Aktuálně: 4 667 inzerátů177 677 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
PAVELPUCHOLT
PAVELPUCHOLT (2 příspěvků) 15.03.2008, 19:37:09 xxx.xxx.63.198
Dobrý den,leskoptvi se mi opravdu podařilo odchovat i v klecovém prostředí a rodiče byli úžasní.Vše šlapalo jak na drátku a byli naprosto bez stresu.Největší strach jsem měl právě z toho,že mi ho ve stresu vyhodí z budky.Na ifauně v moderce jsou nějaké fotky - v rubrice Leskoptve.
Ze tří vajec se vylíhlo jen jedno mládě, ale myslím si, že se povedlo.Tady je tři týdny po vylétnutí.
Obrázek
PAVELPUCHOLT
PAVELPUCHOLT (2 příspěvků) 14.03.2008, 14:25:08 xxx.xxx.88.106
Chov měkkožravého ptactva není tak náročný,jak by se mohlo na první pohled zdát.Na burzách múžete zakoupit prúmyslově vyráběné směsi a granule,které jsou speciálně vyráběné pro plodo-hmyzožravé ptactvo, na přilepšenou ovoce zeleninu(jako u papouškú) a občas nějaký ten hmyz - moučné červy,luční kobylky,cvrčky ...atd.Při podávání vyráběných směsí je i ta konsistence trusu vcelku snesitelná.Trochu složitější je to při odchovu.Z ptákú se stanou téměř výhradní hmyzožravci a upřednostňují živočišné bílkoviny.A pak nastává shon.
Ale jen chov těchto ptákú si myslím,že není složitější, než chov například papoušků.Takže, chovu zdar!