Štír arizonský

Hadrurus arizonensis

Výskyt: Mexiko
Velikost: 15 cm
Hmotnost: 4-7 g
Březost: 6-12 měsíců
Počet mláďat: 25-35 ks
Krmivo: Cvrčci, šváby, pavouci
velikost písma:  A A A
30.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5997 zobrazení     1 komentář

Štír arizonský je domovinou v USA a Mexiku. S tímto největším štírem se můžeme potkat ve stepních a pouštních oblastech na jihozápadě USA. Obývá i polosuché habitaty, kde loví různé druhy štírů, ještěrek a hadů, odpovídajících jeho možnostem. Kořist dokáže detekovat zvláštními smyslovými mechanoreceptory do vzdálenosti 30 centimetrů.

V dospělosti dorůstá tento druh štíra maximálně 15 centimetrů. Popisuje se celkem 8 druhů rodu Hadrurus. Mesosoma štíra arizonského je šedohnědé. Zbytek hustě ochlupeného těla a pedipalpy jsou nažloutlé. Samečci mají více smyslových hřebínků než samičky.

Pro jeden exemplář musíme založit terárium o minimálních rozměrech 50 x 30 x 30 centimetrů. Pokud nám to naše možnosti dovolí, poskytneme mu větší rozměry k jeho žití. Poněvadž štír arizonský hodně rád hrabe, nesmíme také zapomínat na dostatečně vysoké dno, alespoň 10 centimetrů. Vhodným substrátem je směs písku a jílu v poměru 3:1. Do terária naaranžujeme i kameny a kořeny, pod kterými naleznou štíři úkryt a budou v něm přečkávat světlou část dne. Tyto úkryty pod kořeny nebo kameny si většinou vyhrabávají sami. Do terária umístíme i malou misku s vodou.

Štír arizonský bývá v zajetí krmen cvrčky, šváby a pavouky.

Štír arizonskýNázvy ve světě

Holandsky: Arizonaschorpioen

Foto: http://bugguide.net

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

13.01.2018, 20:04
Můžu se zeptat? Mohu je krmit i moučnými červy?