Gekon madagaskarský

Paroedura pictus

Výskyt: Madagaskar
Velikost: 7-12 cm
Počet vajec: 1-2 ks, vícekrát ročně
Inkubace: 90 dnů
Krmivo: Cvrčci
velikost písma:  A A A
02.11.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     19129 zobrazení     0 komentářů

Gekon madagaskarský obývá ve volné přírodě jih a jihozápad Madagaskaru, kde se hojně vyskytuje v suchých pouštních oblastech a na savanách.

V dospělosti dorůstá tento druh gekona délky těla v rozmezí od 7 do 12 centimetrů. Věku se dožívá od tří do pěti let. Základní zbarvení těla gekona madagaskarského se pohybuje v různých barevných odstínech hnědi, přerušovaných bílými či nažloutlými skvrnami. Často je na hřbetě vyvinutý světlý pruh od hlavy až k ocasu. Tělo a končetiny se v poměru k tělu jeví jako velmi malé. Samečci jsou často podstatně větší než samičky a jejich hemipenisové pochvy jsou opatřené trnitými výběžky.

Pro dva až tři jedince budeme potřebovat terárium o minimální velikosti 60 x 40 x 40 centimetrů. Je třeba dbát na to, aby při vytápění vznikal v teráriu teplotní spád a zvíře si tak mohlo vybrat část terária, která mu teplotně nejvíce vyhovuje. Kromě toho musíme vnitřek nádoby denně před rozsvícením a po zhasnutí rosit vodou. Na dno použijeme 5-10 centimetrů vysokou vrstvu bezprašného písku, který musíme v jednom rohu nádrže udržovat stále vlhký. Zadní stěna by měla mít drsný povrch. K bezpečnostnímu úkrytu gekonů dobře poslouží kameny a různé korkové dutiny.

Gekon madagaskarský požírá nejraději cvrčky.

Foto: http://zoo-info.org

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.