Vestfálský jezevčíkovitý honič

Vestfálský jezevčíkovitý honič

Westfälische Dachsbracke

Oficiální zkratka v ČR: WJH
Výška v kohoutku: 30-38 cm
Hmotnost: 10 kg
Délka života: 12-13 let
FCI: VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena
Číslo standartu: 100
Využití: společník
velikost písma:  A A A
09.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5802 zobrazení     0 komentářů

S postupující miniaturizací loveckých revírů, se mezi myslivci zvětšoval zájem o menší honiče, poněvadž rozsáhlé štvanice s velkými a rychlými honícími psy už nebyly možné. Do módy proto přišli krátkosrstí, tzv. králičí honiči, kteří již existovali ve středověku. Poměrně vzácný vestfálský jezevčíkovitý honič se v posledních letech těší stále větší oblibě.

Vestfálský jezevčíkovitý honič je vhodný zejména do malých honiteb, kde může klidně, jistě, koncentrovaně a hlasité sledovat stopu černé zvěře nebo dohledávat kopytnatou zvěř. Jde ale i po stopě zajíce, lišky nebo králíka a rovněž je vhodným psem pro natlačování srnčí zvěře. Dokonce dokáže Vestfálský jezevčíkovitý honič aportovat drobnou zvěř.

Co se týče charakteru tohoto plemene, je to přizpůsobivý a přátelský lovecký pes, který umí být při kontaktu se škodnou velmi ostrý.

Vestfálský jezevčíkovitý honič je vášnivým a mnohostranným loveckým psem, který patří pouze do rukou zkušeného lovce. Přitom je i velmi příjemným, příchylným a jemným psem do rodiny. Vestfálský jezevčíkovitý honič je ideálním psem pro myslivce, kteří chtějí mít svého psa stále u sebe. Jeho krátká srst vyžaduje po majiteli tohoto plemene pouze minimální péči.

Vestfálský jezevčíkovitý honičNázvy ve světě

Anglicky: Westphalian Dachsbracke, Německy: Westfälische Dachsbracke

Foto: http://www.sabinemiddelhaufeshundundnatur.net

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.