Aktuálně: 4 666 inzerátů177 693 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
Ellisweet
Ellisweet (4 příspěvků) 03.11.2010, 21:22:00 xxx.xxx.244.30
Dobrý večer, jsem ráda že se tato diskuze tak rozpoutala, papouška kterého bych si chtěla pořídit nejspíš e budu mít v domě s velkou klecí.Děkuji za skvělé tipy, a zvážím to a cením si toho.ochočování mám už za sebou, třeba s roselou, většina se shoduje že je to voliérový pták, s tím souhlasím, já jsem jej ovšem měla nejprve v kleci, a skvěle jsem ho ochočila(seděl na rameni, bral z rukou, umí pískat tony a zvuky ktere jsem ho naučila ovšem nadání pro mluvení zřejmě rosely nemají( mám ho šest let), koupila jsem samici a úspěšně odchovali po dvou letech mladé, až jsem se divila, teď se z něj stal docela agresivní roselák, který brání svou voliéru a samičku, pořád ale sedí na rameni a bere mi z ruky. Tak jsem se rozhodla nechat párek pro chov a pořídit nového papouška. Doufám jen že si z těch všech krásných vyberu správného. S pozdravem Vašutová E.
Ellisweet
Ellisweet (4 příspěvků) 03.11.2010, 10:41:47 xxx.xxx.244.30
Prosím Vás, o radu, zkušení chovatelé, chtěla bych si pořídit většího papouška, který by se mohl naučit mluvit, s cenou, která by se pohybovala do pěti tisíc. Mám již zkušenosti s roselami, ty úspěšně odchovávám, korelami a andulkami, chtěla jsem si pořídit Alexandra Velkého ale stále váhám. Taká jsem se chtěla zeptat jestli by rosela byla schopna vysedět a odchovat vejce jiného papouška. Děkuji
Ellisweet
Ellisweet (4 příspěvků) 30.05.2010, 21:14:35 xxx.xxx.244.30
Myslíte, no začala sedět první týden v květnu, to jsem zpozorovala že se zdržuje v budce a bylo tam první vejce. Takže bych měla vejce nejspíše odstranit? No nic se nedá dělat, uvidíme při další snůšce, ale je to smůla. Děkuji za odpovědi.
Ellisweet
Ellisweet (4 příspěvků) 30.05.2010, 19:21:26 xxx.xxx.244.30
Dobrý podvečer, mám takovou starost, moje rosela už po druhé odmítla snůšku, nejdříve na ní seděla po necelé 3 týdny ale pak vylezla z budky a už se nevrátila, ani samec nejeví o snůšku zájem už po dva celé dny. Snůšku tvořilo 6 vajec, 2 byly rozbité a proto jsem je odebrala. 2 další vejce jsou tmavá a težší než zbylé 3. Mám vejce dát do umělé snůšky a uměle je zahřívat a počkat jestli se něco nevylíhne, nebo mám vejce odstranit úplně? Samice je dvouletá a samec šestiletý. Děkuji za případné rady a pomoc.