Aktuálně: 4 939 inzerátů174 291 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
Aktenanka
Aktenanka (1 příspěvků) 16.05.2012, 18:31:31 xxx.xxx.192.137
Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně aspoň nějakého základního výcviku mého papouška. Nikdy jsem nechovala žádné ptactvo, takže nemám zkušenosti a už jsem se dopustila pár chyb. Papouška mám od října minulého roku (měl tehdy 3 měsíce). A první moje blbost byla, že jsem ho po pár dnech pustila z klece. Dobrovolně se zavřít nechtěl, takže poprvé to šlo lehce, ale z toho se poučil a po každém jeho puštění byl jeho odchyt horší a horší a nakonec téměř do klece ani nevlezl (jídlo dostává jen do klece, tak vždy ho to nakonec přemůže a jde si ďobnout). Chtěla bych ho naučit, aby se nechal vytáhnout z klece a popřípadě pak šel z ruky dobrovolně do klece (když je puštěný, tak na ruku chodí, rád si s námi hraje, ale vše má své hranice a například pohladit se nenechá pokud není unavený a nechce se mu před rukou uhýbat:). Potřebovala bych pár typů, jak začít, protože zatím to vypadá tak, že když dám ruku do klece, může se zbláznit a vyloženě jen přemýšlí jak mě obelstít a protáhnout se ven z klece. Je mi jasné, že jsem měla začít daleko dřív a možná už je pozdě ho něco naučit, ale stále doufám, že to není marné. Děkuji za jakékoliv rady.