Aktuálně: 4 939 inzerátů174 352 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů
koralissimo
koralissimo (3 příspěvků) 13.05.2015, 13:09:17 xxx.xxx.243.128

Zkusíme to s přepravkou. Ferda nám dal lekci. Člověk se stále učí. Z mírumilovného papouška se stal tygr. Tři dny jsme ho nepřenášeli a je to opět hodný Ferda. Naštěstí.

Také mě vyděsilo, že zazvonil soused, vadil mu Ferdův řev. Soused bydlí ve vedlejším domě. Za Ferdův život na Šumavě si nikdy nikdo nestěžoval, a to jsme bydleli v paneláku.

Ještě k tomu přenášení, chtěli jsme udělat tátovi radost, je po infarktu a mrtvici, nemluví a jiného  žaka měl doma 30 let, zná to.  Bude to trvat, ale snad se to časem,  dostat ho do obýváku zadaří. Děkuji za nápad, ať Váš papoušek se vrátí do starých kolejí. Zdravím. A.P.

koralissimo
koralissimo (3 příspěvků) 12.05.2015, 14:07:42 xxx.xxx.243.128

Našemu Ferdovi je okolo 10 let. Žili jsme /já a Ferda/ pokliným životem na Šumavě, ale teď jsme rok v Praze. Přestěhování proběhlo bez problémů. Koupili jsme mu druhou klec Omega IV, která je v přízemí, původní klec je  v patře. V přízemí je naše celá rodina, kdežto nahoře v pokoji  je  v kleci  Ferda pouze se mnou.

S Ferdou je ale  legrace, má rád lidi, hodně mluví, zpívá . Proto ta druhá klec. Ať si rodina užije a pták rovněž. Jenže .....Ferda se chová jako blázen, syčí, vydává neznámé zvuky a my se ho bojíme. Klove nás a nenechá se chytit. Hlavně, když má jít dolů do obýváku..  Faktem je, že jsem ho na Šumavě nosila na ruce málo.

Co s ním?

Obrázek