Štír arizonský je domovinou v USA a Mexiku. S tímto největším štírem se můžeme potkat ve stepních a pouštních oblastech na jihozápadě USA. Obývá i polosuché habitaty, kde loví různé druhy štírů, ještěrek a hadů, odpovídajících jeho možnostem. Kořist dokáže detekovat zvláštními smyslovými mechanoreceptory do vzdálenosti 30 centimetrů.
V dospělosti dorůstá tento druh štíra maximálně 15 centimetrů. Popisuje se celkem 8 druhů rodu Hadrurus. Mesosoma štíra arizonského je šedohnědé. Zbytek hustě ochlupeného těla a pedipalpy jsou nažloutlé. Samečci mají více smyslových hřebínků než samičky.
Pro jeden exemplář musíme založit terárium o minimálních rozměrech 50 x 30 x 30 centimetrů. Pokud nám to naše možnosti dovolí, poskytneme mu větší rozměry k jeho žití. Poněvadž štír arizonský hodně rád hrabe, nesmíme také zapomínat na dostatečně vysoké dno, alespoň 10 centimetrů. Vhodným substrátem je směs písku a jílu v poměru 3:1. Do terária naaranžujeme i kameny a kořeny, pod kterými naleznou štíři úkryt a budou v něm přečkávat světlou část dne. Tyto úkryty pod kořeny nebo kameny si většinou vyhrabávají sami. Do terária umístíme i malou misku s vodou.
Štír arizonský bývá v zajetí krmen cvrčky, šváby a pavouky.
Komentáře ke zvířeti
Nepřihlášený uživatel