Aktuálně: 4 847 inzerátů175 172 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů
Valvara
Valvara (26 příspěvků) 15.03.2024, 09:56:13 xxx.xxx.6.170
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 15.03.2024, 09:21:59

Kdyz se venci jen po chodniku, rychle je to prestava bavit, moc toho neujdou a kdyz se nezaradi chuze po trave a hry s pejsky tak pes zlenivi a pak se z nej stava dzbanek. Kdyz nekdo rika ze jeho bully je gaucak tak to nejspis znamena ze nema dostatecny pristup k prirode a pejskum. Kdyz jsem adoptovala jednu svou fenecku tak byla ‘tezka’ byt vazila jen 22 kg. Lidi si casto mysleli, ze je to babicka, byl byla mlada. Po nekolika mesicich v parku (2x denne cca hodina) se z ni stal atlet, sla dolu na 19.5 kg (vyska cca 38 cm v kohoutku)

Valvara
Valvara (26 příspěvků) 15.03.2024, 09:07:32 xxx.xxx.205.182
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 14.03.2024, 19:42:04

8,9 let.

Nejmensim myslite exotic? Ti trpi na klouby, muzou spatne dychat atd. Do toho bych urcite nesla. Take bych nevybirala nejt zsi. Pocketi jsou akorat, jsou jak slafbulici ale trosku sirsi, nemaji problem s pohybem. My v parku mame trate pro kone, vpodstate zorana cesta, to miluji nejvic na sprint. 
Pozor ale nesmi se prekrmovat a ten pohyb urcite potrebuji. Je treba nebavi chodit jen tak po meste, potrebuji cil a zabavu. Takze minimalne jednou denne park, hrani s pejsky a ty sprinty. Kdyz se venci jen ve meste tak nebudou chtit moc chodit, ztrati tvar a pak ta vaha uz na ne muze dolehnout.

Pozor, nesmi se prehrat, stejne jak buldoci.

Valvara
Valvara (26 příspěvků) 15.03.2024, 08:55:46 xxx.xxx.205.182
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 15.03.2024, 00:20:32

Dekuji mnohokrat za vas prispevek.

Vidim to podobne, proto me ma soucasna situace znepokojuje.

Ted jsem take zjistila, ze ma vysoky prah bolesti. Slapla jsem ji omylem na packu a ja se toho lekla vic nez ona. A to jsem ji slapla fakt hodne.

Valvara
Valvara (26 příspěvků) 14.03.2024, 19:37:15 xxx.xxx.205.182
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 14.03.2024, 19:22:53

Ty velke urcite ano. Pze s tou vahou uz muze jit ciste o presilu, a 80kg pes v tomto pripade vzdy vyhra.
Ty mali jsou dle meho pozorovani mnohem hodnejsi nez stafbulici, amstafi, pitvuli. 
Moje Lenicka je mnohem hodnejsi nez nekolik stafbulu co jsme potkaly. Driv jsem si je nevsimala, pze jsem mela hodne holky. Ale ted Lenicku bavi si s nima kousat tak vidim jaci ti stafbulici take jsou. Uz me pokousala i Lenicka i jeji kamose. Treba takovy mrstny chrt je take pekna podivana.

Pevne doufam ze vsechny XL nestihnou utratit. ale zkousky jsou potreba. A vzit pod kontrolu chov. V Nemecku treba jsou na ne zkousky. A bojova plemena (bully k nim v nemecku nepatri) jsou zakazana (coz je nekdy skoda).

Ja treba vubec nechapu, ze nejsou pod zastitou klubu. Muzou se mnozit jak chteji. Chovne stanice nedavaji smlouvy, nekdy drze lzou, kryji agresivni feny, maji stenata venku v kotci, zadna socializace. A musim rict co je sleduji, tak duveru uz ve me nevzbuzuji, jen nektera, ale i tak delaji hodne chyb byt nevedomky.

Ted jsem narazila na necekane. Nikdy me nenapadlo, ze mi prodaji stene ktere se ke me nehodi povahove. Nebo ze ja si takove koupim. Ja si jasne pamatuji ze jsem ji nechtela brat. A ted ji mam.

Bylo by nejlepsi kdyby to plemeno se tu uznalo. To by pomohlo chov kontrolovat.

Lenicka je z dobre stanice. Mela hodne lasky. Bohuzel jsme se jen nepochopili dobre s chovatelem. On je vsechny ma opravdu velmi velmi rad, ma strnata jen malo kdy ale sam pejsku ma hodne a pekne se jim venuje. Je to chlap dobrosrdecni a velky a silny. Pro nej je kazdy prjsek hodny.
Asi si myslel ze ja to tak mam take.

I prez to ze Lenicka se dostala ke me vpodstate trochu Omylem, miluji prochazky s ni, ale bojim se ze by nekoho kousla nebo by kousla me kdybych ji musela nejak odtahnout. Nekdo jiny by se toho nebal a perfektne by ji zvladl. Ale ted kdyz je se mnou, tak nevim.

Mela jsem velke stesti s prvni feneckou, ale tu jsem adoptovala, nemela jsem ji z chs, druha nebyla uplne spatna, velmi hodne a milujici stene ale vyrosto z ni neco uplne jineho, byla mnohem vetsi nez mela byt, takovy spis mohutny staford, rada ukazovala zuby a delala zastrasujici zvuky (bully to nedela) a kazde stene v tom vrhu bylo uplne jine tvarem a velikosti az vyrostla.

Valvara
Valvara (26 příspěvků) 14.03.2024, 19:27:42 xxx.xxx.205.182
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 14.03.2024, 17:27:28

Toho se prave take obavam. Nemuzu slibit ze zvladnu 100% jakoukoli situaci. Proto me to trapi a snazim se najit reseni. Dekuji mnohokrat za vasi zpetnou vazbu!

Valvara
Valvara (26 příspěvků) 14.03.2024, 19:09:55 xxx.xxx.205.182
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 14.03.2024, 18:55:12

V minulosti jsem mela dve, take pocket velikost, a byly to nejuzasnejsi pejsci. Od te doby jsem si to plemeno zamilovala.

Jednu z nich mi kousali pejsci, labradori a border kollie, a ona neumela ani se branit, natoz kousnout. Nekousaly ani ve hre. 

Vite, ono je to tezke. Vsimla jsem si, ze se oficialni popis plemene a realita se dost lisi, obzvlast kdyz to neni uznane plemeno a klub je nijak nekontroluje. Takze mnozi chovatele uchovni psi kteri maji problemove chovani. Po tomto poslednim stenatkovi jsem to zacala vic studovat a Byla jsem na nekolika navstevach chs a v nekterych jsem bohuzel potkala pejsky kteri byly opravdu agresivni. 

Ted kdyz jsem se setkala s timto problemem sama tak si vsimam pejsku s problemovym chovanim. A ten rozpor vidim nejen u bully. 

Proto si myslim ze je velmi dulezite davat zpetnou vazbu chs a obecne mluvit o techto problemech otevrene. Jinak se to nikdy nebudou resit. Vim ze hodne lidi o tom nechce mluvit otevrene pze je to jejich pejsek a protoze je hodne hejteru kteri akorat nadavaji na pana. Jenze kdyz si clovek vybira plemeno dle popisu ktery neodpovida realite, tak pak se tezko muze cekat, ze bude pripraveny na ‘vsechno’.

Valvara
Valvara (26 příspěvků) 14.03.2024, 18:55:36 xxx.xxx.205.182
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 14.03.2024, 17:19:12

Dekuji mockrat za vas prispevek a ten cas ktery jste psani venovala. Vas pribeh je velmi inspirativni.

Take se snazim sve holce dat vse co potrebuje i kdyz uz jsem z toho obcas psychycky vycerpana. Pro me je nejdulezitejsi je aby se spravne vyvijela. Vzdy se s ni raduji jejim uspechum, dopravaˇ ji hodne legrace i kdyz pro me to prinasi rizika ze me kousne a travime hodne casu venku. Ne mene dulezity je pro nas trenink a delame pokroky kazdy den.  I kdyz obcas mam silne uzkosti ze ji nezvladnu, vim, ze musim udelat vse pro to aby vyrostla vyrobnana a spokojena.

Dekuji mnohokrat za priklady! Neco z toho co jste napsala me nenapadlo, a urcite pouziji.

Valvara
Valvara (26 příspěvků) 14.03.2024, 15:14:43 xxx.xxx.6.170
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 14.03.2024, 14:17:22

Vsichni ostatni stenata za mnou vpohode sli, zadne bolistky nebo nevyspalost tam nebyly. Ona za mnou nesla, a kdyz mi ji nabidly tak jsem ji zkusila vsit do naruce a vytrhla se a nechtela ke me jit. Pri tom za hodne lidi jde sama. Docela dlouho mela zabavu ze sedela u zastavky a cekala na lidi aby ji pomazlili. Vsechna ostatni stenata uplne vpohode se mazlila. Proste se ke me nemela. Hlubsi smysl v tom asi neni. Stat se to asi muze a neni to spatne. Spatne bylo ji odvezt kdyz ke me nechtela. Spatne bylo nechat se presvedcit ze se to zmeni. 

Valvara
Valvara (26 příspěvků) 14.03.2024, 15:04:09 xxx.xxx.6.170
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 14.03.2024, 14:19:58

Nekontrolovane pousteni je samozrejme spatne. Ale to je asi nepatri k teto diskuzi (jestli naznacujete ze to drlam tak se mylite)

Valvara
Valvara (26 příspěvků) 14.03.2024, 15:02:47 xxx.xxx.6.170
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 14.03.2024, 14:21:31

To mate naprosto pravdu. Take mi to jednani neprijde uplne eticke. A byla to velka chyba se tak nechat premluvit.

Valvara
Valvara (26 příspěvků) 14.03.2024, 15:00:19 xxx.xxx.6.170
Odpověď na příspěvek uživatele eena z 14.03.2024, 13:57:54

Dekuji za vas prispevek.

Jak radite, stenatkovi se hodne venuji, cvicime, poznavame nove veci, hodne ji socializuji. Mazlit se ji nijak nenutim, jen ji ucim nekousat kdyz na ni sahnu, uz nekousne hned ale treba az po nekolika dotycich. 

A s tim kousanim, bohuzel to neni jen hrou. Kousani do zivyho ji hodne bavi jako hra ale kouse take kdyz se nastve. Ted uz to nedela pze uz ji dobre znam a vyhybam se nekterym situacim ale treba me pokousala kdyz jsem ji neco nedala co nesmi. Hodne na me stekala, skakala na me, vrcela a vsi silou kousala. Nebo kdyz na ni jen sahnu tak me muze kousnout at prestanu, tak na ni ted radsi nesaham. Bohuzel ona me uz hodnekrat pokousala i kdyz prisla za mnou sama (ja myslela ze se chce mazlit ale po par dotivich me kousla), tak uz mam akorat uzkost kdyz se ke me priblizi. 

Valvara
Valvara (26 příspěvků) 14.03.2024, 12:30:10 xxx.xxx.6.170
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 14.03.2024, 12:11:54

Zabrana kousnout se v knihach popisuje jako:

Kdyz kousne tak vyjeknout, rict au, pripadne ne a prerusit kontakt na cca pul minuty. Pripadne ji podstrcit hracku. Kdyz skace a snazi se kousnout vic tak odejit z pokoje.


To ze se nechce mazlit se mnou nemusi znamenat nutne problem. Proste se ji nejakym zpusobem nelibim a je to vporadku, ne kazdy pes je kompatibilni s kazdym clovekem.

Kdyz ji musim odvest od pejska, tak to drlam ve chvily kdyz vidim ze bude chtit kousnout, pripadne kdyz uz kouse (nekdy ten okamzik nastane nahle a nejde tomu predejit). Reknu ji ‘takhle ne’ (ten povel uz zna, nacvicujeme ho v ruznych situacich), a bud ji vezmu vklidu na voditko, nebo kdyz je to nahla a silna zmena, tak ji musim vzit za bundu a  a dat na voditko, nebo ji i pozvednout a odnest kousek. Situace jsou ruzne. Ona jak je tezka tak vzdy ty rychle pejsky unavi a pak je lovi. Kdyz vidim ze ten druhy pes chce odpocivat, tak si ji privolam a dam na voditko a jde se.  Nekdy je to vpohode, jindy se do me zakousne.


Kazdopadne me jen zajima jaka je sance ze se povaha zmeni, jak mi to rika chovatel. Co jsem cetla a mam sama vypozorovane, tak se povaha nemeni, jen se pejsek musi naucit vhodne chovat. Protoze se v tom s chovatelem nerozumime, chtela jsem se zeptat na zkusenosti lidi. 

Ja kdyz vidim ze se mazlit nechce, tak ji k tomu nijak nenutim, pze vim ze se ji to muze jeste vic sprotivit.

Valvara
Valvara (26 příspěvků) 14.03.2024, 11:05:11 xxx.xxx.6.170
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 14.03.2024, 10:48:21

Rodice jsou vpohode a ty dve holcicky ktere jsem mela predvybrane byly take velmi mazlive a nekousaly. Predchozi fenecku jsem mela od stejneho chovatele, ale od prvniho majitele. Byla to nevzlastni sestra te spucasne holcicky. Predchozi fenecka byla velmi mazliva, proto jsem chtela fenecku odtud znovu

Valvara
Valvara (26 příspěvků) 14.03.2024, 11:00:39 xxx.xxx.6.170
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 14.03.2024, 10:34:38

Ano, rozpor je v mem ocekavani a povaze pejska. Me ocekavani je pritulny mazlicek a povaha fenecky je nezavisla a sva. Je takova jaka je a myslim si ze cekat ze se zmeni je nerealne, ja to tak chapu, ale chovatel me presvedcuje, ze se to zmeni. Proto se tu ptam na vase zkusenosti. Ja sama nevetim ze by se zmenila a ani ji do niceho nutit nechci, je takova jaka je a urcite je hodne lidi kterym zrovna takova povaha vyhovuje nejvic. 
Jen mi prijde necekane ze me chovatel pri predani ujistoval ze se zmeni a porad to tvrdi. Vedel ze chci mazlivou holcicku a bud vuci tomu pozadavku je uplne slepy a nemysli to spatne nebo proste ji chtel jen umistit