Aktuálně: 4 805 inzerátů176 232 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů
Hifi
Hifi (6 příspěvků) 26.05.2008, 17:41:25 xxx.xxx.12.2
Já taky musím říci, že je tato klec malá a plastové misky rovněž nevhodné. Senagalec je snadno a rychle je zničí. Ale vy tam toho senegalce stejně dáte, takže aspoň ty plastové misky rovnou nahraďte (vlastní zkušenost).
Hifi
Hifi (6 příspěvků) 08.02.2008, 15:08:38 xxx.xxx.12.2
DNA, nebo endoskopii na ně nemám, ale pár to je. Mají typické znaky určení pohlaví. Možné vysvětlení podivného chování samce je jak jsem právě zjistil a i vyfotil je v tom, že začal navštěvovat budku, ale nevím-viz. foto. A to narážení do pletiva, bylo asi jenom nějaké leknutí jak psal Ondřej. Děkuji za Vaše komentáře. Zdeněk
Obrázek
Hifi
Hifi (6 příspěvků) 08.02.2008, 11:02:53 xxx.xxx.12.2
Tak pár je to určitě. Zatím si na sebe zvykají a sem tam si vzájemně probírají peří na hlavě, ale věšinou si mezi sebou zachovávají určitý odstup. To napadání samice není příliš agresivní, jen se po ní ožene a samice mu ustoupí. Asi bude samec přeci jen lekavější i když je ochočen, ale nevím čeho se leká, když samice zůstává v klidu. Klec je 85x90x55cm (š,v,h) velká. Ještě bych se chtěl zeptat - kolik tak času dáváte senegalcům při sestavování páru, za jak dlouho se projeví. Vím, že je to individuální, ale aspoň paušálně. Díky za vaše příspěvky a chovu zdar. Zdeněk
Hifi
Hifi (6 příspěvků) 07.02.2008, 16:02:26 xxx.xxx.12.2
Dobrý den všem. Mám ochočené senegalce 2,5 roku staré 1.1. a jsou spolu asi měsíc. Zatím se spolu celkem snášeli a byli klidní, ale včera jsem si při krmení všiml, že má sameček trochu poraněná křídla. Při dnešní kontrole jsem zjistil jak si to poranění asi způsobil: začne zničeho nic bláznivě lítat sem a tam a těma nárazama do pletiva se zraňuje. Potom chodí rychle po bydlech a napadá samici. Už jste se tímhle jevem někdo setkal? Předem děkuji za Vaše názory. Zdeněk