Aktuálně: 4 885 inzerátů174 913 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
simiuiglippp
simiuiglippp (7 příspěvků) 18.06.2023, 07:04:06 xxx.xxx.55.107

Klady: Jsou rozkošné. Jako vážně rozkošný. Jsou inteligentní a dokážou se naučit jejich jména, naučit se trikům a také vycvičit odpadky. Jakmile se s nimi spojíte, dokážou být velmi přítulní a milující (ačkoli někteří zajíčci takoví nikdy být nemusí, zvláště pokud jim chyběla socializace nebo utrpěli trauma, když byli mladí, ale to lze říci o většině druhů). Většinu času jsou potichu, kromě toho, že sem tam nějaké šňupání a mručení. Žádné štěkání, vytí, mňoukání nebo vytí. Jsou velmi čisté. Králíka byste nikdy neměli koupat, protože je náročný na vlastní hygienu, a pokud udržujete jeho obytný prostor čistý, vůbec nevoní. Je hodně zábavné jen sledovat, jak dělají zoomy po místnosti, odrážejí se od nábytku a také koukají. (Binkying je rozkošné chování králíků, při kterém vyskočí přímo do vzduchu a udělají jakýsi poloviční obrat, a je to nepochybné znamení šťastného drdolu.)

Nevýhody: Jsou jemné. Kosti králíka tvoří jen asi 8 % jeho tělesné hmotnosti a nesprávná manipulace nebo upuštění králíka mu může snadno zlomit záda. Králíci NEJSOU vhodná domácí zvířata pro malé děti. Mají speciální dietní potřeby a delikátní gastrointestinální trakt. Nemůžete je jen tak krmit čímkoli a existuje mnoho potravin, které milují a které pro ně nejsou dobré v jakémkoli větším množství, jako je mrkev a ovoce. Potřebují také specializovanou veterinární péči. Průměrný veterinář, který se zabývá psy a kočkami, pravděpodobně králíky nezná, takže zkušený veterinář pro exoty je nutností. Jsou tam venku, ale než se rozhodnete pořídit si zajíčka, měli byste se vždy ujistit, že je nějaký blízko vás. Můj veterinář se zabývá výhradně exotikou.

simiuiglippp
simiuiglippp (7 příspěvků) 12.06.2023, 20:53:43 xxx.xxx.55.107

Mohu uvést pouze svou vlastní zkušenost. Tancovala jsem v kuchyni se šunkovým sendvičem v ruce. V té době jsem měl dvě laboratoře a pitbula. Hráli jsme a já jim dával kousky sendviče. Ztratil jsem rovnováhu a snažil jsem se nespadnout na psy, když jsem se podivně otočil a dopadl na podlahu. Měl jsem tolik bolesti, že jsem věděl, že s mým kotníkem je něco vážně špatně. Nemohl jsem vstát, abych dosáhl na mobil. Všechno to začalo kolem 18:00. Celou noc jsem ležel na podlaze a byla mi opravdu zima a plakala jsem bolestí. Všichni psi se ke mně přitulili a udržovali mě v teple. V jednu chvíli Lakota dlouze zavyl, jako by křičel o pomoc. Nic jsem neviděl, protože jsem ještě nerozsvítil. Ráno jsem se snažila dostat k mobilu, který se nabíjel na kuchyňské lince. Stále jsem se snažil dosáhnout, ale nemohl jsem vstát. Tanku, můj pitbul vstal a šťouchl do telefonu nosem. Bylo to dost blízko, že jsem mohl dosáhnout na šňůru a stáhnout ji dolů. Zavolal jsem své nejlepší kamarádce.

Přišla a zavolala záchranku. Měl jsem tři zlomeniny v kotníku a od dubna do července jsem skončil ve třech různých nemocnicích. Bylo to proto, že jsem během operace dostal MRSA. Nyní je vše v pořádku, ale určitě jsem ocenil jejich společnost a pomoc v tu dlouhou, dlouhou noc před čtyřmi lety.

simiuiglippp
simiuiglippp (7 příspěvků) 08.06.2023, 13:32:21 xxx.xxx.55.107

nejsem si jistý, jak na to odpovědět. Budu mluvit o tom, co lidé potřebují vědět, než si pořídí psa. Psi nejsou hračky; jsou to živé, společenské bytosti, které žijí až 20 let. Žijí ještě dlouho poté, co novinka odezní. Potřebují mnohonásobné a smysluplné každodenní interakce se svými majiteli. Potřebují každodenní cvičení (alespoň 2 20 minut intenzivního cvičení – často více než to). Potřebují každodenní duševní výzvy. Většina psů ráda dělá nějaké psí sporty se svými majiteli. Pokud na to všechno nejste připraveni, nepořizujte si psa. A nevyhazujte je, když zestárnou! Zdá se, že lidé mají v hlavě tento idylický obrázek o tom, jaké je vlastnictví psů. Například: Lidé říkají „Miluji německé ovčáky!“ tak dostanou jeden. Neuvědomují si, jak jsou aktivní nebo že jsou to psi na suchý zip; už nikdy nepůjdeš na záchod sám! Lol. Neuvědomují si, že mohou velmi rychle způsobit ohromné ​​škody na vašem domě nebo věcech. Neuvědomují si, že GSD jsou velká miminka, takže když procházejí obdobími strachu a pubertou, mohou se chovat jako velcí děsiví psi a štěkat a vrčet na věci.

Nejhorší reakcí je nechat je doma. Štěňata jsou těžká. Štěňata ve věku 8 týdnů musí chodit na nočník přibližně každé 3 hodiny ve dne i v noci. Měli by být krmeni 3–4krát denně. První týden budou kňučet a pokračovat v noci. Trhají vše, na co se mohou dostat. jsou nepořádní. Jsou to nepořádní jedlíci. Noční a kakají na nesprávných místech. Vysokoenergetická plemena mohou být velmi obtížná a mohou mít výraznější problémy s chováním. Do této kategorie spadá cokoli, co American Kennel Club vloží do Working Group, Herding Group nebo Sporting Group. Potřebují aktivitu a školení a pevného, ​​ale spravedlivého vůdce. A právě proto, že váš první nebo dokonce druhý pes z těchto skupin byl fenomenální, nakonec zjistíte, že je těžké zvládnout. Budete potřebovat pomoc. Měli byste získat pomoc dříve než později.

simiuiglippp
simiuiglippp (7 příspěvků) 05.06.2023, 07:45:22 xxx.xxx.55.107

Všichni papoušci mají různé povahy, takže záleží na tom, co hledáte. Mám harlekýnského ara a molucanského kakadua a jsou tak rozdílní jako noc a den, pokud jde o jejich povahy. Pokud chcete milujícího a přítulného ptáka, měli byste rozhodně uvažovat o Kakadu, ale ten může být občas velmi potřebný a lhostejný, a proto se jim říká ptáci na suchý zip, protože se na vás lepí. Zjistil jsem, že arové jsou samostatnější a nejsou tak nároční na váš čas, ale i oni od vás stále vyžadují dostatek času a pozornosti. Pokud hledáte ptáka, který s vámi bude mluvit a komunikovat s vámi verbálně, pak je pro vás africký šedý pravděpodobně tou nejlepší volbou. Nechápejte mě špatně, protože papoušek a kakadu umí mluvit, ale nemají ani zdaleka takové schopnosti konverzace, jako má africký šedý. A nezapomeňte, že všechny tyto papoušky a další lze nalézt v útočištích a záchranných centrech a čekají na šťastný a zdravý vztah s vámi, proto prosím zvažte adopci, než se zavážete ke koupi papouška. Vím, že zním jako porouchaná deska, protože ve svých příspěvcích neustále opakuji slovo adopce, ale opravdu věřím, že tak můžete najít skvělého společníka.

simiuiglippp
simiuiglippp (7 příspěvků) 04.06.2023, 14:09:44 xxx.xxx.55.107

Ano, oni dělají. Krmím více než 100 holubů dvakrát až třikrát denně. Dělám to posledních 15 měsíců. Dozvěděl jsem se spoustu věcí o tom, co si holubi myslí. V blízkosti mého domu je spousta stromů a na mé terase je velký otevřený prostor. Na terasu dávám zrní (směs čiroku a rýže) na krmení holubů. Holubi milují čirok. Dělám to třikrát denně: ráno (7:00), odpoledne (13:00) a večer (17:00). Pokaždé sežere téměř 100 holubů. Budou sedět na blízkých stromech a čekat, až uhasím obilí. Pár minut poté, co jsem dal zrna, začnou jíst.

simiuiglippp
simiuiglippp (7 příspěvků) 03.06.2023, 08:37:47 xxx.xxx.55.107

I wouldn"t recommend them to someone who said they were looking for an "easy pet". They"re surrendered pretty often to shelters because people don"t realize the amount of work involved, so underestimating their needs is fairly common.

If you kept one in a cage while you were away at work, you can expect it would need cleaning pretty often. I can imagine every other day in a large cage. Then you need to make time in your life so they can run around free several hours a day. This requires work in bunny proofing the area you let them run free in. They will destroy any wires they find. Mine have chewed through the internet cable, destroyed a set of speakers, and eaten the wires on a brand new electric blanket. They will sample wooden furniture and dig up carpet.

My two have the whole second bedroom and it is a mess. Bunnies are messy. So if you are a neatnik it will drive you crazy. There is hay and random poops around the room even thought they are 95% litterbox trained. Most rabbits will leave little poops around as markers.

You must spay or neuter your rabbit within that first year or there is a high probability of them developing a nasty, hormone fueled attitude. Females left intact die earlier, usually of uterine cancer. (Neutering also keeps their marking with random poops and urine down, a plus). Around here it"s $150-300 to get a spay or neuter done. You have to take them to an exotics vet which is more expensive than a cat or dog vet.

simiuiglippp
simiuiglippp (7 příspěvků) 02.06.2023, 20:49:35 xxx.xxx.55.107

This beautiful draft breed originated in the United States. In the early 1900's a draft type mare named, "Old Granny" was consistently producing foals that looked just like her. She became known as the foundation of the breed. 

The breed is endangered and there are less than 400 horses registered worldwide.

4.jpg

American Cream Draft Horses are cream in color with pink skin and amber eyes. They are of draft breeding and range in height between 15.0-16.3hh. Weighing from 1600-2000lbs! This historic breed is well loved by many and they are known for their calm and willing personalities.