drátosrstý osvědčil, stal se tento ohař vůbec nejoblíbenějším pracovním loveckým psem.

Německý ohař drátosrstý je všestranně využitelný pracovní pes. Je to kompaktní, náruživý a vyrovnaný lovecký pes, který není ani agresivní, ani příliš plachý. Tento více silou než rychlostí oplývající pes dobře vystavuje zvěř a je také výborným hlasovým lokalizátorem zhaslé zvěře. Na škodnou je Německý ohař drátosrstý velmi ostrý. Stejně tak na cizí lidi. Je to způsobeno tím, že byl vychováván tak, aby dokázal ochránit myslivce před pytláky.

Vysloveně robustní německý drátosrstý ohař pracuje za každého počasí. Vyžaduje důslednou výchovu a patří jen do rukou zkušeného myslivce, jeho výchova není lehká, a není proto ani vhodným rodinným doprovodným psem. Péče o hrubou srst je poměrně snadná záležitost.

Německý ohař drátosrstýNázvy ve světě

Anglicky: Deutsch Drahthaar

Foto: http://1001dogs.ru

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.