Aktuálně: 4 978 inzerátů173 959 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

NÁPADY & VYCHYTÁVKY

cone (neregistrovaný) 04.04.2012, 20:37:02 xxx.xxx.67.3
Rád bych založil vlákno s nápady jak lze vylepšit a usnadnit konstrukci voliér a klecí a jak zjednodušit manipulaci při krmení. Moje "krmná police" vyrobená ze zbytků pletiva za pomocí pouze sponkovacích kleští a sponek na plerivo, nůžek na plech a svěráku. - pohled zevnitř voliéry
Obrázek
cone (neregistrovaný) 04.04.2012, 20:38:30 xxx.xxx.67.3
- pohled zevnitř zhora / přístup ke krmivu v miskách
Obrázek
cone (neregistrovaný) 04.04.2012, 20:39:33 xxx.xxx.67.3
- vkládání misek z krmné chodby
Obrázek
cone (neregistrovaný) 04.04.2012, 20:40:19 xxx.xxx.67.3
- zavřeno a zajištěno karabinkou
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 05.04.2012, 09:07:02 xxx.xxx.38.8
Nevím jak to funguje ve skutečnosti. Já mám otočné krmné pulty a to co musím denně uklízet na plechu vedle misek je hrůza. Nevím jak se budou čistit jednotlivé dráty od zapatlaného ovoce, případně když si sedne papoušek stranou k misce, tak i od výkalů. Myslím, že čistit plech u otočných misek je jednodušší než čistit jednotlivé dráty. A to to čistím i 2x denně. Když vyčistím jen jednou, tak druhý den musím brát na čištění drátěnnou žínku, aby to vůbec šlo vyčistit. Ale každému vyhovuje něco jiného :-) V příloze misky po ránu,než jdu čistit. A to bylo odpoledne(okolo 4 hod.) uklizeno
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 05.04.2012, 09:12:09 xxx.xxx.38.8
Taky mi nevyhovují misky kulaté. Na dně většinou zůstane potrava, ke kterým se papoušek nedostane. Viděla jsem jednoho výrobce který měl podlouhlé misky v šuplíku a tak se tam ovoce i zrní lépe rozložilo na dno, než v miskách kulatých. Jenže to jsou vychytávky na které člověk příjde až když to používá.
Obrázek
cone (neregistrovaný) 05.04.2012, 14:12:04 xxx.xxx.67.3
kartáč a voda to určitě svede očistit, jen nemáš orino u svých otočných pultů zajistěny misky proti vytažení, což u některých podnikavých papoušcčích jedinců může činit proproblém, jejich největší snahou je po čase misky vysypat obdélníkové misky v krmných pultech jsou určitě praktičtější než kulaté, kde navíc dno je menšího průměru než horní límec
jarda (neregistrovaný) 05.04.2012, 16:47:27 xxx.xxx.3.4
Velice hezké ty podlouhlé misky.Nevíte prosím ,kde se dají koupit.Budu předělávat voliery a toto bych tam rád měl.Doopravdy moc šikovné a pěkné.Děkuji Jarda
Orina (neregistrovaný) 05.04.2012, 18:08:56 xxx.xxx.45.228
Misky byly jednou na ifauně na inzerátech, ale výrobce jsem si nepoznamenala. Snad tam ještě někdo inzerát dá a nebo se na inzerátu poptejte. Fotka se dá tady z diskuze určitě stáhnout. Misky proti vytažení jsou zajištěny vrchním plechem, který do misek přesahuje tak, že se s miskami nedá hnout. Už to moji koumáci zkoušeli, takže vím, že se jim to nepodaří. Když to nešlo vrchem tak si vlezli dospodu a snažili se to vypáčit zobákem i hlavou. Teď zjistili, že je to zbytečné a je pokoj.
cone (neregistrovaný) 05.04.2012, 18:38:08 xxx.xxx.67.3
žako nebo amazoňan takto upchycené misky při troše úsilí dokáže vytáhnout, normálně jsou misky zajištěny ještě na opačné straně zahnutím plechu do drážky PS - jinak tohle téma má sloužit k propagaci toho, co lze snadno vyrobit doma, nikoliv ke komerční propagaci výrobků, na toto bych založil jiné vlákno
anonymní (neregistrovaný) 05.04.2012, 20:58:20 xxx.xxx.45.228
No oni to šikuldové doma taky dokážou vyrobit a pak tedy ve finále prodat.
cone (neregistrovaný) 05.04.2012, 22:14:08 xxx.xxx.67.3
vyrábět + prodávat = komerce no zrovna o tohle mi zde nešlo
Cactoo
Cactoo (20 příspěvků) 05.04.2012, 22:20:23 xxx.xxx.214.9
Tohle téma se mi zdá velmi povedené a souhlasím s Cone, proč sem zavádět komerci? Často hledá různě tipy a triky ohledně zařízení atd. Tady to bude vše pohromadě a bude se moct ještě o tom diskutovat :)
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 06.04.2012, 05:01:23 xxx.xxx.0.47
Když je to o nápadech, tak jsem taky vložím svůj, jsem zvědav kdo mi co na to řekne.. Jedná se o skládací klec na odchovy nebo pro případ nouze. Je udělaná z jednotlivých dílů které jsou potažené pletivem nebo sololitem a dole 10 - 15cm prkno okolo klece aby ptáci nedělali tolik bordel. Je rozkládací aby se dala rozšroubovat a udělat z ní jen krabici na výšku spodních prken. Je to bez šuplíku a čehokoli, je to opravdu jen nouzová klec na pár týdnů nebo měsíců aby bylo kam dát papouchy a přitom klec při nepoužívání nezabírala moc místa a dala se šoupnout pod postel. Snad je to trochu pochopitelný, dám sem fotku ale nevím jestli nebude moc malá.
Obrázek
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 06.04.2012, 05:06:38 xxx.xxx.0.47
Zkusím ještě jednu fotku. Snad to bude trochu líp vidětrnJe to zatím jen návrh, bydlím ještě na Floridě tak jsem se stavbou nezačal, ale na léto budu v čr tak snad se mi povede jí sestavit a třeba sem dát další fotky jak moc je to funkční.
Obrázek
cone (neregistrovaný) 06.04.2012, 15:27:05 xxx.xxx.67.3
jo, v LPF mají totéž, jen to maj umístěné v závěsných boxech zespodu, čerpal jsem inspiraci odtamtud.
Marty (neregistrovaný) 06.04.2012, 21:42:17 xxx.xxx.150.38
Zdravím, nyní jsem se díval na Novou Exotu a chovatel tam má dle mého zajímavě vyřešeno vedení lanka. Alternativní řešení, když není po ruce kladka. Jinak já se ke krmným pultíkům stále neodhodlal, i když v prvotní myšlence při realizaci voliér s tím bylo počítáno. Pořád uvažuji jaký styl úchytu misek, zdali nerez obroučky, pletivo, plech či pásky z PVC trubek anebo nějaké police a na ně kameninové misky bez otáčení, jen na vyklápěcí dvířka?? Doufám, že už se k nějakému řešení letos odhodlám.
cone (neregistrovaný) 06.04.2012, 22:16:10 xxx.xxx.67.3
ahoj Marty, koukal jsem také na vedení otvíracího lanka v zahnutých trubkách, také se mi to řešení líbilo

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.