Aktuálně: 4 985 inzerátů174 059 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů
mex
mex (2 příspěvků) 07.05.2011, 19:25:25 xxx.xxx.61.196
Měla jsem podbonou zkušenost jako vy. I můj senegalec nejspíše u předchozím majitelů nepřijímal žádnou zeleninu ani ovoce. A tak jsem v jeho přítomnosti neustále něco pojídala, ovoce nechávala nakrájené na talířku atd. a nakonec jej po čase vždy přemohla zvědavost a šel okusit. Něco mu prostě nezachutnalo, ale jiné druhy miluje. Tak to můžete vyzkoušet, ovšem teď, když je takový neklidný, to asi nebude snadné. Popřípadě můžete zkusit odšťavnit ovoce a zkusit mu je takto předložit. Jinak žádné velké zkušenosti s papoušky nemám, toto je můj první senegalec (předtím angulka, korela), ale myslím, že nic není jen tak (když pomineme případnou chorobu). Občas stačí jeho chování jen vypozorovat a dát si ho do souvislosti. Můj papoušek např. začal žárlit na piano. Než jsem ho pořídila, mohla jsem hodiny sedět a pracovat na pc, číst knihu atd. a on jen tak seděl na křesle za mnou či na kleci a bylo vše ok. Ale jakmile se začnu věnovat pianu je zle a on si vyžaduje pozornost a často i útočí. Nejprve jsem také nevěděla, proč to dělá, ale když se toto dělo s pravidelností, bylo to jasné. Holt i paoušci mají své móresy. Tak pevné nervy :-).
Obrázek