Aktuálně: 4 507 inzerátů178 651 diskuzních příspěvků17 811 uživatelů
dandy2004
dandy2004 (14 příspěvků) 02.05.2010, 19:04:28 xxx.xxx.211.103
Ahoj, nemáte někdy tip na nějaké hezké voliéry do bytu na kolečkách, které by měly i takový ten ochranný límec dole u roštu na zachytávání vypadávajícího jídla? Něco pro větší papoušky, např. žako a za přijatelné ceny. Líbí se mi cenově i vzhledově třeba Omega II nebo III, ale ta, alespoň podle obrázků nemá ten ochranný límec. Předem díky za jakékoli tipy.
dandy2004
dandy2004 (14 příspěvků) 22.04.2010, 14:33:54 xxx.xxx.200.11
A jak je to s tím nejoblíbenějším členem rodiny, kterého si papoušek vybere? Je pravidlem, že pokud je to sameček, tak přilne spíše k ženám a samička zase k chlapům? Nebo to je spíš na tom, kdo ho od malička krmí? A do jaké skupiny si pak zařadí děti? Berou je taky jako soky nebo neutrálně? Pokud bude platit první varianta, tak koupíme samičku, v druhém případě mu budu potají nosit jídlo i v noci :-)
dandy2004
dandy2004 (14 příspěvků) 21.04.2010, 09:40:51 xxx.xxx.200.11
Ale já psal, že se vyznám víc ve smyslu, že je dělím na více než na ty 3 skupiny, které jsem popsal :-) Kkdykoli jdu kolem zverimexu a je jich opravdu hodně, tak tam je ta klasika, korely, rozely, andulky, kanárci, jeden žako a občas i něco víc. Ale senegalce jsem opravdu neznal, alespoň ne podle vzhledu. Domů chceme nějakého středního papouška, který mude časem "mazel" a prohodí i nějaký ten "komentář". Třeba i toho mníška jsem taky nikdy a nikde neviděl a podle rozměrů co se píše, se to těžko odvozuje, protože míry jsou s ocasem, jak jsem vypozoroval. Některý má delší ocas než jiný, ale ve výsledku je objemově a váhově menší. Tak mi to přijde třeba u toho alexandra malého. Takže na vzhledu záleží určitě a stejnou měrou i na povaze. Díky tomu, že se tady ptám a pro někoho určitě i na hlouposti, tak už vím, který druh si určitě nekoupím, i když jsem o něm původně uvažoval. A díky více názorů lidí se udělá ucelenější obrázek, než třeba z knížky, kterou si koupím o daném druhu.
dandy2004
dandy2004 (14 příspěvků) 21.04.2010, 08:46:51 xxx.xxx.200.11
Děkuji i za negativní ohlasy, chápu je. Ale já osobně vím, proč papouška chci a vím, jak se o něj budeme starat. Jen jsem tím chtěl napsat, že pro laika, nechovatele, je strašně velký výběr druhů papouška. Když to zase přeženu, tak se dá říct, že nechovatelé dělí domácí exoty na andulky, kanárky a papoušky. Já se vyznám už ve více druzích, ale i tak mne překvapilo, kolik se jich u nás může chovat. Tak se nedivte, že se tolik ptám před výběrem toho správného.
dandy2004
dandy2004 (14 příspěvků) 21.04.2010, 07:17:25 xxx.xxx.200.11
No tak vám všem můžu říct, že mám už pěkně zamotanou hlavu :-) Celé dny jen šmejdím na netu a čtu o papoušcích a vybírám, jaký druh koupit. Nejraději bych všechny :-)
dandy2004
dandy2004 (14 příspěvků) 20.04.2010, 20:54:55 xxx.xxx.80.136
nádherné fotky. Ten senegalec je hezký, jen ta hlavička by taky mohla být zbarvená víc :-) A alexandr je hezky upravenej jako asi vždycky u thohle druhu :-)
Přemýšlím o té burze, jen ta cesta mne děsí. To abych vyjel tak nejpozději ve 3 v noci. Když bych tam přijel třeba v 8, bude tam ještě něco k vidění nebo už bude vše prodáno a nic ke koukání?
Ten Amazoňan, co je o pár fotek výše od někoho jiného, je velikostně jako senegalec?
dandy2004
dandy2004 (14 příspěvků) 20.04.2010, 16:31:05 xxx.xxx.200.11
No jasně, že s tou samootvírací klecí to bylo nadnesené, to fakt nejde. Ale proto taky chceme tak trochu sobecky jen jednoho papouška, ne páreček, to už by bylo opravdu moc. I velikostně chceme raději volit ty středně velké. Žako je můj sen už tak 10 let, ale jak jsem už psal dříve, tak to by asi nešlo. Ne všechny sny se splní :-)
dandy2004
dandy2004 (14 příspěvků) 20.04.2010, 14:54:31 xxx.xxx.200.11
No asi až na tu beranici se nejedná o nic, co by nešlo vyřešit :-) Ne vážně, víme co to bude obnášet a těšíme se na to. Možná akorát náš křeček bude o to méně večer pobíhat po obýváku.
dandy2004
dandy2004 (14 příspěvků) 20.04.2010, 13:05:20 xxx.xxx.200.11
Obě fotky jsou nádherné, moc děkuji. Ten spodní je Senegalec? Žako je určitě nádherný a vždy se u klece s ním zastavíme a povídáme si s ním. Ale co jsem různě o něm četl v literatuře, tak píšou, že je hodně fixovaný na člověka a vyžaduje extra velkou pozornost. Tam se bojím, že třeba nevydrží doma sám občas přes noc a na převoz je si myslím hodně velký. A pak i jeho věk, až 50 let mne odrazuje, to bych k jeho chovu zavázal snad už i našeho malého syna :-) A také cena kolem 20 tis. je dost velká, když k tomu přidám ještě cenu velké klece. Ale určitě mít možnosti, tak už je u nás doma. Bydlíme v Praze, doporučil by mi někdo nějakého chovatele, kde si je možné prohlédnout více druhů a poptat se? Přemýšlím i o nedělní burze v Přerově, je tam taky možnopst se poptat chovatelů nebo na to tam není vůbec čas? Díky za rady a tipy.
dandy2004
dandy2004 (14 příspěvků) 19.04.2010, 20:17:07 xxx.xxx.249.162
No to koukám, kolik druhů papoušků se u nás chová. Pořád to s manželkou probíráme a nevíme. Jí se líbí ten Alexandr malý, je takový uhlazený. Ale jak píšete, že je hlučný, tak nevím. Je tady někdo, kdo je chová a dokázal by k tomu něco říct? Mně se líbí celkem i ten senegalec, teda až na tu jeho takovou divokou šedou hlavičku. Mníšek je taky hezký, ale shodli jsme se doma, že vypadá spíš jako přerostlá andulka, omlouvám se jeho zastáncům. Pročítám různé knížky, ale musím říct, že tyhle vaše bezprostřední rady jsou stokrát lepší, než literatura, tak za ně opravdu děkuju a klidně si rád přečtu další.
dandy2004
dandy2004 (14 příspěvků) 19.04.2010, 14:27:30 xxx.xxx.200.11
Tak určitě počítáme, že klec je bud epro něj jeho soukromí pokojíček, který si bude převážně zavírat on sám, pokud budeme my doma. A ještě se zeptám, jak je to s občasným odjezdem přes noc. U andulek nebyl problém, když jsme třeba odjeli v pátek nebo v sobotu a vrátili se v neděli. Snesou i tito větší papoušci jedno nebo dvoudenní samotu doma tak jednou za měsíc? Nebo je lepší mít pro ně i malou klec a v ní je brát všude s sebou s tím, že tam budou zavřeni, aby neuletěli v cizím prostředí?
dandy2004
dandy2004 (14 příspěvků) 19.04.2010, 12:31:00 xxx.xxx.200.11
Po pravdě, senegala ani mníška neznám, ty jsem naživo neviděl, ale podle obrázků mi přijde, že to jsou spíš malí papoušci, snad i menší než rozela. Ale podívám se, co kdo o nich píše.
dandy2004
dandy2004 (14 příspěvků) 19.04.2010, 09:32:17 xxx.xxx.200.11
Počítáme, že klec bude otevřená, když budeme doma, tak po bytě může létat jak chce, s tím počítáme. Jde mi spíš o to, jaký druh se dobře ochočí a jak maximálně velkého papouška brát do bytu, aby ho to moc nestresovalo. Literaturu študuju, ale přeci jen, aktuální reakce chovatelů dají víc, než literatura. Moc děkuji za názor. Koupi určitě uděláme přes chovatele, který dá i užitečné rady, zatím jsme ale ve stádiu vybírání vhodného druhu. Vyjmenoval jsem druhy, které jsem viděl, ale pokud jsou nějací jiní vhodnější papoušci, tak budu jen rád za informace.
dandy2004
dandy2004 (14 příspěvků) 19.04.2010, 07:08:43 xxx.xxx.200.11
Ahoj, chtěli bychom si do bytu pořídit nějakého rodinného miláčka. Dříve jsem měl andulku, ale teď bychom rádi něco většího. Jakého středně velkého papouška byste doporučili? Přemýšlíme mezi korelou, rozelou a alexandrem malým. Alespoň tyhle jsme viděli naživo v prodejnách. Nebo je nějaký druh vhodnější? Chtěli bychom ho na ochočení a na nějaké to vzájemné povídání :-) A pak mám ještě plno dalších dotazů k chovu, můžu se na někoho obrátit s více otázkama nabo tady zakládat nová témata? Díky, P.