Užovka pruhovaná západní

Thamnophis sirtalis

Výskyt: Severní Amerika
Velikost: Až 90 cm
Počet mláďat: 10-40 ks
Krmivo: Ryby, hlodavci
velikost písma:  A A A
28.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4430 zobrazení     0 komentářů

Užovka pruhovaná západní obývá území USA: Indiánu, Západní Kansas až po východní Texas. Žije nejčastěji v těsné blízkosti vod.

V dospělosti dorůstá užovka pruhovaná západní délky těla až 90 centimetrů, z tohoto čísla ovšem třetinu tvoří její ocas. Typické jsou dvě těsné vedle sebe uložené skvrny na hlavě. Samečci jsou menší než samičky. Podél celého štíhlého těla se střídají tmavé a světlé pruhy.

Jeden pár užovky pruhované západní můžeme chovat v teráriu o minimálních rozměrech 125 x 75 x 50 centimetrů. Dno terária tvoří vrstva rašelinové směsi nebo mulčovací kůry. Poněvadž se tato užovka s oblibou koupe a ráda plave, musí tomu odpovídat i velikost vodní nádrže. Lepší by bylo pořídit si pro její chov rovnou akvaterárium. Užovka pruhovaná západní rovněž s oblibou leze po větvích, proto je třeba umístit do terária dostatečné množství dobře ukotvených větví. K vybudování skrýší a úkrytů poslouží nejlépe několik kamenů, korkových rour i vysazených rostlin. V zajetí se tento druh užovky chová teritoriálně a je i odpovídajícím způsobem kousavý. Při manipulaci v teráriu si proto musíme dávat dobrý pozor!

Užovka pruhovaná západní bývá v zajetí krmena rybami, žížalami a různými drobnými hlodavci.

Užovka pruhovaná západníNázvy ve světě

Anglicky: Common Garter Snake

Foto: http://www.herpnet.net

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.