Štír středomořský

Štír středomořský

Buthus occitanus

Výskyt: Jižní Evropa
Velikost: 90-120 mm
Počet mláďat: 12-60 ks
Krmivo: Cvrčky, sarančata
velikost písma:  A A A
30.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     13599 zobrazení     0 komentářů

Štír středomořský je ve volné přírodě rozšířen v jižní Evropě, na blízkém východě, v severovýchodní Africe, od Sahary po Egypt a Libyi. Příležitostně se může vyskytovat i v blízkosti lidských sídlišť, kde nalézá úkryty v kamenných zídkách nebo pod různými domácími předměty (např. hrnci).

Délka těla se pohybuje v rozmezí od 9 do 12 centimetrů. Štír středomořský je zbarvený převážně nažloutle až oranžově. Počet smyslových hřebínků je u samečků větší než u samiček. Africké poddruhy produkují prudší jed.

Pro jeden exemplář tohoto štíra musíme založit terárium o minimálních rozměrech 30 x 30 x 20 centimetrů, větší rozměry, budou samozřejmě lepší. Aby si chovaný štír mohl zakládat obytné dutiny, mělo by být dno ze směsi písku a jílu vysoké asi 10 centimetrů. V jednom rohu terária substrát udržujeme stále vlhký. Další úkryty můžeme štírovi poskytnout pod kameny, kůrou korkovníku nebo kusem dřeva. Do terária umístíme rovněž mělkou napájecí misku. Africké poddruhy chováme v sušším prostředí než poddruhy evropské. Při nákupu tohoto štíra se proto vždy musíme informovat, ke kterému poddruhu patří a ze které oblasti pochází.

Štír středomořský má v oblibě především cvrčky a také malá sarančata.

Štír středomořskýNázvy ve světě

Německy: Gelber Skorpion

Foto: http://www.taxateca.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.