Australský teriér

Australian Terrier

Oficiální zkratka v ČR: AUT
Výška v kohoutku: 25 cm
Hmotnost: 6,5 kg
Délka života: 14 let
FCI: III. - Teriéři
Číslo standartu: 8
Využití: společník
velikost písma:  A A A
11.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4984 zobrazení     0 komentářů

Tohoto pracovního teriéra přivezli s sebou do Austrálie skotští přistěhovalci. Tam byl Australský teriér křížen s různými dalšími plemeny teriérů. Australský teriér se proslavil svou neúplatností, ostražitostí a schopností hubit potkany a hady.

Co se týče dnešního využití, je Australský teriér rodinný doprovodný pes. Australský teriér je robustní, ostražitý, doráživý, příjemný, inteligentní a chovateli oddaný pes. Je sebevědomý a lze ho chovat i v menší smečce.

Australský teriér je nekomplikovaný doprovodný pes, kterého může s laskavou důsledností vychovávat i začátečník. Nevzdává se však své osobnosti a vyžaduje zaměstnání a pohyb. Po splnění těchto podmínek se stává toto plemeno klidným bytovým psem. Můžeme jej chovat i v městském prostředí za předpokladu, že mu poskytneme dostatek zaměstnání, které podpoří jeho duševní čilost. Poněvadž je tento pes velmi přizpůsobivý, je vhodným psem nejen pro venkovské nebo městské rodinné prostředí, ale i pro osamělé lidi. Zůstává hravý až do vysokého stáří. Australský teriér je dobrým a bezproblémovým společníkem ve všech i životních situacích. Jeho srst nevyžaduje velkou péči; tvaruje se cupováním a jen nepatrně srst Australského teriéra líná.

Australský teriérNázvy ve světě

Anglicky: Australian Terrier

Foto: http://www.the-dogs.info

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.