Aktuálně: 4 831 inzerátů175 437 diskuzních příspěvků17 763 uživatelů

Způsoby "venčení" papouška :)

Anča
Anča (4 příspěvků) 01.04.2013, 19:20:55 xxx.xxx.242.20
Ahoj, chtěla bych se zeptat na vaše nápady, jak vytáhnout papouška ven aby neulítl nebo aby se mu nezastřihla křídla ... Mám dokrmeného mnicha , je na mě opravdu závislí , v létě jsem ho jednou dokonce pustila na chvilku na trávu... byl spíše u mě... na zahradě nemáme moc stromy... mátě nejaký nápad jak mít papouška venku aniž by byl v kleci ? Slyšela jsem o kšírkách, ale ty se musí učit už od miminka...
Orina (neregistrovaný) 02.04.2013, 10:58:58 xxx.xxx.14.1
Papoušek není pes. Uvědomte si, že máte ve svém chovu ptáka. Je to něco podobného jako kdybyste se zeptala jak naučíte koně obrany, které dělají na cvičáku psi. Každé zvíře je svojí osobností určené k něčemu jinému. Slepice snáší vejce, prase se chová na výkrm, pes na hlídání a ptáci na potěšení a okrasu ve voliéře. To, že se je lidi snaží v posledních letech zlidšťovat je jen na jejich úkor. Je to něco podobného jako kdybyste litovala vykrmeného vepře, že příjde na porážku, a že z něho budou časem řízky. Nechte ptáka jeho přirozenosti. Na kšíry ani ustřižením křídel mu neprospějete, není to hračka. Pokud chcete něco na venčení kupte si mrňavého jorkšíra a ptáka nechte žít po ptačím způsobu ve voliéře.
Anča
Anča (4 příspěvků) 02.04.2013, 16:58:23 xxx.xxx.242.20
No... jsem vegetarián, necenim žádné špatné chování ke zvířatům, takže slepice, prase.... Beru všechna zvířata stejně rovná, stejně jde prase ochočit jak pes, má dokonce i větší inteligenci. Asi jste mě dobře nepochopila, kšíry ani zastřihování křídel ROZHODNĚ NECENIM ! Ale chci dopřát rozhodně papouškovi , aby se podíval taky mimo voliéry a můj barák ! Jestli si myslíte že ptačí způsob ve voliéře je pro ptáka nejlepší a taky jediný způsob žití, tak si rozhodně připomeňte kde papoušci normálně žijí ;)... ráda bych přidala to že zvířata se nám nemusí nijak přizpůsobovat... Příště si prosím přečtěte pořádně dotaz a článek, co lidí píší než začnete být nepříjemná. Děkuji.
Anča
Anča (4 příspěvků) 02.04.2013, 17:00:39 xxx.xxx.242.20
Navíc, kšíry u ručně dokrmeného papouška jsou spíše když se papoušek lekne, tedy rozhodně je to tak u mého... rozhodně nechci aby si poletoval jak drak na provázku... ;)
Peťula (neregistrovaný) 03.04.2013, 22:23:06 xxx.xxx.6.82
Teda Anno, vy jste ostrá. Na co se tedy ptáte? Kšíry nechcete, zastřihovat taky ne, rizika volného létání se vám taky nezdají ideální. Voliera podle vás není přirozená. Hm, ať přemýšlím sebevíc, žádné pro vás dost dobré řešení mě nenapadá. A promiňte, ale tohle je nesmysl " ráda bych přidala to že zvířata se nám nemusí nijak přizpůsobovat". Bez přizpůsobení se našemu životu u nás zvířata nejsou v bezpečí, je to nereálné. Nevím, jaké máte s papoušky zkušenosti, ale ve velké volieře v harmonickém páru se ptáci chovají sebejistě a spokojeně, hnízdí, hrají si, mají možnost si užít vítr, slunce déšť, pozorný chovatel jim dopřává pestrou stravu i zábavu. Papoušek je velmi konzervativní a nejvíc přirozeně se chová v prostředí, které zná, a kde ho nic neohrožuje.
Orina (neregistrovaný) 04.04.2013, 00:11:34 xxx.xxx.21.32
To máš Peťulo tak, pro dobrotu na žebrotu. Nikdo na tenhle dotaz něchtěl odpovědět, proto, že je to v zásadě nesmysl. Chtěla jsem jen poukázat na to, co píšeš ty, že pták, pokud už musí být v lidké péči, je nejšťastnější v páru se stejným druhem a v prostředí ve kterém to zná. Jenže pokud je někdop přesvědčený o své pravdě, tak se s ním dá těžko diskutovat.
Orina (neregistrovaný) 04.04.2013, 00:21:41 xxx.xxx.21.32
A ještě jsem byla nařčená, že jsem pro svoje vyjádření nepříjemná, tak je lepší se nebavit a má člověk pokoj. I když to myslím dobře a chci poradit nebo k tématu něco říct, tak mám džet pusu, protože to není vhod. Kdybych chtěla být nepříjemná, tak bych na tuto diskuzi odpověděla určitě jiným způsobem. Ale od tohoto tématu bič a pryč.
anonymní (neregistrovaný) 04.04.2013, 10:12:30 xxx.xxx.162.239
Nejni žádný problém mít papouška venku na volno,záleží ovšem na tom kdo létá eychleji, zda chovatelka Anča či její mníšek.Jestli létá Anča rychleji nevidím problé proč mníška nechat proletět v přírodě.Petr
anonymní (neregistrovaný) 04.04.2013, 12:30:33 xxx.xxx.20.64
Možná, že by mníšek lítal dobře i nějaký ten měsíc. Příště sem můžete dát zase nějaký dotaz lidi vám rádi odpoví, když se tu chcete s chovatelama spíš hádat než diskutovat.
anonymní (neregistrovaný) 04.04.2013, 13:00:37 xxx.xxx.251.134
Samozřejmě je to nesmysl! Já našeho mníška přendavám do venkovní klece, pokud jsme vlétě venku, aby na nás viděl, a je tam moc spokojený. Ale využívám tohoto vlákna a zdravím Orinu. Mám od ní pyruráka z "druhé ruky" a jen bych chtěla informovat, že už docela obstojně mluví a je to velký šašek! Jen až se trochu oteplí, jdou do venkovní voliery a pak uvidíme....
Orina (neregistrovaný) 04.04.2013, 15:03:57 xxx.xxx.21.192
Ještě něco málo k diskuzi. Je spousta začínajících chovatelů, co sem napíší dotaz a čekají na odpověď. Člověk kolikrát váhá jestli má odpovědět nebo ne, aby to nedopadlo jako v tomto případě, že moje rada vyzněla jako nepříjemné otravování. Mohu hned uvést příklad. Dlouhá léta jsem cvičila psy. Pak jsem toho nechala a teď jsem se znova vrhla na výcvik a výstavy. Za ta léta jsem ztratla praxi a tak se obracím s radami na zkušenější chovatele, protože bych se při výcviku a výstavách motala jako nudle v bandě. Jsem ráda, když mi někdo napíše, že se cvik dá udělat líp a poradí mi. Nesnědla jsem Šalamounovi mozek,abych všechno věděla. Tak jsem taky ráda za každou radu i když jsem rady s výcvikem před lety sama rozdávala. Po letech jsem vedle jak ta jedle. A tak je to i někým kdo má papouška. Možná ví všechno, ale přeci jenom se občas na diskuzi dopídí něčeho co může v chovu použít. Nikdo tady na nikoho nechce být nepříjemnej. A pokud má někdo větší problém může se večer dostavit na chat, kde je komunikace jednak rychlejší a jednak se tam sejde hned plno chovatelů a každý může mít k dotazu připomínku. Tak se pak nikomu nezdá, že se chce člověk někomu vysmívat nebo být nepříjemný.
Anča (neregistrovaný) 04.04.2013, 20:36:37 xxx.xxx.242.20
Orino, odpověď Peťul mi opravdu stačí, když je to blbost napište mi to normálně ať z toho nemusím cítit pohrdání . Na chatu jsem se s vámi taky bavila a jiné mi to nepřišlo. Viděla jsem pár lidí co mají papouška venku aniž by měl zastřižený křídla , jak se normálně prochází na trávníku nebo sedí na rameni , a tak mě zajímalo zdali se to takhle dá dělat... vtipné připomínky jestli umím létat jako papoušek jsou samozřejmě úplně zbytečné a nesmyslné, a ještě víc jak můj dotaz... Samozřejmě jsem se sem nepřišla hádat . já prostě množím spíše terarijní zvířata a jsem spíše mezi teraristy a né mezi chovatelema papoušků který jak vidím k tomu mají jiný přístup :) Prostě můžete si myslet co chcete ale u mě se prostě zvířata nemají špatně, jediný co jsem chtěla vědět byl volnější den venku na zahradě s papouškem , aniž by musel být zavřený ve voliéře .
anonymní (neregistrovaný) 04.04.2013, 21:06:53 xxx.xxx.251.134
--- já prostě množím spíše terarijní zvířata ....!!!????
Anča (neregistrovaný) 04.04.2013, 21:39:05 xxx.xxx.242.20
Je dost možné že fakt nevím jak už na tuhle anonymní poznámku reagovat . Tohle už je vážně spíš divný ...
anonymní (neregistrovaný) 04.04.2013, 22:02:48 xxx.xxx.251.134
No nevím, já tedy všechno chovám,případně odchovávám. Nikdy bych nenapsala, že množím! To by mě teda nenapadlo. Například já kromě papoušků chovám chameleony, pagekony a agamy, které i odchovávám. Cíleně nemnožím nic, vlastě ano, ráda bych množila šváby, ale to se mi nedaří!
Anča (neregistrovaný) 04.04.2013, 22:09:28 xxx.xxx.242.20
Tohle bylo ale cíleně myšleno že množím ... nemluvila jsem teď obecně o chovu nějakého zvířete... já teda rozmnožím i šváby no... a podařilo se mi rozmnožit i více druhů švábů naprosto bez problémů... mám doma gekončíky, agamy , sklípkany, myši africké, hady... je toho více... dokonce na jedné přirodovědné stanici pomáhám vyučovat teraristiku ... proto píšu že jsem spíše terarista ... samozřejmě jsem ale také dokrmovala papoušky...
Neregistrovaný (neregistrovaný) 04.04.2013, 22:15:36 xxx.xxx.26.175
Myslím že Ann nenapsala nic špatného jen se chtěla poradit s někým kdo tomu rozumí a pomůže jí .. Nevím proč hned papouška považuješ za psa ty nejsi zvíře tak nevíš jak se cítí a co chce .. Myslím si že svojí nervní a nepříjemnou náladu není slušní házet na druhé ..
Peťula (neregistrovaný) 05.04.2013, 07:36:18 xxx.xxx.6.82
ahoj lidi, není přece potřeba s nikým souhlasit a hrotit diskusi na dvě znepřátelené strany. Zaměřte se pouze na dotaz a pokud máte názor, jak "venčit" papouška, tak ho sdělte. Já si opravdu z osobních zkušeností s chováním ptáků, kteří na vše nové reagují spíš úlekem než zvědavostí, myslím, že nejlepší způsob, jak umožnit takovému mazlíkovi pobyt venku je prostorná voliera. Viděla jsem i přidělanou přímo k oknu domu, papoušek si mohl z bytu létat ven. A pokud chcete, aby byl přímo v kontaktu s vámi venku, když se třeba opalujete, kupte mu lehkou klec se stíněným stropem a noste si ho sebou třeba na deku k bazénu, kde si s ním můžete pobrukovat přes mříže. Já to tak dělám. Věřte že i on se v kleci, kterou zná, chová suverénněji než na volno v neznámém prostoru. Jak se cítí nevím, nejsem papoušek. :-)
Lenka (neregistrovaný) 05.04.2013, 09:28:56 xxx.xxx.11.157
Mám dojem, že zadavatelka zatím nezmínila stáří papouška. Na "volný" pobyt venku se papoušek učí od malička. Když ho vytáhnu doma z klece a půjdu ven, věřím tomu, že při prvním zapištění ptáků se lekne a je fuč, apod. Toto se učí od mimča, aby bylo na tohle všechno zvyklé. Ale jsem za názor většiny, já bych svého papouška taky neodnesla ven, aby si to jakože užil :) Jednou mi papoušek otevřel dvířka klece, když jsme byli na zahradě. Klec byla se mnou u stolu a najednou vidím, jak papoušek šmaruje nahoru po mřížích, sedá si na klec a kouká na mě. Papoušek se klepal a nastavoval nožičku, že mu mám dát ruku. Opatrně jsem ho vzala a už nepustila... a nikdy nepustím. Za tu nejistotu a stres mi to nestojí. Toť má zkušenost. Když je papoušek od mala zvyklý, možná se to dá. Ale nikdy nemůžete vědět, co ho vyděsí nebo donutí odletět. Jistota tam nebude nikdy..

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.