Aktuálně: 4 601 inzerátů178 098 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů
Valvara
Valvara (26 příspěvků) 14.03.2024, 10:25:03 xxx.xxx.6.170
Odpověď na příspěvek uživatele Valvara z 14.03.2024, 10:19:13

Vo se tyka literatury, tak mam prectene knihy o treninku od Susty, pak konejsive signaly, pak nahradni chovani atd. 

Tady nejde tolik ze bych tomu psovi nerozumela. Ptam se na vase zkusenosti. 

Mam odpozorovane ze kdyz je pejsek hodny tak byl hodny i jako stene. A stenata co kousou tak s vekem a vycvikem se to zlepsi ale mazlivi v dospelosti nejsou.


Chovatel mi rika ze kousat prestane a bude se mazlit, jenze behem 2.5 mesicu se to nezlepsilo. Proto se ptam. Jsou tu lidi kteri meli extremne kousave stenatko ktere v dospelosti je mazel? Nemuzu si pomoct a hodne si vycitam ze jsem si vzala stene ktere ke me vlastne vubec nechtelo. Byla to velka chyba se nechat premluvit abych si ji odvezla. Ona se ke me nema a vlastne to bylo proti jeji vuli ze jsem ji odvezla. Prijde mi ze se ji proste nelibim, coz se muze stat a proto to nejde.

Valvara
Valvara (26 příspěvků) 14.03.2024, 10:19:13 xxx.xxx.6.170

Plemeno je american pocket bully (neobvykle spolecenske a mazlive plemeno). Mela jsem uz dve  holcicky v minulosti, ty byly velmi pritulne a nikdy me nekously. Proto jsem si poridila bully zase. A nekousaly ani jine pejsky. Pred tim jsem mela kolie a krizenku, a take byly pritulne a nekousaly.

Dva mesice jsem byla se stenetem doma, nekolikrat denne jsme mely kratky trenink poslusnosti, nasledovani, zabrany kousnout a zvykani si na dotyk. Bulici radi jedi, takze je velmi motivovana. Hracky ma ze vsech materialu.

Travime hodne casu venku, alespon jednou denne jezfime do parku, kde si muze hrat s pejsky (nez je zacne kousat) a mazlise s lidi ( je roztomila a hrava) nez je zacne kousat. Kdyz zacne kousat, jdeme dal, aby si na to kousani nezvykala. Bohuzel, kdyz ji musim takhle odvest kdyz kouse tak se muze nastvat a pokousat me.

Kdyz se raduje, tak se raduji s ni aby vedela, ze ji mam rada a abychom budovaly pouto. To se ji libi a muze se me i dotknout. Po prochazce je vzdy rada a to se o me i otre vdekem.  

Ted chodim do kancelare a je prez den sama. Doufala jsem ze budu pro ni vzacnejsi a bude me mit radsi ale zadna zmena nenastala, porad je radsi sama. 

Navstevy kouse take, nejradeji kouse do zivyho. Kdyz si hrajeme s hrackou tak radsi chce kousnout ruku a nesetri. 
Nekdy prijde jakoby se chce mazlit ale pak nahle kousne, uz mi prokousla nekolikrat ret. 

Valvara
Valvara (26 příspěvků) 14.03.2024, 09:15:24 xxx.xxx.6.170

Dobry den,

Pred dvemi mesici jsem si poridila stenatko. V prvni navsteve jsem si predvybrala dve stenatka, ktera byla mazliva a nekousala. Kdyz jsem prijela pro stene, obe holcicky uz nebyly nabizeny a chovatel mi nabidnul dve jina. Jedna holcicka byla moc aktivni a kousala, druha ke me nechtelo jit a kdyz jsem si ji vzala do naruce, tak se vytrhlo. Chovatel s jeho pritelkyni me presvedcila, ze se akorat stydi. Me se to nezdalo, ale chovatel me presvedcil ze akorat na me neni zvykla. Dal mi ho do auta a chvily jsme se bavily. Stenatko se mezi tim v aute pokakalo. Po dvou mesicich se stenatko nechce mazlit, rado kouse a nevadi mu ze mi to boli. Nekdy za mnou prijde, ja ho pomaźim a ona me kousne vsi silou. Je ji uz skoro 5 mesicu. Take jsem si vsimla ze hned na zacatku rado behalo za cizimi lidi se mazlit, ale se mnou se mazlit nechce. Na pamlsky ji ucim tolerovat muj dotyk. Kdyz si hraje s pejsky tak driv nebo pozdeji je kouse take, a musim ji vzdy po chvily odvezt aby si na to nezvykala. Kdyz si ji nijak nevsimam a cekam aby za mnou prisla se ppmazlit, tak neprijde nikdy. Bavila jsem se s chovatelem a nechce pripustit ze me fenecka proste rada nema a ze kdyz me kousne tak ji naplacat. Jenze kdyz jsem to zkusila, tak na me zacala skakat, vrcet, stekat a snazila se me kousnout a nechtela s tim prestat. Myslim si ze ji nemuzu takhle potrestat, pze pak me nema rada uz vubec. 

Kdyz jsem si ji odvazela mela jsem z toho blby pocit, a ted bohuzel se me obavy naplnily. 

Mate nekdo podobne zkusenosti?