Aktuálně: 4 562 inzerátů178 366 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů

Ruční dokrmování amazonana

Šárka (neregistrovaný) 22.08.2012, 18:53:29 xxx.xxx.90.2
Mám dotaz, jak správně dokrmovat amazonana 45 dnů starého.Jedeme si pro něj v sobotu a nerada bych něco zanedbala,nebo odělala špatně.Máme zkušenosti s chovem,spíš menších druhů,popravdě jsem naposled ručně dokrmovala andulky,když jsme měli problém se samicí.Proto se obracím na zkušené chovatele a budu vděčná za každou radu.Díky moc.
anonymní (neregistrovaný) 22.08.2012, 19:24:45 xxx.xxx.48.30
Moje rada. Vzít si až dokrmeného-odstaveného. Jdete do rizika a mohou vám zbýt jen "oči pro pláč" Tak to zvažte. Já osobně bych do toho nešel a to mám kamaráda,který dokrmuje, ( cca 10-15 velkých papoušků ročně.) takže je po ruce inkubátor a zkušenosti......A i jemu nečekaně padne...... Biker70
Šárka (neregistrovaný) 22.08.2012, 19:43:47 xxx.xxx.90.2
No popravdě já z toho mám docela strach a nechce se mi do toho.Ale majitel nemá čas ho dokrmovat a můj chlap se rozhodl že do toho půjdeme sami.
anonymní (neregistrovaný) 22.08.2012, 20:58:07 xxx.xxx.88.1
Ale majitel čas má, jenže chce shrábnou prachy co nejdřív. Nebo bůhví proč ho tak rychle lifruje z domu. Radu vám těžko někdo dá. Je to to samé jako když dokrmujete andulky. Jenže navíc musíte mít ten šestý smysl abyste něco nezkazila. Zeptej te se na dokrmování chovatele od kterého si ptáka přebíráte, ten by vám měl dát ty nejfundovanější rady k dokrmování. On zná nejlíp potřeby mláďat, které do teď dokrmoval a choval. Tady vám dá někdo rady obecné, ale ne to co je podstatné k dokrmování právět tohoto papouška co přebíráte. Doufám, že máte čas na dokrmování každé 3 hodiny ve dne v noci. Jinak to můžete zabalit předem.
anonymní (neregistrovaný) 22.08.2012, 21:17:38 xxx.xxx.74.6
No 45 dňový amazoňan nepotrebuje žiadny inkubátor, je plne zaperený a takú blbosť som už dávno nečítal, že ho treba kŕmiť každé 3 hodiny i v noci. Predpokladám, že ide o venezuelca, alebo modročelého, prípadne žltohlavého. Nebojte sa toho, stačí ho kŕmiť 3-4 x denne a predkladajte mu do misky na drobno pokrájané ovocie,zeleninu a polámané piškóty neskôr i zrniny, najprv máčané a potom i suché. Iba musíte rátať s tým, že do plnej samostatnosti to môže trvať ešte i 2 mesiace.
anonymní (neregistrovaný) 23.08.2012, 15:35:17 xxx.xxx.88.1
45 dní je cca 6 týdnů Nevím jestli vám bude takový amazoňan přijímat potravu jak je uvedeno výš. Takové mládě potřebuje pravidelné dokrmování 8 x denně nejmíň. To že už nemusí být v inkubátoru je samozřejmé protože má peří. Ale každý ať si dělá za svý prachy co chce.
anonymní (neregistrovaný) 23.08.2012, 16:04:56 xxx.xxx.74.6
Zase ďálší odborník . Koľko amazoňanov ste už dokrmovali ? 8 x denne sa krmia mladé do veku 2 týždňov. Nikto tu nepísal, že mláďa ihneď začne príjimať potravu, ale treba mu predkladať a ono postupne zo zvedavosti začne.
Šárka (neregistrovaný) 24.08.2012, 18:24:51 xxx.xxx.49.1
Díky za odpovědi a rovnou se zase zeptám.Mládě o které se tu jedná není zatím ručně dokrmované,vzhledem k tomu že majitel to časově nezvládá.A ted ta otázka,kdy ho odebrat,nebo jinak,jak postupovat pokud z něj chceme mít domácího mazlíčka.Dá se ůplně ochočit nedokrmené,až po opuštění budky?A nebo je lepší jít do dokrmování a v tom případě,kdy je ten správný čas začít.Mám zkušenost s mníškem,toho mám od prvního dne co opustil budku a je naprosto krotký i bez mého přičinění.Nevím jak je to u amazonanů,proto prosím o další rady a názory.Díky
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 24.08.2012, 19:53:46 xxx.xxx.74.6
Ak chcete dokrmovať, tak mláďa treba odobrať čo najskôr. Na fotke je amazoňan vo veku max. okolo 30 dní. Také mláďa, keď bolo pod rodičmi, by som Vám nedoporučoval, maximálne tak do 3 týždňov a to nehovorím o "divochovi", ktorý ma 45 dní. Nájdite si chovateľa, ktorý dokrmuje, alebo Vám predá 14-21 dňové mláďa.
anonymní (neregistrovaný) 24.08.2012, 19:59:07 xxx.xxx.74.6
Takto vyzerá amazoňan žltolíci vo veku 43 dní.
Obrázek
Šárka (neregistrovaný) 24.08.2012, 20:18:53 xxx.xxx.49.1
Ta fotka je opravdu staršího data,novější nemám..Realně bude mladěti v sobotu 45dní.
Šárka (neregistrovaný) 24.08.2012, 20:45:17 xxx.xxx.49.1
Takže amazonan odchovaný pod rodiči se už ochočit nedá ?
anonymní (neregistrovaný) 24.08.2012, 20:47:43 xxx.xxx.74.6
Tak do toho Vám skutočne neodporúčam ísť. Keď som to doporučoval, tak som myslel, že mláďa je ručne kŕmené. A ešte otázka, na čo nemá pán chovateľ čas, keď vtáča odchovávajú rodiča ? Vidí iba rýchle prachy ! O akého amazoňana sa jedná ?Ak to nie je tajné za akú cenu Vám ho ponúka ? Cítiť z toho mierne povedané, podvod.
anonymní (neregistrovaný) 24.08.2012, 20:50:35 xxx.xxx.74.6
Dá sa, ale už je to o trpezlivosti, znášaní i bolesti pri pohryznutí a veľmi ťažko sa dá prirovnať k ručne kŕmenému !
Šárka (neregistrovaný) 24.08.2012, 21:20:25 xxx.xxx.49.1
Chovatel nemá čas mládě ručně dokrmovat,pokud to chceme máme to zkusit sami,jinak mládě zůstane zatím pod rodiči.Tak nějak se s partnerem domluvili.Podrobnosti nevím,ale cena je příznivá.Jedná se o amazonana modročelého.
anonymní (neregistrovaný) 24.08.2012, 22:25:04 xxx.xxx.92.1
Nikdy nekoujte na cenu, hlavně příznivou. To se vám časem vymstí. Koukejte jak je mládě schopné se ochočit při dokrmování. Lidi často berou papoušky aby byli co nejlevnější a později se diví, že s nákupeme přestřelili, ale už je pozdě.
anonymní (neregistrovaný) 24.08.2012, 22:33:05 xxx.xxx.200.189
vzhledem k nulovým zkušenostem s většími papoušky, dokrmováním a odstavem a vzhledem ke stáří mláděte bych do toho nešla, cena, necena
v. (neregistrovaný) 25.08.2012, 16:44:58 xxx.xxx.89.1
Dnes je přece modročelých tolik, že se můžete s nějakým chovatelem domluvit třeba na příští rok a odebrat si ho v jakém stáří potřebujete......
Obrázek
SarisekZR
SarisekZR (18 příspěvků) 07.10.2012, 18:21:10 xxx.xxx.49.1
Dobrý den,nakonec jsme si toho amazonana přece jen přivezli a do čtrnácti dnů z něj je naprostý kamarád.Takže naše obavy,že mladě vychované pod rodiči,bude problém ochočit byly naprosto neopodstatněné.Po týdnu žral z ruky,sedá na rameno,nechá se hladit a je kamarád s ostatními ptáky i se psem-prostě mazlík..Stejnou zkušenost máme i s mníškem,takže si myslím že to tak slavné ruční dokrmování je naprosto zbytečné.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.