Aktuálně: 4 571 inzerátů178 104 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů

Plavý kakariki

diamond (neregistrovaný) 06.11.2012, 21:48:46 xxx.xxx.132.250
spravne.tych samic moze byt aj viacej.
Michal (neregistrovaný) 07.11.2012, 20:53:20 xxx.xxx.4.166
O dalším osudu jeho i jeho potomků bych se rád dočetl víc, napište o tom pak článek, nebo udržujte tento příspěvek! Chovu zdar! A díky diamondovi za osvětlení fallow :P
anonymní (neregistrovaný) 08.11.2012, 10:47:12 xxx.xxx.12.1
Dost naivní představa potomky dvou samic a jednoho samce pářit mezi sebou. Než si na sebe pár zvykne ,tak to chvíli trvá a že by samec přeletoval jako člověk ze samice na samici, v to nedoufejte.
anonymní (neregistrovaný) 08.11.2012, 14:45:23 xxx.xxx.74.2
Predpokladám, že si vedel čo kupuješ a dotyčný pán nevedel čo predáva. Maximálne slušné a férové by bolo, ak toho pána niekedy stretneš, pozvať ho na štamperlík a klobásu,prípadne nejaké dorovnanie - môj názor !
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 08.11.2012, 14:55:06 xxx.xxx.63.66
Dobrý den Pro 12.1: Ano bude do možná složitá cesta ale s tím počítám... dělám to pro radost a proto že mě to baví. Pro 74.2: Tak jak jsem psal pán byl prodejce co páky vykoupí a pak prodá... tudíž na obživu... pochybuji že pána ještě někdy potkám. To dorovnání vcelku nechápu... pokud něco chovám prtože mě to zajímá tak si něco málo zjistím... sám sem o kakarikiách přečetl 2 nebo 3 články kde jsem zjistil i něco o mutacích... můžeme polemizovat zda to bylo či nebylo fér ale otom tato diskuze není a byl bych opravdu nerad aby se zvrhla v nějáké mravokárenství... Vážím si ale vašeho příspěvku. L. Sahula
anonymní (neregistrovaný) 08.11.2012, 15:56:58 xxx.xxx.74.2
Ak to bol priekupník, tak potom je to OK.
anonymní (neregistrovaný) 09.11.2012, 10:27:26 xxx.xxx.13.160
"Ano bude to možná složitá cesta, ale s tím počítám............ protože mě to baví" Jen jestli bude bavit ptáky to pendlování od partnera na kterého si zvykli, zase k jinému. U ptáků je to spíš o stresu, u vás zábava. Musíte především přihlížet k potřebám ptáků a jestli jednou partnera ptákům změníte nepokoušet se o to neustále. U větších papoušků by je stres k donutil k tomu, aby jeden druhého zabil. U menších papoušků bude pouze trpět a uhyne na nějakou záhadnou nemoc, kterou vy budete potom složitě hledat na co vlastně papoušek uhynul, když byl ještě ráno v kleci na bidle. Přemýšlejte taky o následcích toho, jaké zázemí pro ptáky připravujete. Někdy stačí pár od sebe rozdělit a máte konec.
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 09.11.2012, 13:40:19 xxx.xxx.63.66
Pro 13.160 Dobrý den Spojéní - složitá cesta - bylo míněno schánění vhodného genetického materiálu za účelem udržení mutace s výsledkem vyzuálně plavých ptáků. Že papoušci tvoří vcelku pevné páry je mi známo a považuji to za základní informaci o papoušcích vůbec... osobně si myslím že kakarici jsou třošku specifičtí v tom že samec nemá problém uhájit více camiček a že samička se může těšit pozornosti více samců... odkazuji tímto na článek v časopise papoušci... konkrétní číslo bohužel nevím, tam bylo toto chování pospsáno v pírodě... Jinak mám osobní skušenost kdy můj nejlepší samec vystřídal 4 samice a kden má asi 90% úspěšnost odchovů.. s první samicí si nesedl.... druhá ochořela a byla u ní diagnostikována salmonela.. dodnes nevím kde to chytla, dávám si ale od té doby velký pozor na zbytky krmení a pod. ... s třetí samicí harmonizoval stejně jako s předešlou ale po půl roce umřela... veterinář diagnostikoval infarkt stím že se to občas stává.... dnes už je 20 násobným otcem se čtvrtou partnerkou a těší se oba skvělému zdraví... samozřejmě dělení párů je krajně nevhodné u velkých papoušků. u těch malých ale v zájmu šlechtění docházelo k tomuto konání vcelku často za účelem vzniku a udržení zajmavých a vzácnějších mutací. V každém směru ale děkuji za příspěvěk L. Sahula
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 24.04.2013, 16:35:57 xxx.xxx.63.66
Dobrý den Bohužel dnes mi umřela žlutá samička od mého plavého samce. A rád bych se poradil, jakou mutaci k plavému samci nejlépe pořídit. Vím že nejlepší je sehnat štěpačku ale v téhle době je to opravdu tvrdý oříšek. díky za tipy. L. Sahula

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.