Aktuálně: 4 933 inzerátů174 207 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Sezóna 2012

fylip
fylip (1289 příspěvků) 06.05.2012, 10:56:34 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, tak co, jak to u Vás letos vypadá? U mě se sezóna rozjela prakticky až v pátek. Do té doby korely jen lezli do budky, ale jinak nic, horáci o sebe ani po vyměnění samce neměli zájem, chovný pár penantů žral vajíčka, vousáči se pořád krmili a pářili, sem tam vlezli do budky, ale tím to končilo, králováci se krmili, pářili a eklekti se ''jen'' krmili, Ti jsou ale ještě mladí, to samé amazónci. V pátek, jak by se to všechno zlomilo. Korely snesly první vajíčko. Po kontrole budky jsem to samé zjistil i u vousáčů. Na to, že jsem je sestavil v zimě, ještě k tomu byli oba domáci mazlíčci to je perfektní. S snesením vajíčka se oba stali extrémně agresivníma, samec na mě vyjíždí přes pletivo, i když jsem dva metry od voliéry a zkontrolovat budku je úplně nemožné, takže ani nevím, kolik je tam vajíček, samice mi nasedla hned na první. V pátek po kontrol budky u penantů jsem zjistil 3 vajíčka, na kterých už samice sedí, možná je jich už víc, ale nechci se dívat a rušit jí. V pátek se u mně zastavil známý a říkal, že koupil chovný pár horáků, pořád se páří, krmí, ale do budky ani nevlezou, navíc samice není ve stavu, v jakém by měla být. Zkusil jsem mu nabídnout výměnu samců, souhlasil, tak jsme je ještě ten den vyměnili. Hned v sobotu ráno jsem se šel podívat k voliérám a horáci už se krmili a za dvě hodiny dokonce i pářili. Od úhynu mého chovného samce jsem měl u této samice už 3 jiné, než příjmula tohoto. Už nakukují do budek, o které před výměnou neměla samice zájem, tak snad to u nich letos vyjde. Ještě doplním, že samec je extrémně velký, mohutný zobák a krásné opeření s dlouhým ocasem. Pořád ale není pěknější než samice, kterou bych asi nikdy neprodal, protože je nádherná. Velikost má doslova papouška královského. Teď už jenom doufat, že se něco povede i u králováků. U Eklektusů a amzónků nic nečekám, i když se oba páry krmí, tak jsou eště dost mladí. Je radost se na amazónky dívat, jak si vzájemně hrají, proplétají se břízovýma větvema na okus atp. Tak a jak to je u Vás?
Obrázek
kuba (neregistrovaný) 06.05.2012, 12:11:39 xxx.xxx.92.50
já mám zatim dvě vejce u agáčů, anduly ani zebry nic, ale křepely se zdržujou v boudičce, tak uvidim. Nic většího ZATÍm nemám, ale možná už brzy.... :-)
anonymní (neregistrovaný) 06.05.2012, 12:27:23 xxx.xxx.145.120
kreli mi sedí na vejcích (4 ) u andulek už mám 1 mládě a další 4 vejce.Dnes jsem si na burze v hodoníně koupil pár zebřiček(samec černolícý,samice skořice) a doufám,ž bodou mít ještě letos odchov.
anonymní (neregistrovaný) 06.05.2012, 13:14:01 xxx.xxx.74.6
Filipe nie je to bohviečo. Nobilisky jedno mláďa, šedoprsé aymary 9 oplodnených vajíčok, už by sa mali každým dňom liahnuť, králováčka dnes tretie vajíčko a amazoňania sa pária odušu, ale vajce žiadne. Amazónci a aratingy sa zatiaĺ iba kŕmia, takže celkovo zatiaľ nič moc.
Marty (neregistrovaný) 06.05.2012, 14:08:41 xxx.xxx.150.38
U mě je to docela dobré. Začnu od toho největšího. Barnardi mi začátkem dubna nanesli 5 vajíček. Oplozenost jsem nekontroloval, ale jen doufal, že se něco povede. Nyní mají v budce nějaké mladé a čekají na okroužkovaní. Bohužel na ně jediné nemám kroužky, takže musím nějak sehnat. Na Přerov by připadl 14. den, ale to už bych nemusel navléct. Ale asi to ještě dnes objednám a nechám si je zaslat. Barnardi zatím ještě neotevřeli očka, ale pěkně rostou a samička se o ně příkladně stará. Také se stala vůči mě agresivnější. Pak se podařila snůška u alexandrů černohlavých. Snesla čtyři vejce, jedno však vzápětí rozbila. Nyní je zahřívá, ale z mého pohledu jen tak ze 70% oproti jiným sedícím párům. Nejspíš je citlivější na rušení a opouští dutinu. Oplozenost jsem také nekontroloval, jen pohledem. Něco by tam mohlo být. Aymarové šedoprsí dva páry početné snůšky, ale je to prázdné. Jedna je mladá a je to její první snůška a druhé samičce padl sameček. Takže tam je to bez úspěchu a navíc se ztrátou. Ostatní páry zatím bez snůšek, jen rosely pestré se připravují. Kdyby se povedli jen barnardi, tak i to by mi stačilo.
anonymní (neregistrovaný) 06.05.2012, 15:01:08 xxx.xxx.112.110
tak u me spokojenost zatim andulky 1 mlade,korely 4 mlade,agacci mely 5 ale umrely ve vajicku(spatna vlhkost)a alexandri maly 4 mlade u nich jsem nejvic spokojena cekala jsem na ne 4 roky.
kajik (neregistrovaný) 06.05.2012, 15:26:45 xxx.xxx.16.80
u me je to takove vselijake .Dvoje pyrurky maji 5 a 6 mladych. Dvoje korely mi nekrmili mlade a treti maji 5 mladat. Andulky letos nic moc. Porad se jen hadaji a 6 paru ma 10 mladych. Aymarky pri svem prvnim hnizdeni maji jedno mlade. Ted maji jedno mlade i zpevaci, tak doufam, ze jich par pribude. Mnisci se pari, ale opet nic. Horska mi sedela na vejcich a vsechny rozbila. Od te doby sedi na prazdno v budce a nic se nedeje .No a penanti mi zacinaji lezt do budky . Jo a jeste nadherny sedi na 3 vejcich, tak doufam, ze bude aspon jedno mlade.
nomis
nomis (245 příspěvků) 06.05.2012, 18:43:40 xxx.xxx.65.97
Zdravím Vás, přidám také něco do diskuze. U nás to začalo nejdřive- Korely 3 páry a všechny mají po 4 mladé, andulky sedí na vajíčkách, Neofémám se vylíhly 4 mladé,Kakarici -tam čekám každým dnem,mají 5 vajíček,Chůvičky mají vylétlé 4 mladé,Křepelky také zasedly,tento týden se budou líhnout, Penanti mají 5 vajíček a už 14 dní sedí a Alexandři a Horáci jsou ještě mladí . . .Jedině Rýžovníci měli neoplozené vajíčka . .Pěkný večer . .
Marty (neregistrovaný) 06.05.2012, 21:35:45 xxx.xxx.150.38
Dnes, po napsání předchozího příspěvku, jsem zkontroloval mladou samičku šedoprsky a měla pod sebou neuvěřitelných 15 vajíček. Všechno to bylo čisté. Takže se naskytla otázka, nevlastním náhodou dvě samice? Vzhledem k počtu je to možné, ale já bych to vyloučil. Nejeví se mi jako samice ani chováním ani vzhledově. Navíc sleduji ptáky denně a svěšeného bříška jsem si tedy nevšiml. Budku jsem jim tedy odebral, ale co dál? Byl bych rád aby zregenerovala a nevysilovala se.
Marty (neregistrovaný) 06.05.2012, 21:36:39 xxx.xxx.150.38
*druhý pták se mi nejeví jako samice...
anonymní (neregistrovaný) 07.05.2012, 00:12:46 xxx.xxx.74.6
Marty vlož fotky oboch šedoprsiek. Odfoť ich spredu tak, aby bola vidieť hruď a bruško.
Marty (neregistrovaný) 08.05.2012, 14:25:20 xxx.xxx.150.38
tipovaný samec, z mého odchovu
Obrázek
Marty (neregistrovaný) 08.05.2012, 14:27:12 xxx.xxx.150.38
potvrzená samička, na bříšku má vytrhanou nažinu, jak seděla na snůšce.
Obrázek
Marty (neregistrovaný) 08.05.2012, 14:30:13 xxx.xxx.150.38
ještě jednou sameček, fotky jsou ale špatně nasvětleny.
Obrázek
Marty (neregistrovaný) 08.05.2012, 14:38:38 xxx.xxx.150.38
14 vajíček. Celkem snesla 16. Teda tipuji, že druhý pták je sameček, takže se o samičku trochu obávám. Dneska jsem ji dodal do krmení nastrouhanou tabletu Kalcichew - Ca+D3, je to primárně pro lidi, ale ji by to také mělo pomoci a nic jiného nemám.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 08.05.2012, 15:11:31 xxx.xxx.74.6
Ahoj Marty. Som si temer istý, že máš dve samice. Ak toto bude čítať Sunflowersman, tak by som ho prosil, keby vložil foto samčeka. Je taký "farebnejší", aspoň mne to tak pripdá. Skôr by som tipoval na tú Tvoju "istú" samicu, že to je samec.Ja nemôžem vložiť foto, pretože obaja sú stále v búdke, na znáške sedia spoločne, vôbec neviem či už je niečo vyliahnuté.
anonymní (neregistrovaný) 08.05.2012, 18:00:07 xxx.xxx.74.6
Dnes som vo veku 12 dní okrúžkoval nobilisku, kráľováčka zniesla štvrté vájíčko, zasadla od tretieho, bieločelí a žltolíci amazoňania začali prejavovať enormný záujem o búdky, tak uvidím. Žltohlaví amazoňania sa zatiaľ iba viackrát denne pária - pár č1 a druhý pár - samec iba občas nakŕmi samičku.
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 09.05.2012, 12:47:03 xxx.xxx.2.196
Já mám zatím 9 kakariků 5 v jednom a 4 ve druhém hnízdě, dále sem si pořidíl loňskou bělohlavou korelu samici skořicovou, ještě sehnat samce a uvidím jestli se ještě letos zadaří.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.