Aktuálně: 4 809 inzerátů175 819 diskuzních příspěvků17 770 uživatelů
XenaZDE
XenaZDE (5 příspěvků) 18.01.2010, 17:45:33 xxx.xxx.31.69
Pokud s ním můžete trávit hodně času, vyndejte mu s klece všechno jídlo a krmte ho jen z ruky, je lepší nestřídat moc osoby, které mu jídlo nosí, max. tak 2 lidé. Na papouška neustále mluvte a povzbuzujte ho, měl by si vás spojit s jídlem a hlad mu dodá odvahy. Pokud se to povede a papoušek si z ruky jídlo vezme, vydržte alespoň měsíc v tomto postupu pokračovat. Když se vám bude zdát, že se nebojí a přijde si vzít jídlo z ruky bez větších rozpaků, zkuste se ho nenápadně dotýkat a nebo jídlo dejte do takové polohy aby se musel papoušek dotknout Vás. Mělo by to fungovat:)
XenaZDE
XenaZDE (5 příspěvků) 13.01.2010, 12:30:23 xxx.xxx.31.69
Bohužel ne , jelikož naše sídliště je rájem dravců, poštolek a jestřábů, trvalo to necelý týden než na to dravci přišli, že se mi na balkóně zhlukuje mnoho ptáčků a udělali si z mého krmítka terč. Tak to raději už nepraktikuji.
XenaZDE
XenaZDE (5 příspěvků) 11.01.2010, 14:50:32 xxx.xxx.31.69
Týden je dlouhá doba. Jestli můžeš někoho pověřit, aby se za nimi 2x podíval vyměnil jim vodu a doplnil krmení, tak to v pohodě přečkají. Jinak bych to nedoporučovala. Nebo je někomu svěřit na hlídání:)
XenaZDE
XenaZDE (5 příspěvků) 11.01.2010, 14:00:00 xxx.xxx.31.69
To ho přesně vystihuje, ego má asi ještě větší než jeho naštěstí kámoš irský setr, jelikož jsem ho už nejednou vyndavala s tlamy a stejně přiletí za nim na zem a chová se jako, že je pánem situace.
XenaZDE
XenaZDE (5 příspěvků) 11.01.2010, 13:26:23 xxx.xxx.31.69
Dobrý den,
prohlížela jsem všechny příspěvky, ale na svůj problém jsem odpověď nenašla. Mám doma rok a půl starou pyruří holku je velice ochočená a přítulná, nevadí jí absolutně žádná manipulace (i při střihání drápků je hodná a nekouše) a sama naše ruce neustále vyhledává k mazlení a schová ní se do nich. Vše bylo pohádkové až do minulého týdne, kdy z nenadání začala útočit nejdříve na mojí mamku, kde jsme jí měli s sebou na dovče a po návratu i na mě. Mazlí se, přiletí na rameno a po chvíli i třeba 10 minutách zaútočí na uši nebo na obličej, tak zuřivě, že mám patrné stopy po zobáku. Nevím, co se děje jestli si jako samička brání mého partnera? Všeho má dostatek, pestrost jídla, pohybu - pořád je venku i kontakt s námi. Prosím poraďte, co by mohlo pomoc nebo čím to je. Nikde jsem nic o podobném případě nečetla, jen jak jsou přítulní a chytří. Díky