Aktuálně: 4 945 inzerátů174 367 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů
tuilindo
tuilindo (1 příspěvků) 23.09.2023, 21:31:00 xxx.xxx.168.177

Dobrý večer všem, hodně zvažujeme pořízení chameleona jemenského, ač tedy s plazy zkušenosti zatím nemáme (máme zkušenosti s rozličnou chlupatou havětí, měli jsme raka kalifornského, zlatohlávky konžské…). Uvědomuji si že je asi odvaha začít rovnou s chameleonem, ale snažím se načíst co nejvíc informací, i když chápu, že jenom přečtené asi nestačí. Přijde mi že zásadní pro zdárný chov je mít správné  a správně vybavené terárium (asi jako u většiny plazů). Protože si sama nic takového netroufnu poskládat, našla jsem si toto: http://chamici.cz/?page_id=80. Chtěla bych koupit rovnou to větší, skleněné - 50x50x100cm - myslíte že takto “na klíč” vybavené terárium by splňovalo chamíkovi nároky ? Případně nabízí i variantu se síťovaným stropem - bylo by to lepší kvůli cirkulaci vzduchu?(bydlíme v paneláku) Další věc co mě zajímá - je nutné aby měl chameleon substrát (našla jsem že nejlepší je písek s rašelinou), když vlastně žije ve větvích?  Ráda bych sehnala samečka, staršího 3 měsíců (pokud se mi tedy takového podaří sehnat), u samičky mám strach s problémy se zadržením snůšky. A pokud do takto velkého terária dáme mládě - zvládne takto velký prostor, pokud mu dáme krmítko? Děkuji za odpovědi, hezký večer.