Německý ohař dlouhosrstý

Německý ohař dlouhosrstý

Deutscher Langhaariger Vorstehhund

Oficiální zkratka v ČR: DO
Výška v kohoutku: 60-66 cm
Hmotnost: 28-32 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: VII. - Ohaři
Číslo standartu: 117
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
06.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5712 zobrazení     0 komentářů

Ve středověku pomáhali tito psi chytat ptáky do sítí. Později, když již existovaly střelné zbraně, přeorientovali se na ohaře, kteří pracovali pod střelnou zbraní. Co se týče dnešního využití, je Německý ohař dlouhosrstý všestranně využitelný lovecký pes.

Charakterově je vyrovnaný a klidný pes s mírným temperamentem. Je dobromyslný, snadno ovladatelný a ochotný se podřizovat. I když je dobrý ohař, dokáže spolupracovat při lesním honu. Po stopě jde hlasitě a na pronásledovanou zvěř je velmi ostrý. Je také úspěšný při dohledávání ztracených úlovků. Německý ohař dlouhosrstý slídí jak v lese, tak ve vodě. Je i velmi dobrým barvářem.

Německý ohař dlouhosrstý je výborným psem pro myslivce, kteří touží po tom, aby měli doma přátelského a příjemného rodinného psa. Tento ohař se dá sice snadno ovládat, ale přesto vyžaduje důslednou, i když ne tvrdou výchovu. Pouze po splnění těchto podmínek pracuje Německý ohař dlouhosrstý spolehlivě a poslušně. Tito plnokrevní lovečtí psi patří pouze do rukou zkušených myslivců, kteří mají možnost poskytnout jim příležitost k vyžití jejich lovecké vášně. Hladká a dlouhá srst chrání tyto ohaře před nepřízní počasí i před zraněním a nevyžaduje mnoho péče.

Německý ohař dlouhosrstýNázvy ve světě

Anglicky: Deutsch Langhaar

Foto: http://www.mein-hund.de

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.