Aktuálně: 4 929 inzerátů174 550 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

Mníšek šedý - vhodná volba?

Jana Koubová (neregistrovaný) 26.08.2012, 10:43:56 xxx.xxx.99.174
Dobrý den, leta letoucí jsem měla doma andulky a teď bych ráda zkusila většího papouška. Zaujal mne mníšek šedý a ráda bych znala vaše názory, zda je vhodnou volbou právě pro mne a pro mé podmínky. Preferovala bych jednoho, prostě jako kamaráda - nemám v plánu chovat. Mám trošku strach z toho, aby netrpěl samotou, když jsem zrovna v práci - dá se takový papoušek chovat i o samotě? Zabaví se takový papoušek, když bude mít větší voliéru a tam dostatečné množství hraček? Samozřejmě jakmile bych byla doma, byl by navolno a náležitě bych se mu věnovala. Trošku mě děsí jejich hlučnost - někde zmiňují, že jsou to pěkní křiklouni, i když někde udávají, že jsou uřvaní hlavně když žijí v hejnu. Pokud bych se pro papouška rozhodla, určitě bych chtěla ručně dokrmené mládě...s výchovou si myslím dokážu poradit, spíš nevím, jestli to není vhodnější papoušek spíše do rodiny, kde je většinu času někdo doma. Jinak krom jiného jsem také houslistka, jak bude papoušek snášet moje cvičení? I když myslím, že to by mu vadit nemělo...myslím, že naopak by se mu to mohlo líbit. Takže shrnuto a podtrženo...máte někdo takovéh papouška jako mazlíka a to i přesto, že žijete sami a jste "normálně" pracující člověk? Díky za názory. Janka
anonymní (neregistrovaný) 26.08.2012, 11:02:29 xxx.xxx.251.134
ANo, mníšek je vhodný. Většinou skoro všichni chodějí do práce, takže pokud si papoušek od prvních dnů u vás zvykne na určitý režim , neni problém. Náš je doma sám od cca 8 hodin do nějakých tří odpoledne, někdy i večer. Neni s tím vůbec žádný problém, když je sám tak si buď povídá, hraje, ale většinou i spí. Dokonce i když jsme náhodou dopoledne doma, tak většinu času taky prospí. Je prostě tak zvyklý. V roce a půl mluví nejen slova, ale celé věty. U nás je to jeden z nejtišších papoušků, které jsme kdy chovala, zakřičí pouze když se něčeho lekne, jinak absolutně ne. Je třeba si ale pořídit opravdu poctivě ručně dokrmeného, od cca 10 dnů, ne "dokrmeného" 5 dní před odběrem. Ještě k tomu hraní, já když pustím vysavač, tak pyrury se ho snaží překčičet, ale mníšek "přemluvit", takže během vysávání slyším celou jeho slovní zásobu. Mníšek je dobrá volba a nikdy bych neměnila.
Šárka (neregistrovaný) 26.08.2012, 17:55:11 xxx.xxx.92.1
Mníška mám doma něco přes měsíc,přivezla jsem si mládě těsně po vylétnutí z budky,vychovaného pod rodiči.Hned od prvních dnů mě přijal za svého kamaráda a aniž bych ho musela nějak cvičit,nebo vychovávat přiletí na ruku,na rameno,nechá se hladit,drbat a vlastně se mnou dělá veškeré činnosti po celou dobu co je venku z klece.Přiletí na zavolání,jen s tím mluvením to zatím moc nejde,což může být také tím,že kromě něj máme doma spoustu dalších ptáků a tak je tu neustále hluk.Mníška jako společníka vřele doporučuji,je to prostě rozený mazel.
anonymní (neregistrovaný) 31.12.2013, 22:04:00 xxx.xxx.51.19
take mam mniska 8 mesicni.a nemenila bych i kdyz je nekdy hlucny.zatim moc nemluvi.5 slovicek.
Uživatel
Uživatel (9 příspěvků) 03.01.2014, 09:24:07 xxx.xxx.91.116
Pokud to bude ručně dokrmenný jedinec,je zaručenost,že z něj bude mazlíček.A aspoň pár slov se naučí,někdy i sám od sebe.Sama mám zkušenosti,někdy může i křičet.
anonymní (neregistrovaný) 04.01.2014, 14:23:39 xxx.xxx.2.3
hezky den Aneto.ja mam mniska s andulkou.cely den jsou spolu ve velike kleci.spat chodi andulka do sve.jsou v pohode.andulka rok.mnisek 8 mesicu.muj sen je kakadu ruzovy.ale bojim se hluku.
Uživatel
Uživatel (9 příspěvků) 04.01.2014, 15:07:33 xxx.xxx.91.116
Neregistrovaný: Dobrý den,Kakadu růžový je určitě dobrý mazlíček,ale jeho cena není nejnižší (viděla jsem kakadua růžového za 9500 kč).Pokud bude mít kroužek a budete mít jistotu,že je ručně dokrmený,snadno se ochočí.Ochočení papoušci neřvou.Ale aspoň 1 za den si musí zazpívat,to holt k papouškům patří.Ale uvidíte,že to nebude tak zlé.Se soužitím s andulkou a mníškem to bude horší,musíte ho mít aspoň několik dní v jiné kleci (radím víc).Andulka s mníškem navíc můžou přistěhovalce klovat,protože to berou v úvahu: "Tady jsme my".Za nějakou dobu se to může otočit a kakadu může (díky své velikosti) klovat andulku a mníška.Ale záleží na povaze ptáka,každý je jiný.Avšak uvidíte,že si na sebe za čas zvyknou. Držím s kakaduem palce. Aneta
anonymní (neregistrovaný) 04.01.2014, 16:21:30 xxx.xxx.2.3
prave toho se bojim.mnisek nas si zakrici tak 2 krat denne.rika papanicko kubicek ahoj kuba.tot zatim vse.rucne jsem si ho 3 tydny jeste dokrmovala.mam ho od skvele chovatelky Babkove od Plzne.Vy mate papousky?jake? Jana
anonymní (neregistrovaný) 04.01.2014, 17:44:08 xxx.xxx.248.34
Mníška mám od té samé chovaelky a říká celé věy. Nikdy jsem ho neučila ani slovo, všechno odkoukává a odposlouchává. Nekřičí vůbec, jenom když ho něco rozčílí. A k tomu kakadákovi. Jsou to dost velcí ničitelé všeho dřevěného i nedřevěného. MNíšek si ničeho ani nevšimne.
Uživatel
Uživatel (9 příspěvků) 04.01.2014, 18:03:21 xxx.xxx.91.116
Doma mám papouška konžského,narozeného v listopadu 2012.Z klece je puštěný minimálně 3,5 hodiny za den,je perfektně ochočený,můžete si ho vzít do ruky,on si lehne na záda a chce drbat.Vždycky,když se jdu dívat na televizi,on si sedne vedle mě,školní hlavu a řekne "podrbat" :D Dále umí: Max,Maxiku lumpiku,naplň mi mističku,jablíčko,ahoj,čauky,koupáníčko,nesmíš! a jdi vynést odpadky! (:D).Je to strašný mazel.A ve voliérách mám neofémy tyrkysové,neofémy ozdobné,kakaduy šalamounské,kakaduy žlutočečelaté a samce a samici eklektuse různobarvého.
anonymní (neregistrovaný) 04.01.2014, 18:14:25 xxx.xxx.2.3
jeste musim reagovat.takovych papousku?odkud jste?ja z Karlovych Varu.ty kakaduove mate take doma?odchovate mlade?ruzove mate?ja jsem zvedava.Jana
Hana (neregistrovaný) 31.01.2014, 18:31:08 xxx.xxx.17.10
mam rocniho mniska sedeho.je mnou dokrmeny ochoceny.ale rika jen sve jmeno.bude mluvit?dekuji za nazory a odpovedi.
martina (neregistrovaný) 03.03.2014, 11:00:29 xxx.xxx.107.248

Dobrý den všem. Vím, že už tu takové dotazy padaly,ale ráda bych se jistila, že je možné chovat mníška třeba i v bytě....jen jako společníka. Nerada bych se i s mníškem musela stěhovat:-) Samosebou bych si pořídila ručně dokrmeného od prověřeného chovatele. Moc Vám děkuji za odpověď.

jana (neregistrovaný) 08.04.2014, 16:53:40 xxx.xxx.37.254
samozrejme ze ho muzete mit v byte.ale potrebuje vychovu.kazdy den!hlucny obcas je.davat hracky do klece vetve na hrani a okus.
Nikol (neregistrovaný) 28.04.2017, 17:34:37 xxx.xxx.142.29

Dobry den ja bich si prala Mniska ale nevim co bude potrebovat?😕

 

Jitka (neregistrovaný) 12.07.2017, 22:12:26 xxx.xxx.42.215
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 26.08.2012, 11:02:29

Prosím k tématu andulka a mníšek spolu v jedné kleci, jak se pak řeší krmení? nemají každý jiné nároky na základní směs zrní? uvažuji totiž o té samé kombinaci papoušků ale toho krmení se obávám? děkuji

Anonymní (neregistrovaný) 11.04.2018, 14:41:07 xxx.xxx.23.125
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 04.01.2014, 16:21:30

Dobrý den,

nemůžete mi poslat kontakt na paní Babkovou? 

majavl@seznam.cz

Moc děkuji za zaslání:))

moniika (neregistrovaný) 22.05.2018, 09:47:15 xxx.xxx.118.169

Dobrý den, máme doma mníška půl roku ručně dokrmeného. Je to opravdu mazel. Umí už asi 10 slov, teď nás dokonce překvapil i slovem co jsme ho neučili 🙂. Křičí jen když přijde někdo cizí a nebo když odejdu do koupelny a nevidí mě. Před týdnem nám dokonce uletěl, lekl se psa a vrátil se. Je super!!!!​

 

 

 

Macin3 (neregistrovaný) 28.05.2018, 09:12:32 xxx.xxx.57.240
Jo pokud si zvykme na urcitej rezim problem by byt nemel. Kdyz jsem mel jednoho mel jsem ho pustenyho a normalne me nechaval vyspat po nocni i. Ale obcas si zakricel. Pak jsem se osamostatnil a bylo na nem videt ze je smutnej, ja porad vpraci.... Tak jsem poridil sanecka, smutek uz neni ale rev je slusnej, sousedi zatim dobry, byvala byla asi jeste hlucnejsi nez tihle dva mnisci :))) jinak oba mluvi, kdyz teda chcou, ted co jsou dva tak spis rvou :D
Anonymní (neregistrovaný) 03.04.2020, 08:39:07 xxx.xxx.159.19
Mníška máme už hodně dlouho a pořád křičí. 8-letý papoušek by tolik křičet už neměl ne?? Když se mu zrovna nevěnujeme tak si brnká na klec, nebo křičí. Pouštíme ho ven ale když se mu něco nezdá hned na to zaútočí např. moje vlasy, nádobí nebo nábytek. Není nějaký způsob jak mníška "ochočit"?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.