Aktuálně: 4 318 inzerátů190 578 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
Rony1
Rony1 (16 příspěvků) 02.12.2023, 21:35:04 xxx.xxx.78.9

Než jsem si naše kozičky pořídila,tak jsem samozřejmě hledala plno informací.Chovám zvířata různého druhu už přes třicet let,takže zkušeností mám dost.Jenže člověk se něčemu novému pořád učí.A u zvířat to platí dvojnásob.Pořád je čemu se přiučit a dělám to ráda.Právě u chovatelů holanďanek jsem se dozvěděla,že stačí přikrmovat přes zimu.A samozřejmě v březosti.Kozy jsou mlsné a někdy by to přežírání nemuselo dopadnout dobře.Sama vidím,že přes léto ani nemají zájem o příkrm.Rády si dají pamlsek ve formě granulek nebo mrkve a pak zase letí na pastvu.To na podzim a v zimě už se hlásí samy.A podle výsledků krve je kozička na svůj věk v pořádku.Jen musím doplnit stopové prvky.Prý je to v tomto věku normální.Odchovala mi třikrát trojčátka.Sice jsem je musela přikrmovat,ale společně jsme to zvládly.

Rony1
Rony1 (16 příspěvků) 01.12.2023, 21:38:32 xxx.xxx.78.9

Děkuji za odpověď.V létě mají dost pastvy.A potom ještě i hodně jablek co si najdou.A samozřejmě liz a seno mají k dispozici pořád.V letním období jsou jako koule,tak mi přijde zbytečné je ještě přikrmovat.A jako pamlsky dostávají mrkev a trochu granulek tak na chuť.Přikrmuji až cca od října do května.A nebo myslíte,že jim mám dávat příkrm i v létě?

Rony1
Rony1 (16 příspěvků) 01.12.2023, 20:00:03 xxx.xxx.78.9

A Roklanko,můžu se zeptat čím krmíte?Taky bych chtěla mít naše kozičky tak dlouho vitální.Chovám je devět let tak zkušenosti jak je to na stáří nemám.Přikrmujete i v létě?

Rony1
Rony1 (16 příspěvků) 01.12.2023, 19:55:03 xxx.xxx.78.9

Tak máme krev odebranou.Výsledky budou zítra.Zrovna se jí díval na zuby.Říkal,že v rámci možností to ještě ujde,ale samozřejmě měl připomínky,že na dlouho to nebude.

Rony1
Rony1 (16 příspěvků) 01.12.2023, 11:14:05 xxx.xxx.78.9

Děkuji,zkusím ji vyhledat a zeptat se.To jste mě potěšila,že máte 13letou kozičku.A můžu se zeptat v jakém stavu má zuby?Prý už po osmém roce vypadávají.Já právě pořádně nevidím naší Pepině dozadu jak to tam vypadá.Moc se jí moje prohlídka nelíbí.

Rony1
Rony1 (16 příspěvků) 01.12.2023, 09:07:31 xxx.xxx.78.9

Tak dneska beru kozičku s sebou na veterinu,vet by nedojel.Ptala jsem se ho na tu krev,hleděl na mě jako kdyby to slyšel poprvé.Každopádně to odebere.Nejsem sice milionář,ale chceme ji s dětma pomoc,je to náš mazlíček.A Kometou,děkuji za opravu🤦.To je tak když se píše rychle🤣.A nevíte za jak dlouho bude ta laboratoř hotová?

Rony1
Rony1 (16 příspěvků) 01.12.2023, 06:23:10 xxx.xxx.78.9

Jasně,liz má.A paznehty má taky v pořádku.Ty k nám jezdí pán upravovat pravidelně.No je na sebe taková opatrná.I když to ke stáří patří.

Rony1
Rony1 (16 příspěvků) 30.11.2023, 21:17:50 xxx.xxx.78.9

Tak to raději riskovat nebudu.Máte pravdu,to by asi nemuselo dopadnout dobře.Zkusím jí přilepšovat tím co jste psala.To bude jistější.A ještě jsem si říkala zda bych ji neměla doplnit stopové prvky.Chodi normálně,ale když má třeba něco přeskočit tak jde vidět,že má strach.Cítí,že má ty přední nohy slabší.Mám doma třeba cal gel,tak mě napadlo zda jí trochu nemám dát.

Rony1
Rony1 (16 příspěvků) 30.11.2023, 20:55:01 xxx.xxx.78.9

Jestli nepřijede tak ji tam budu muset odvést.A myslíte,že mám zkusit tu sušenou melasu?Vet říkal,že to má hodně vitamínů.Chtěla bych to na přilepšenou.Jen mám strach,aby to nerozhodilo trávení,nikdy jsem tím nekrmila.Vím,že to je spíš pro koně.

Rony1
Rony1 (16 příspěvků) 30.11.2023, 20:21:42 xxx.xxx.78.9

Zkusím přemluvit toho veta ať se přijede podívat.Zatím vypadá spokojeně a žere normálně.Teď bych ji uspat nemohla.Poznám když je čas se rozloučit.A trápit bych ji nenechala.Jak mě slyší,že jdu tak už mečí a dožaduje se granulek.

Rony1
Rony1 (16 příspěvků) 30.11.2023, 19:10:53 xxx.xxx.78.9

Nikdo jezdit nechce.Minulý rok jsem volala veta ráno k porodu kozy,měla problémy.A ten mi řekl,že může přijet až další den večer.No a další veterináři nebyli o moc lepší.Budu ho muset nějak přesvědčit aby přijel.Pravda je,že tomu nerozumím,nevím jak mají zuby přesně vypadat.

Rony1
Rony1 (16 příspěvků) 30.11.2023, 18:24:33 xxx.xxx.78.9

Kozu určitě hlady umřít nenechám.Máme je jako domácí mazlíčky,takže na jídlo je teda fakt nemám.Kdyby mi byla lhostejná tak to neřeším.Počítám s tím,že ji jednou budu muset nechat utratit(veterinářem).Normálně žere,ale jak byla na pastvě tak byla prostě tlustčí.Zuby má,ale už jde vidět,že nejsou takové jako u mladé kozy.Jinak v létě je krmena hlavně pastvou.Podzim a zima dostává granule a taky drtím šrot.A často dostává mrkev a jablka.

Rony1
Rony1 (16 příspěvků) 30.11.2023, 16:33:57 xxx.xxx.78.9

Děkuji všem za rady.Dnes jsem byla u dalšího veta.Tak kokcidióza to není.Vypada to na problém se zuby.Prý to tak u koz v tomto věku bývá.Říkal mi,že mám počítat s tím,že kozy déle nežijou😭.Je to holandská zakrslá koza.Mám se podívat na zuby a zavolat mu jak to vypadá.Jinak průjem nemá.Ta kokcidióza mě napadla kvůli tomu,že má trochu vystouplou páteř.Ale to je asi tím,že míň žere.Doporučil mi koupit melasu,máte s tím někdo zkušenost?Prý teď když je na seně tak se ty zuby nejvíc projeví.Za chvilku budu doma tak se mrknu jak zuby vypadají.I když stejně nevím jak k nám někoho dostanu.Nikdo nechce ke kozám nebo ovcím jezdit.A hlavně pokud budou zuby špatné😭.Dá se ještě něco dělat?

Rony1
Rony1 (16 příspěvků) 30.11.2023, 11:26:45 xxx.xxx.78.9

Dobrý den.Prosím o radu.Mám problém s mojí kozičkou.Má devět let a mám podezření,že má kokcidiozu .Je trochu vyhublejší a má slabší přední nohy.Jinak normálně žere i chodí.Mám jí bokem od stáda protože kdyby do ní narazila silněji druhá koza tak by mohla upadnout.Volala jsem vetovi,ale jak slyšel stáří kozy tak by ji dal hned na porážku.Je to zakladatelka mého chovu,nechtěla bych o ní přijít.Jinak je pravidelně odčervovanà.Je nějaký přípravek přímo pro kozy má kokcidiozu.Nikdy jsme s tím problém neměly.Prosím zkušené kozaře o radu.Dnes se jdu zeptat ještě za jedním veterinářem,ale připadá mi,že to vůbec nechcou řešit.Moc děkuji za radu.