Holub Německý jednovrkočatý bublák

Holub Německý jednovrkočatý bublák

Původ: Německo
Plemenná skupina: Holubi barevní
Průměr kroužku: 12 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     1845 zobrazení     0 komentářů

Německý jednovrkočatý bublák je zařazen do plemenné skupiny holubi barevní, podskupiny bubláci, ve které je zapsán pod číslem 503. Původ má toto plemeno v Sasku a Durynsku.

Plemenné znaky – silný holub s téměř vodorovným držením těla, překrásným vrkočem karafiátového tvaru nad zobákem, se silnými rousy a supími pery.

Posuzované znaky – celkový dojem, tvar a držení těla, postoj, vrkoč, opeření nohou, barva a kresba, barva očí a zobáku

Hlavu má německý jednovrkočatý bublák o něco slabší než u dvojvrkočatého bubláka, vrkoč je bohatý, oválného tvaru, ze všech stran uzavřený. Přední část kryje ozobí. Jeho tvar nesmí zabraňovat holubu ve volném výhledu.

Oči má tento holub tmavě oranžové, u bílých a hráškově žlutých jsou oči tmavé, u strak odpovídají barvě hlavy. Obočnice jsou úzké, světlé nebo tmavé podle barvy opeření. Křídla má německý jednovrkočatý bublák široká a silná, dobře kryjí záda a nedosahují konce ocasu. Ocas je dlouhý se širokými pery. Krk má plně nasazený, štíhlejší a delší než u dvojvrkočatých, hrdlo vykrojené.

Německý jednovrkočatý bublák se v chovech vyskytuje v celé řadě barevných mutací. Mezi časté vady patří úzké a slabé tělo s příliš vztyčeným držením těla.

Tyto holuby označujeme kroužkem o velikosti 12 milimetrů.

Holub Německý jednovrkočatý bublákNázvy ve světě

Anglicky: Beak Crested German Trumpeter, Německy: Deutsche Schnabelkuppige, Francouzsky: Tambour Allemand á simple visiére

Foto: hmbassecour.free.fr

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.