Aktuálně: 4 800 inzerátů175 946 diskuzních příspěvků17 775 uživatelů
novak vladimir
novak vladimir (35 příspěvků) 13.08.2010, 13:06:16 xxx.xxx.42.226
Dobrý den,pane Bouma díky za radu. Letos už je nechám vyřvat a na příští sezonu bude holt stěhování. Pro pana Nesvačila - nevím jak ostatní, ale u mne dostávají loskutáci granule BEO (nebo T16), něco ze sypkých směsí pro plodožravé ptactvo, veškeré dostupné ovoce, občas trocha tvarohu (vejce vařené natvrdo nechtějí), hlávkový salát nebo čínské zelí no a něco z hmyzu (červy, šváby, sarančata, cvrčky) nebo pokrájená syrová kuřecí srdíčka ( na ty nedám ve svém chovu dopustit - berou mi je takřka všichni ptáci. Novák - Chlum u Třeboně
novak vladimir
novak vladimir (35 příspěvků) 12.08.2010, 21:08:44 xxx.xxx.218.48
Dobrý večer, vloni jsem od rodiny dostal k 50. narozeninám 2 páry loskutáků. V zimovišti to ještě šlo, ale po vypuštění do venkovních voliér (jsou umístěni ve voliérách křížem přes zahradu) když je chytne rapl, dokáží celé hodiny řvát, jako pominutí. Nejlepší je, když začnou ráno se svítáním. Dneska už část rodiny lituje (ta starší generace), že mi na ně finančně přispěli! Já jsem ale pyšný, že je mám v chovu. Je jim více jak rok, takže příští léto se uvidí....Všem novým chovatelům loskutáků přeji pevné nervy a vydržať! S pozdravem Novák - Chlum u Třeboně
novak vladimir
novak vladimir (35 příspěvků) 30.07.2010, 18:23:28 xxx.xxx.218.48
Dobrý podvečer, turaka chovám několik let a vždy mám ve voliéře samotný pár. Kombinovaný chov jsem nikdy nezkoušel, a to na základě informací od několika zkušených chovatelů (u jednoho v době toku majny Rotschildovy zničily hnízdo turaků i se snůškou, u jiného chovatele banánovci v dodě hnízdění zabíjeli drobné astrildovité ptáky, s nimiž po celý rok jinak žili v naprosté harmonii, u Z.G. se do hnízda určeného turakům nastěhovaly timálky). Na druhé straně další chovatelé mohou mít zcela odlišné zkušenosti. Já jsem ale přesvědčen, že v době toku a hnízdění se chování mnoha ptáků radikálně mění. Samozřějmě, že podstatnou roli hraje i velikost a uspořádání chovné voliéry. Přidávám foto svých "buffonů".
Obrázek
novak vladimir
novak vladimir (35 příspěvků) 01.06.2010, 18:21:52 xxx.xxx.218.48
Dobrý podvečer. Adame, myslím si, že většina těch zkušenějších chovatelů se v případě tvé otázky řídí heslem " Nechval dne před večerem" a s odchovy se pochlubí až po odstavech. To, že většina ptáků již sedí ještě neznamená, že úspěšně proběhnou i odchovy mláďat. Například to počasí, vždyť to je hrůza.....!! S pozdravem Novák
novak vladimir
novak vladimir (35 příspěvků) 01.06.2010, 18:04:55 xxx.xxx.218.48
Dobrý den, podejte si inzerát na koupi, možná se Vám někdo ozve. Jinak doporučuji vydržet a sledovat letošní nabídku odchovů - třeba se v ní loskutáci objeví. Novák
novak vladimir
novak vladimir (35 příspěvků) 13.04.2010, 17:06:23 xxx.xxx.207.2
Dobré odpoledne. Tak co, Tome, zadavateli tématu TUKANI , pokročil jste nějak ve svém přesvědčení pořídit si tyto ptáky? Novák - Chlum u Třeboně
novak vladimir
novak vladimir (35 příspěvků) 10.02.2010, 16:57:26 xxx.xxx.207.2
Dobrý podvečer, kdo měl možnost v poslední době (cca půl roku zpátky) shlédnout kompletní chovatelské zařízení pana Čestmíra Drozdka jistě pochopí, že si musí obsluhu a tedy i krmení všech svých svěřenců všemožně usnadňovat, protože jinak by se z toho asi zbláznil ( nic ve zlém). Proto si myslím, že my, ať větší či menší chovatelé ( mám na mysli počty a druhovou skladbu našich chovanců) se nemůžeme s panem Drozdkem měřit a svým opeřencům bychom se měli věnovat v maximální možné míře - u hmyzáků to tak prostě platí! Novák Vladimír - Chlum u Třeboně
novak vladimir
novak vladimir (35 příspěvků) 08.02.2010, 16:50:03 xxx.xxx.207.2
Dobré odpoledne všem, jedním z průkopníků (mezi soukromými chovateli) v ČR je v chovu a úspěšných odchovech malých,středních i velkých druhů zoborožců pan Petr Holický z Hradce Králové. Nechte se inspirovat, i on určitě rád s chovem těchto impozantních ptáků poradí. S pozdravem Novák Vladimír - Chlum u Třeboně