Aktuálně: 4 874 inzerátů175 147 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů
coronett
coronett (4 příspěvků) 21.12.2012, 17:40:24 xxx.xxx.64.21
Dobrý večer, moc všechny prosím - kdo by věděli, o radu. Máme amazoňana starého 7 měsíců. Odchován pod rodiči. Doma ho máme 10 dni. Krmíme ho z ruky, snažíme se ho pohladit. Někdy po nás klovne, štípne nás. Ale zhruba jednou za tři dny strnule stojí třeba i s dobrotou v zobáku a je jako socha. Nechá se hladit všude. Jsem z toho nervózní. nevíte prosím někdo, co může toto chování znamenat? prohledávala jsem internet, jako varování mi to rozhodně nepříjde. když se mu něco nelíbí, letí pryč.
coronett
coronett (4 příspěvků) 23.08.2011, 21:31:12 xxx.xxx.59.114
Ještě ybych se chtěla zeptat, zda je pravda nebo fáma, že víe papoušků se neochočí: Chtěla bych si pořídit k mnichovi senegalce, ale bojím se, že si vystačí jen sami se sebou. Kdybych pořídila senegalce do 3 měsíců(to bude mnichovi 5měsíců) snesli by se v pohodě nebo je to také otázka individuální povahy? Předem všem děkuji za odpovědi a čas:-)
Obrázek
coronett
coronett (4 příspěvků) 23.08.2011, 21:27:43 xxx.xxx.59.114
Můžu se prosím zeptat, co si můžu přesně představit pod pojmem "věnovat se" ptáčkovi? Rozumí se tím to, co je pro mě samozřejmost í(krmení z ruky, mluvení na něj, pouštění z klece, prolet venku na kšírách,...) ? Nebo si mám pod tímto pojmem představit ještě něco? Mám doma ručně dokrmeného mníška šedého nar. 20.7.11. Nechá se nosit na ruce, pohladit, ale většinou je největší kamarád jen když vidí, že nesu talíř s jídlem, pamlskem v ruce apod. Je nějaká šance, že se jeho"mazanost" změní a bude mou přítomnost vyhledávat sám bez vidiny dobroty?:-)
Obrázek
coronett
coronett (4 příspěvků) 23.08.2011, 21:24:40 xxx.xxx.59.114
Můžu se prosím zeptat, co si můžu přesně představit pod pojmem "věnovat se" ptáčkovi? Rozumí se tím to, co je pro mě samozřejmost í(krmení z ruky, mluvení na něj, pouštění z klece, prolet venku na kšírách,...) ? Nebo si mám pod tímto pojmem představit ještě něco? Mám doma ručně dokrmeného mníška šedého nar. 20.7.11. Nechá se nosit na ruce, pohladit, ale většinou je největší kamarád jen když vidí, že nesu talíř s jídlem, pamlske v ruce apod. Je nějaká šance, že se jeho"mazanost" změní a bude mou přítomnost vyhledávat sám bez vidiny dobroty?:-) Děkuji za názor.
Obrázek