Aktuálně: 4 864 inzerátů175 092 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
jurino1
jurino1 (14 příspěvků) 08.02.2012, 11:11:30 xxx.xxx.233.244
Ahoj, kolega mal podobný prípad. Korelke omrzli pazúriky a veterinár ich amputoval. Robili sa jej také pľuzgiere. Myslím, že mu dal na to sprej AVIx Soother.
jurino1
jurino1 (14 příspěvků) 21.01.2012, 20:07:16 xxx.xxx.249.108
Mne odleteli asi 3 andulky a alexander. Ten si ale robil so mňa dobrý deň. 3x sa vrátil a 3x uletel preč na noc. Nedal sa chytiť aj keď bol celé poobedie na dvore. Aź som ho nalákal na papriku do chodby a to už bol môj. Teraz má povolené lietať už len po dome. Chytil som pár anduliek, korelu, a Kakadu. Bol však chovateľa zo susednej obce, takže toho som mu vrátil. K ostatným sa nik nehlásil.
jurino1
jurino1 (14 příspěvků) 18.03.2008, 21:27:53 xxx.xxx.12.194
Dobrý večer, na redu p. Hálu som aj ja prešiel od miešania krmiva doma na výrobky firmy Beyers - Deli Nature. Kúpil som si 4 kg balenia na skúšku pre andulky a 4 pre alexandra malého. Naozaj sa jedná o zatiaľ najkvalitnejšie krmivo, ktoré som mal. Cena za kvalitu je v porovnaní s ostatnými dostupnými krmivami myslím na veľmi slušnej úrovni. Rozpis čo pre ktorého toho vtáka odporúčajú je aj na ich webe: http://www.beduco.be/beyers/birds/.
jurino1
jurino1 (14 příspěvků) 18.03.2008, 21:07:33 xxx.xxx.12.194
Môj názor na mačky je: Nie, nie a ešte raz nie! Osobne mám veľmi zlé skúsenosti. Stalo sa mi to s viacerými jedincami. Prišiel som z práce domov a andulka v krvi na dne voliéry. Po pár dňoch opäť. Otca mám na dôchodku a tak dostal za úlohu sledovať, čo sa vlastne deje. Príčina bol kocúr. Nepomáhalo ani poučenie a "cvičenie, že to sa niesmie". Prestal kámtriť andulky a začal malé kuriatka. Šiel z domu. Nasledujúci rok opäť mŕtva andulka, opäť sledovanie a tentoraz to bol susedov kocúr. Jednoducho mačky sú lovci a tak to zostane. Možno nejaká šlachtená perzská ..... nie, ale už by som to neriskoval. Problém s myšami vďakabohu nemám. Odporúčam však okolo voliéry natrieť lep na hlodavce, je ozaj účinný. Mám to vyskúšané z ovocnej pivnice. Chytí sa jedna,dve myšky a ostatńé dajú pokoj. Skĺo Vám nepomôže, lebo po rezanom okraji myš vylezie jedna radosť. Cez pletivo, ktoré ste tu niekto spomínali 0,5 x 0,5 cm sa vám žiadna myš nedostane. Je to jednoducho technicky nemožné. Cez 1x1 cm už áno. Takže moja rada: Husté pletivo a okolo natrieť lep.
jurino1
jurino1 (14 příspěvků) 14.02.2008, 18:49:22 xxx.xxx.12.168
Ide tam o intenzitu osvetlenia. Každý výrobca si dáva názov inak, ale tí poprednejší začali dávať podobné názvy (SUN-GLO, AQUA-GLO ....) aby sa zákazník ľahšie orientoval. Žiarivky tejto kategorie svietia porovnateľným svetelným spektrom ako slnečné svetlo, ktoré dopadá na zem, bez toho aby sa nejako lomilo. Jeho intenzita sa meria napr. na lumeny a tieto žiarivky svietia "silou" 400-420-440 Lumenov. Je to to najprirodzenejšie osvetlenie, ktoré najmenej škodí očiam. Akvaristi používajú ešte rôzne iné, napr. na podporu rastu rastlín, na vyfarbenie, atď. Ich intenzita svietenia je iná ( preto zafarbenia do ružova, fialova, modra...). Tieto sa už prispôsobujú tomu aké sa chovajú ryby, napr. morské, sladkovodné, jazerné, riečne... . Takže Sun- xxxx preto, že ide o najprirodzenejšie svetlo pre všetky živočíchy.
jurino1
jurino1 (14 příspěvků) 14.02.2008, 16:23:48 xxx.xxx.12.168
K tomu osvetleniu, ak môžem poradiť. Roky som choval akvarijné rybičky a používal som už spomínané žiarivky SUN-GLO. Vyrávajú ich viacerí vyrobcovia ako Sylvania, Philiphs, Hagen. Práve s tými od Hagenu mám dobré skúsenosti a keďže som potreboval osvetlenie pre andulky do zimných ubikácii začal som ich používať. Osvedčili sa výborne. Majú výhodu, že neodídu po urč. počte nasvietených hodín ale po cca. 10000 cykloch zapnutie vypnutie. Treba však dávať pozor na (čínske) kopie, ktoré svietia cca. 6 mesiacov. Inak u nás na Slovensku je ich dostať po cca 290 Sk 18W trubica a 36 W stojí okolo 440 Sk. Pozrite sa v akvaristike, iste míte nejakú v okolí.
jurino1
jurino1 (14 příspěvků) 10.02.2008, 20:05:28 xxx.xxx.12.168
Je to tažko posúdiť. Mal som asi pred 2 rokmi podobný problém. Tam šlo ale o to, že andulka mala nádor a ten jej postupne urobil na spodu bruška hrču, ktorú si šúchala o bidielko. Bohužial jej nevedel pomôcť ani veterinár, aj keď som to zistil dosť skoro. Ak má náznak vypuklosti (hrčky) na brušku, radšej by som išiel za veterinárom.
jurino1
jurino1 (14 příspěvků) 10.02.2008, 19:56:32 xxx.xxx.12.168
Ten biely je možno "samček". Skús dať detailné foto nadnozdria. Podľa tejto fotky sa to nedá na 100% povedať, lebo na jednej strane mi to pri zväčšení vyzeralo bledučko hnedé, ale foto možno klame.
jurino1
jurino1 (14 příspěvků) 30.01.2008, 19:03:10 xxx.xxx.227.28
Ahoj, tak ako píše kolega sejček: 3 modrí samci, bledšia zelená je samica a tmavší je samec, lutino je samička - a celkom pekná.
jurino1
jurino1 (14 příspěvků) 25.01.2008, 20:22:13 xxx.xxx.244.20
Pre tých čo majú obavu zo zranenia vtákov: Urobte si pobobný špíz ako je vyššie vyfotený, ale použite chromovú špicu z vyplietky kolesa bicykla. Na Slovensku je dostať za cca 3 Sk. Na vrchu urobte očko a na konci kde sa pripevňuje do ráfu je matica.Na túto natiahnite podložku (priemer asi 7 mm) a máte špíz z ktorého vám 100% nič nespadne a papagáje sa nemjú o čo poraniť. Nastoknutie ovocia a zeleniny však bude troch dlhšie trvať. Môže byť na karabínke alebo len na háčku z vrchu voliéry. Používam asi 11 rokov pri andulkách a doteraz nebol najmenší úraz.
jurino1
jurino1 (14 příspěvků) 16.01.2008, 17:36:18 xxx.xxx.244.20
Ďakujem za info, na tej internetovej stránke však majú krmivo len pre veľké papagáje a ja hľadám niečo pre alexandra. Zistil som však od pána Podstufku, že dovážajú aj na Slovensko pre firmu v Banskej Bystrici (Setro, s.r.o.) a do Bystrice chodím sem-tam na služobky, takže si to tam nájdem. Ešte raz vďaka všetkým.