Aktuálně: 4 839 inzerátů175 472 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

A je to tu :o)

Katka (neregistrovaný) 30.05.2013, 19:03:34 xxx.xxx.88.129
Nechcem zbytocne zatazovat toto forum, ale sa tak strasne tesim a chcem sa so vsetkymi podelit o nasu obrovsku radost. Pred 18 dnami nam korelka Saska albino zniesla prve vajicko. 4 dni potom druhe a dalsie 3 dni potom tretie. Sedia na vajickach aj s prirodne sedym samcekom Pipi od prveho dna. A......pred 2 hodinami zacalo pocut z budky slabucke, ale intenzivne pipkanie :o). Podarilo sa mi urobit prve fotografie nasho prveho ''zlteho'' drobceka.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 30.05.2013, 19:45:49 xxx.xxx.140.80
krasne, drzim palce, at se rodice vzorne staraji
cone (neregistrovaný) 30.05.2013, 20:18:47 xxx.xxx.156.5
krása a gratuluji, zcela vaše nadšení chápu, každý svůj prvoodchov prožívám s nadšením, obavami a radostí, ať rostou, určo jich bude vylíhlých více
Katka (neregistrovaný) 30.05.2013, 20:46:08 xxx.xxx.88.129
dakujeme. fakt ze radost je to obrovska. aj ked netusim, co to je za ferebna mutacia. take je jemne zltucke. mozno na kridelkach je trosku tmavsie, mozno sa mi to len zdalo. uvidime, ked trosku podrastie.....
anonymní (neregistrovaný) 30.05.2013, 21:30:01 xxx.xxx.140.80
dejste sem pak fotku velkych mladat .Zajimalo by me jake budou barvy od prirodniho samce a bile samice.
Katka (neregistrovaný) 31.05.2013, 15:40:30 xxx.xxx.88.129
Takto sme od vcera povyrastli. Krasne papame, len neviem, ci je to dost. Este v case parenia mi tu jeden pan na fore poradil otocit budku na stojaka, ze je lespie, ked je v budke menej miesta. Hned ako som ju otocila, po 17 dnoch od zaciatku parenia zacali znasat vajicka, vsetko bolo Ok..... Ale az teraz mi doslo, ze nemame kontrolny otvor. Mozem im tu budku v stadiu 1 vyliahnuty a 2 vajicka otocit nazad na lezato? (Ak sa budu liahnut tak ako boli znesene, tak druhe bolo znesene az po 4 dnoch a tretie zase po 3 dnoch). Ked je budka na lezato, otvara sa z vrchu. Alebo mam radsej pockat na ostatne vajicka, kym sa vyliahnu? Co myslite? Aj by som sa chcela drobca dotknut, ale sa bojim cez ten maly otvor. Rodicia su momentalne strasne agresivny. A aky mate nazor na to, ked niekto po vyliahnuti vsetkych vajicok prelozi mlade do plastovej nadoby s hoblinami, alebo do krabice-proste ze maju otvoreny cely vrch? Budu sa potom aj nadalej o nich starat rodicia? Toto je cisto otazka zo zvedavosti, ze som take nieco videla na fotkach a videach :o)
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 31.05.2013, 16:58:42 xxx.xxx.100.108
já bych budkou nehýbala, ale je pravda,že korely mám ve voliéře, ne jako domácí mazlíky. Budky se shora odkrývají proto, když rodiče škubou mladé, odkrytí budky způsobí, že se tolik v hnízdě nezdržují a nemohou páchat tento zlozvyk.
Katka (neregistrovaný) 31.05.2013, 17:28:07 xxx.xxx.88.129
Hmm, takze keby boli bez strechy, mohli by sa podchladit. V skutocnosti je ten ich otvor ovela mensi ako na fotke. Chcela by som mat mlade pod mojim dozorom aspon ich prvych 5-6 dni bez toho, aby som cely den striehla, kedy sa pojde najest aspon jeden rodic a ci cez toho druheho nieco uvidim. Na poslednu fotku som cakala od rana. Aj sa sice chodila samicka najest, ale samcek nechcel nic ukazat :o). A strasne moc by som ho chcela pohladit....
sunflowersman (neregistrovaný) 31.05.2013, 17:56:01 xxx.xxx.175.194
Dobrý den. Chápu Vaše nadšení, ale první dny by měli mít nad mlá´daty dozor spíše rodiše než Vy. Pokud je budete příliš rušit, spíše jim uškodíte, než pomůžete. beztak člověk toho moc nezmůže a vše je jen na ptácích, kteří potřebují co nejvíce klidu hlavně v prvních dnech po vylíhnutí mláďat. Ono se to nezdá,ale i korely mohou být pěkní nerváci, když jsou často rušeni. Neberte můj názor nějak negativisticky, jen konstatuji realitu.
Katka (neregistrovaný) 31.05.2013, 18:35:57 xxx.xxx.88.129
Neberiem nikoho nazor negativisticky, urcite ste to nemysleli v zlom. Preto sa radsej najprv pytam, kym nieco zrealizujem. A som rada, ze ked je moj napad blbost, moze mi to niekto povedat, resp napisat, pretoze by som naozaj nechcela hned na zaciatku nieco spackat. Takze som vdacna za kazdu dobru radu. A budku 'aspon zatial' neotocim. Ale chcela by som ich trosku rucne prikrmit, cca tak od 2-3 tyzdnov. Tak potom by som uz aj mohla otocit, nie? Cez ten ich otvor by som ich nevybrala urcite. No uvidime, ci sa nebudem nakoniec bat ich vobec zobrat do ruky, aby som im nieco nezlomila svojou neohrabanostou :o).
sunflowersman (neregistrovaný) 31.05.2013, 20:19:16 xxx.xxx.72.173
To se nebojte, pokud jste citlivý člověk určitě mlá´datům neublížíte, pokud je budete brát do ruky. To rušení jsem myslel nyní v prvních dnech, ptáci potřebují klid (myslel jsem to ohledně neustálého nahlížení do budky a focení.) Chápu, že zvědavost člověka nenechá klidný a sám to znám z mých začátků :), ale určitě to chce co nejméně pár rušit, obzvláště pokud je to jejich první hnízdo v životě. Jinak pěkné korelky.
anonymní (neregistrovaný) 31.05.2013, 21:32:20 xxx.xxx.100.108
proč je chcete dokrmovat?
Katka (neregistrovaný) 01.06.2013, 01:17:31 xxx.xxx.88.129
Nechcem ich moc rusit, no ked pocujem to intenzivne pipanie, viem, ze to je cas krmenia a je tu prilezitost vidiet vtacatko. Budem sa musiet nejako premoct a odolat. Alebo to aspon zredukovat tak na 1-2 krat za den max a len spoza mreze. A co sa tyka toho dokrmovania, nemyslela som to dokrmovat na plny uvazok. Len obcas prikrmit. Tak raz za den, alebo raz za dva dni. Sa pamatam, ako sme si priniesli domov Pipinku (sedy samcek na fotke-mala to byt samicka) a mala som od neho cele ruky podobane do krvi, kym sme sa ako tak skamaratili. Citala som, ze prave tym prikrmovanim sa tomu podobaniu da aspon ciastocne ak nie celkom vyhnut. Tak by som to skusila. Za skusku nic nedam, pri najhorsom budem mat zase ruky podobane do krvi. Ale keby to mohlo pomoct a vtacik by bol krotkejsi, preco to neskusit? Nechcem ho na chov, ale ako mazlicka
anonymní (neregistrovaný) 01.06.2013, 06:24:52 xxx.xxx.12.160
Pokud budete přikmovat občas, tak nadbytečnou potravou ptákům spíš ublížíte a můžou i uhynout.Ptákům stačí výživa rodičů, proto jsou v hnízdě. Pakliže rodiče krmí špatně, tak se mláďata berou k dokrmování, ale na celý úvazek ne jen občas. Mláďata která krmí rodiče nestačí strávit další potravu jako je dokrmovací směs a nadbytečnou zátěží při krmení navíc umírají.
cone
cone (1412 příspěvků) 01.06.2013, 09:18:41 xxx.xxx.156.5
Dobré ráno Katko, můžu vám přinést trochu kritiky? Zcela chápu vaši snahu udělat vše pro zdárný odchov - časté kontroly, dle vašeho mínění mnoho změn během hnízdění k lepšímu, dokrmování ...... Jediné pozitivum vidím ovšem jen v tom, žemáte zájem, jste citlivý člověk a nechcete nic ponechat náhodě. Ale tato kombinace snažení a vylepšování - změn , by měla probíhat vždy před hnízdní sezonou, během sezení na vejcích a odchovu mladých byste měla dopřát hnízdicím rodičům maximální klid, myslím že jiné, citlivější druhy papoušků by vám z vajec zeslezly, případně mladé nechali uhynout. Zkuste to nebrát jako výtku, ale jako radu, časem snad budete mít odchovy i u jiných druhů papoušků, kde by se vaše neustálé předchazení případným problémům mohlo vymstít. A na případné dokrmování máte nachytáno co? A v případě že by se pak po vašem občasném dokrmování rodiče přestali starat úplně - máte nějaké řešení co s mladými? (kde je umístit, tepelný zdroj, dostatečná vlhkost atd) ? Něco co by vás mohlo potkat je popsáno ve vláknu vedle - Korela chocholatá, koukněte se na to prosím.
Katka (neregistrovaný) 01.06.2013, 15:09:23 xxx.xxx.88.129
Dobry den. Takze mi radite nedokrmovat, pokial netreba. Prave som niekde minule citala, ako jeden pan pisal, ze dokrmuje od prveho dna, ze si ich dokonca nosi koli tomu niekedy aj do prace, to mi prislo dost divne a hlavne stresujuce pre tie male chudence. A prave iny nazor mala pani, alebo slecna, ktora mu oponovala, ze ona prikrmuje len raz za den a az od par tyzdnov, ze to takto uplne staci. Preto ma napadlo, ze to tiez takto skusim.... Kazdy ma nejake tie ''svoje zarucene fungujuce metody'', avsak co jeden odporuca, to druhy nedoporucuje. Takze som zmenila nazor a necham krmenie len na rodicoch a budku otacat a pravidelne kontrolovat tiez nebudem. Ziadne zbytocne experimenty. Aj manzel mi hovoril: nechaj to na prirodu, ved ked pocujeme pipanie, znamena to, ze zije. Asi im takto naozaj pomozem najviac. Aby som nezabudla, aj vy ste mi dopomohli dospiet k tomuto nazoru, takze velmi pekne dakujem. Naozaj sa mi neoplati riskovat zivot mladatka, nestoji to za to.Vsetkym pekny den :o)
Katka (neregistrovaný) 01.06.2013, 17:04:56 xxx.xxx.88.129
A Pan Siska, pozrela som to vlakno, ako Tomovi samicka zliezla z vajicok. Je mi to luto. Nechcela by som, aby sa to stalo aj nam. Do budky som pozerala prve dva dni-novacikovska zvedavost a teraz uz viem, ze aj chyba. Od vcera vecera uz ich nekontrolujem :o). Neviem preco ale neznasala samicka vajicka kazdy druhy den, ako sa to vsade pise, ale druhe bolo az po tych 4 dnoch a tretie po dalsich 3 dnoch. Znamena to teda, ze ked sa prve vyliahlo vo stvrtok, druhe by sa malo az v pondelok, resp, ze sa moze aj neskor, kedze ten prvy sa vyliahol uz na 18-ty den? Moze to byt tym, ze nie su rodicia rovnakeho sfarbenia, alebo sa to stava normalne? Alebo mame len divne vtaky? Buduci tyzden nam pridu kruzky- aluminiove cierne (vraj cierna je na tento rok). Len dufam, ze sme objednali dobre, lebo v ponuke bola pre sede korely velkost ''N'' ale farebne mutacie uz bolo ''P''. Takze sme objednali velkost ''P''. Este budem musiet nastudovat nejaky presny obrazok, ako sa spravne tie prsty rozdeluju, ked sa to natahuje. viem, ze sa delia na 1 a 3, len aby som daco nepomotala :o) A asi sa to do tohto vlakna nehodi, ale uz ked som takto rozpisana, tak amazonanka Millie este ma golier, ale asi 2 dni po dobrati antibiotik sa konecne rozjedla-HURA a zacina priberat. A zacala zase piskat :o)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.