Aktuálně: 4 386 inzerátů184 654 diskuzních příspěvků17 883 uživatelů

Kalousi ušatí se usadili v hotelu

Kalousi ušatí se usadili v hotelu
Ing. Zbyněk Pokorný 09.02.2014, 18:22
4 713 2 minuty čtení

Jižní Morava je díky výjimečným přírodním podmínkám vyhledávaným cílem ornitologů z celé republiky. Mezi zajímavé ornitologické lokality se letos zařadil i hotel na náměstí v Drnholci. Na dvoře hotelu se totiž usadili nejen kalousi ušatí, ale i vzácní kalousi pustovky.

Kalous ušatý patří k našim nejběžnějším sovám, ale díky svému nočnímu způsobu života jej málokdo viděl na vlastní oči. V zimě se kalousi sdružují ve společných nocovištích, která jsou většinou na klidných a tichých místech a to i v obcích, v parcích a na hřbitovech. 

Velmi vzácně se ve skupinách kalousů ušatých vykytuje i kalous pustovka, který pochází ze severu Evropy. Pustovky k nám zalétají většinou na zimu a na jaře se vracejí na sever, kde hnízdí. Od kalouse ušatého se pustovka pozná podle malých oušek a žlutých očí. Jejich pozorování považují ornitologové za velmi výjimečné a jsou ochotni za nimi cestovat i přes celou republiku. 

Do hotelu na náměstí v Drnholci přijíždějí za kalousy nejen členi Moravského ornitologického spolku z Přerova, ale i výpravy ornitologů z Prahy a dalších míst naší republiky.

Kalous pustovka Kalous pustovka http://ibc.lynxeds.com  

Podělte se s námi o názor na tento článek →

Podobné články

Může vás také zajímat