Velký modrý gaskoňský honič

Grand Bleu de Gascogne

Oficiální zkratka v ČR: VMG
Výška v kohoutku: 62-72 cm
Hmotnost: 32-35 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena
Číslo standartu: 22
Využití: lovecký
velikost písma:  A A A
10.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     7606 zobrazení     0 komentářů

Velký modrý gaskoňský honič je příslušníkem starého plemene psů, původem z jihozápadní Francie, přizpůsobený k životu a ke štvaní zvěře v suchém a těžkém terénu.

Dříve byl Velký modrý gaskoňský honič využíván jako lovecký pes na vlky a medvědy, dnes se využívá jako honič pro lov drobné i velké zvěře.

Většinou loví Velký modrý gaskoňský honič ve smečce, ale i samostatně s lovcem. Má dobře vyvinuté sociální chování, takže může žít a lovit ve velkých skupinách. Není teritoriální, neboť nesmí respektovat hranice revírů. Z těchto důvodů ani není vhodným strážným a ochranným psem. Je však schopen kooperovat ve smečce i s lovcem a dovede se podřizovat a zařazovat do lovící smečky.

Poněvadž disponuje toto plemeno vášnivým loveckým pudem, není ani vhodným doprovodným psem. Má výborný čich a tělesnou kondici, což jsou přednosti, které mu umožňují neúnavně běhat po celý den za štvanou kořistí, a to i několik kilometrů daleko. Je to pes s atletickou postavou, který je silný a rychlý. Pokud jej budeme chovat jednotlivě, můžeme z něj vychovat i dobrého rodinného psa, který se ovšem nikdy nevzdá své lovecké vášně. Velký modrý gaskoňský honič je typický robustní honič, jehož krátká a hrubá srst vyžaduje pouze minimální péči.

Velký modrý gaskoňský honičNázvy ve světě

Anglicky: Grand Bleu de Gascogne

Foto: http://bleudegascogne.lebonforum.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.