Aktuálně: 4 645 inzerátů177 453 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

Sezóna 2012

fylip
fylip (1289 příspěvků) 06.06.2012, 19:32:30 xxx.xxx.162.247
Tak u mě jsou vylíhlí nějací penanti a korely, přesně je nespočítám kvůli agresivitě samice. Penanti jsou zatím pod korelama, protože samice první snůšku rozbila. Korely krmí penanty i korely stejně - zatím. Dále penanti sedí na druhé snůšce - pěti oplozených vajíčkách. Vousáčům jsem předvčerem vynedal snůšku. Všechny vajíčka byly oplozené, ale mladé byli uvnitř mrtvé, vypadalo to, že se nedokázaly proklubat ven. Samice nejdříve splašeně létala po voliéře a byla dost hlučná, teď už jsem je ale viděl se samcem při páření a to už po druhé za den, takže snad zahnízdí po druhé a bude to úspěšnější. Jinak králováci, v které jsem už letos doufal se pořád pářili, teď už se jen krmí a o budku samice ztratila zájem, tak snad to vyjde příště. Amazónci a Eklektusi jsou ještě mladí i když jsem viděl oba páry, jak se krmí. Amazónci harmonizují tak, jak to nevidím u žádného ze svých párů. Pořád si probírají peří, hrajou si spolu, spí spolu v budce a někdy si tam hrají i přes den. Samici Eklektuse už se perfektně zpravil ocas, ale ještě to není na 100% a viděl jsem jí, jak nakukuje do budky. Nic si od toho neslibuju, ale i z toho jsem měl radost.
anonymní (neregistrovaný) 07.06.2012, 22:20:23 xxx.xxx.92.1
A. vinacea /i když amazoňani dnes nejsou žádná výhra, vzhledem k vynaloženým prostředkům a času/, ale krásní jsou pořád stejně i když " love jdou dolů " a ten pocit , když čekáte jestli se vylíhnou a staří budou krmit, se nedá přepočítat na peníze nikdy. Holt jsme postižení........
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 08.06.2012, 02:37:56 xxx.xxx.48.46
Postižení jsme, ale že jdou "love" dolů za to si můžeme taky sami. Každý, aby prodal, žene cenu stále níž a níž. Už jste někdy v dnešní době koupil housku za 50 halířů? Asi ne, v žádném krámě. Spíš to je víc než míň. A taky je housek, že nevíme kterou vybrat. Kdyby se lidi drželi vyšší ceny a nepodráželi se předháněním kdo to bude mít levnější, tak by se taky ceny držely a nepadaly by jako švestky na podzim.
anonymní (neregistrovaný) 08.06.2012, 10:04:37 xxx.xxx.68.194
Rohlíky nebo jiné pečivo si prostě koupit musíte, ale ostatní "zájmové" řekněme věci již k životu nejsou tak nutné . Pokud máte zájmový chov a nechcete šidit rodinný rozpočet tak jdete i s cenou dolů . Prostě ta kupní síla lidí klesá a klesat bude ještě více.
dušilova
dušilova (67 příspěvků) 12.06.2012, 17:59:43 xxx.xxx.123.134
take ja něco přidam.Už jsou na světě Pyrrury hnědouche jsou celkem3 a jedno se nevylíhlo ale i to je pěkné.jinak jsem dnes odstavila kakariky čč 6mladat a už to pípa i u dalšího paru.takže u mě se zatím daří a Vam všem přeji to samé.chovu zdar LIBA
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 26.06.2012, 19:20:26 xxx.xxx.100.108
jedináček lutinka, mamina sedí znovu na 7 vajíčkách, doufám, že teď už bude vědět, že mláďata bez potravy nepřežijí :-)
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 26.06.2012, 19:22:42 xxx.xxx.100.108
a ještě jednou ♥ dasa009
Obrázek
Marty (neregistrovaný) 27.06.2012, 15:47:42 xxx.xxx.92.42
Roselky mě nikdy nezklamou, zde jeden ze čtyř, nejspíš samička
Obrázek
Marty (neregistrovaný) 27.06.2012, 15:50:46 xxx.xxx.92.42
Zde ještě jeden úspěch, snad to bude pěkný chlapík.
Obrázek
Marty (neregistrovaný) 27.06.2012, 15:57:24 xxx.xxx.92.42
Zde jeden z konečných dvou mladých barnardů límcových. Vyletěli čtyři, ale dva postupně uhynuli nejspíš při prudkých nárazech či pádech na zem. Mřížka v okně je zde proto, že se mi pár při výletu mladých pobil a samec samičce naštípl zobák a tak jsem samici musel umístit ven, téměř nebyla schopna se sama najíst, jen měkké krmivo. Nyní už i šplhá po pletivu a louská i suchá semena. Samec se tedy staral o mladé sám.
Obrázek
Marty (neregistrovaný) 27.06.2012, 16:00:49 xxx.xxx.92.42
Detail poraněného zobáku samičky. Snad nedojde při růstu k deformaci. Foceno včera, asi po třech týden po úrazu.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.