Aktuálně: 4 959 inzerátů174 165 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
mirjana
mirjana (70 příspěvků) 24.01.2008, 20:10:26 xxx.xxx.93.119
Asi budu muset poučit papoušky, aby vynechávali cementová bidla a chodili na výše umístěné kávovníkové bidlo a hlavně kdyby si utírali zobák do větví a ne do cemenťáku, nemusela bych brousící bidla tak pracně čistit od ovoce.
Ner. vroubkovaná bidla nejsou asi moc dobře k sehnání, ještě jsem neměla čest je vidět - i když své papoušky týrám na nerezu, oni strašně rádi sedí na ner. tyči a koši v kuchyni, ačkoliv mají krásný strom vedle v ovbýváku, činí tak zcela dobrovolně. Myslela jsem si , že mám chytré papoušky, ale nejspíš jsou hloupí, neumějí si vybrat. co je pro ně pohodlnější, neprošli by testováním ani náhodou...
Pro tazatele- větve je dobré umísti do klece i šikmo, papoušci se budou více přidržovat - tím si i víc budou zabrušovat drápky. (dobrá je i vertikální větev zavěšená na strop klece jako houpačka).
Stříhání drápků stimuluje u papoušků jejich rychlejší růst.
mirjana
mirjana (70 příspěvků) 24.01.2008, 19:54:12 xxx.xxx.93.119
Jedná se o drátěnou kouli na řetízku - původně určená pro hlodavce, která je na řetízku. Osobně ji příliš nepoužívám, mám ji spíš mimo klec na hraní. Ovoce dávám denně do ner. misek na dno klece z důvodu ranního spěchu a občas se podaří ,že papoušci zkonzumují ovoce dole na dně klece a nenadělají tak velký nepořádek kolem klece.Většinou ale vylezou na nepohodlné cementové bidlo - ačkoliv výš mají pohodlnější bidlo z kávovníku a níž jabloňovou větev a nastříkají okolo klece šťávu z granátových jablek.
Mně se osvědčila lampička od terraintu -jedná se o bambus s vysoustruženými otvory a uvnitř je drát na který se jako na špíz napíchnou části sepiovky, suché ovoce- křížaly, kousky suchého kokosu. Senegalové nezničí vlivem horší dostupnosti sepiovku behem dně a docela si vyhrají, než se jim podaří vše z lampičky dostat ven.
Obrázek
mirjana
mirjana (70 příspěvků) 19.01.2008, 22:09:14 xxx.xxx.93.119
Vypadá to efektně, ale ty ostré konce drátů... toho byc se bála, stalo se mi už jednou, že se mi žako poranil o čouhající drát kterým jsem uchycovala senegalské proso - a všude bylo plno krve. Špíz vypadá taky pěkně a je mnohem bezpečnější.
mirjana
mirjana (70 příspěvků) 15.01.2008, 22:03:00 xxx.xxx.93.119
Pro Michala - nejlepší tip bys dostal od chovatele, který senegalce odchoval - lépe se rozezná pohlaví v porovnání se sourozenci v hnízdě. Zkušení odchovávatelé většinou správně odhadnou pohlaví.
Tvůj senegal není zrovna učebnicový samec ani samička.