Aktuálně: 4 571 inzerátů178 123 diskuzních příspěvků17 804 uživatelů
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 07.05.2012, 23:12:52 xxx.xxx.112.26
U mňa je situácia nasledovná:rodičia sa sice starali vzorne ale začali škubať tak som mladé odobral a kamarát mi je ručne dokrmil.Tretí pár ktorý zasadol aj na tretikrát ako som očakával mal konečne oplodnené vajcia,ale žiaden uspech sa nekonal nakolko sa jedno mladé nevyklubalo vôbec-po rozbití vajíčka bol alex už zadusený, a druhý sa sice vyklubal ale asi ho rodičia ušlapali takže žiadne mlade.Pár alexandrov velkých mal 3 čisté vajcia ale vtáky su nadalej v silnom toku a samica už stale v budke takže očakávam novú znašku.Druhú znášku sa tiež chysta zahájit modrý pár,ktorým som mlade odobral.Zaujímavo to vyzera aj vonku u alex. čínskych2010,ktore sú v silnom toku a už asi 2 týždne sa pária tak som zvedavý ako to bude pokračovať
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 25.03.2012, 17:39:43 xxx.xxx.112.26
Situácia je nasledovná:prírodný pár ma 2 mladé,modrý pár taktiež 2 mladé,tretiemu páru som už vyhodil čistú ynášku ale vtáky sú nadalej v silnom toku tak necham sa prekvapit či nesadnú ešte raz.Mladé budu mať v utorok už dva týždne,pekne rýchlo rastú snad to tak pojde aj nadalej.Začali sa činiť aj alexandre velké zatial samica sedí na 3 vajciach tak uvidíme.Samicu som zohnal len vo februári takže aj znáška je už pre mna úspech,ale nechám sa prekvapiť možno sa zadarí.Uspešnú chovnú sezonu prajem!
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 16.03.2012, 21:03:04 xxx.xxx.112.26
Ahoj Filipe!Tak prajem nech sa Ti podari odchov.U mna to zacalo pred troma dnami pískať,a po dnešnej kontrole je stav nasledovný:zalený par zatial dva mlade este maju dva vajicka,modrý pár tiež dva mlade a este dva vajíčka,tretí pár ma bohužial aj druhú znášku čistu a 4 chovný pár je tesne pred znáškou.Zatial takto nech sa darí
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 26.02.2012, 09:31:22 xxx.xxx.112.26
Tak po dnešnom rannom krmení a kontrole je stav takýto: prírodný pár sedí na 4 vajciach,modrý pár to isté 4 vajcia,a biela samica a žltý samec zahájili druhú znášku zatial 3 vajcia.Som zvedavý ako sa to bude vyvíjať:)
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 20.02.2012, 22:05:50 xxx.xxx.112.26
Tak po dnešnej kontrole modrý pár má zatial 3 vajíčka, a pridal sa už aj zelený par ktorý má taktiež zatial tri vajcia,tretí pár sa určite chystá zahájiť druhú znášku-verím že to tak bude behom pár dní. Dnes som presťahoval aj 4 lutino pár ktorý už mal minulý rok mlade tak som zvedavý čo bude dalej.Mnoho úspechov prajem
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 16.02.2012, 20:04:02 xxx.xxx.112.26
Zdravím, prešiel nejaký čas a tak zhrniem ako to momentalne vyzerá. U prvého žlto-bieleho páru bola znáška čistá ale vtáci sa nadalej krmia a samica opäť obsadila budku tak čakám druhú znášku.Modrý pár sa behom 2 týždnov vkuse páril a dnes ma prekvapilo 1 vajce.Zelený pár zatial znášku nemá ale samicauž ani nevylieza z búdky tak snad behom pár dní. Taktiež som pred týždnom presťahoval do nových voliér pár alexandrov velkých ktorý poctivo obsadili budku a samica už aj nocuje v bude tak som zvedavý.Spolu s alexandrami som presťahoval aj moj pár žakov ale tí zatial len okusuju búdku zvonku ale nechám sa prekvapiť ako dopadne celá sezona.Pochválte sa ostatní ako sa darí vám?
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 04.01.2012, 19:42:16 xxx.xxx.112.26
Tak dnes sa to začalo, prvý pár dnes začal znašku biela samica zo žltým samcom.Zelený pár už je skoro vkuse v budke takže očakávam znašku behom pár dní.U modreho páru vidím zlepšenie majú sa už viac k sebe a samica už poctivo hrabe.
Obrázek
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 25.12.2011, 21:01:08 xxx.xxx.112.26
Tak prešiel rok ani sme sa nenazdali,zase mám narodeniny :) a máme tu novú sezonu.Tri páry alexandrov sú už 2 týždne presťahované v boxoch.Majú tam kolem15 stupnov a prisviecujem im aj ráno aj večer.Je tam prírodný pár ktorý už dosť intenzivne hrabe v budke,potom modrý pár ktorý sa zatial iba krmí,a tretí par je zložený z bielej samičky a žlteho samca tí taktiež už intenzivne hrabú v búdke.Ani jeden z týchto párov ešte neodchoval mladé,tak som zvedavý čo mi prinesie nova sezona.Chovný lutino pár je ešte pri čínannoch a čaká na prerobenie nových volier vo vedlajšej miestnosti kde ich budem stahovat spolu aj s alexandramy velkými a žakmy.Takto to zatial vyzerá u mna pochvalte sa teraz vy
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 25.12.2011, 13:09:50 xxx.xxx.112.26
Tak pridám sa ešte raz šťastné a veselé prežitie vianočných sviatkov, a mnoho úspechov v novom roku 2012 vám všetkým praje dnešný oslávenec 19. narodenín Matúš Dubec
Obrázek
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 24.12.2011, 00:24:01 xxx.xxx.112.26
Prajem vám všetkým príjemné prežitie vianočných sviatkov, vela štastia,zdravia,lásky ale aj pokoja a úspešný nový rok 2012 či už v chovatelskom živote ale taktiež aj v osobnom. S pozdravom Matúš
Obrázek