Aktuálně: 4 665 inzerátů177 743 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Nemocne kace

Karolina Maskova (neregistrovaný) 02.06.2013, 06:14:48 xxx.xxx.160.162
Dobry den, tento tyden (v utery) jsem si koupila skoro 3 tydny stare kace (jednalo se o obycejnou kachnu domaci). Jde o to, ze az do stredecniho rana vypadalo zdrave (behalo, plavalo, zralo - proste se chovalo uplne normalne...). Odpoledne vsak kacka prestala zrat, plavat a postupne i chodit (v poslednich hodinach sveho zivota se doslova plazila), vlastne porad jen pila a kdyz se postavila, prepadavala dopredu. Nakonec uz, ale nebyla schopna se postavit na nohy a ani zvednout hlavu... Vsimla jsem si, ze mela v oblasti zad a kridel nepatrna hola mista. Jeji stav se zhorsoval/menil kazdou hodinu a nemoc postupovala dost rychle, protoze kacka posla jeste ten den (ve stredu) vecer. Jeste predtim, nez se tak stalo, se zacala trast, pak dostala krece a nakonec posla... Ke krmeni jsem ji davala krmnou smes pro vykrm a odchov kachnat VKCH1 od vyrobce VKS RYNAREC (jedna se o drcenou smes), kterou jsem kupovala spolu s kacetem. A taky dostavala zluty rozpustny vitamin do vody s nazvem Supervit D (jedna se o multivitaminovy vodorozpustny koncentrat pro drubez, bylo mi receno, ze staci jedna lzicka denne) - ten jsem rovnez kupovala u prodejce... Jinak byla v normalni pokojove teplote... Vypada to, ze byla nemocna uz, kdyz jsem si ji privezla... Chtela jsem se tedy touto cestou zeptat, zda se tady nenajde nekdo, kdo by vedet, co to mohlo byt za nemoc? Oslovila jsem kvuli tomu uz hodne lidi, ale zatim marne... Rada bych vedela, co presne, nebo alespon priblizne, Storkynce bylo a taky by mi to hodne pomohlo. Jen jeste dodam, ze jsem se ji snazila krmit rucne, kdyz jsem zjistila, ze nic nezere... Vetsinou vsechno krmivo vyhodila, ale neco malo preci jen snedla... Vsem predem moc dekuji za odpoved. Karolina Maskova
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 02.06.2013, 14:47:06 xxx.xxx.217.91
Udělala jste vše správně. Káče bylo nemocné už od prodejce. Nebudu ho jmenovat ale má už i tady reklamu. Všichni víme, o jaký ksindl jde...
Karolina Maskova (neregistrovaný) 02.06.2013, 16:08:46 xxx.xxx.160.162
Diky. Hodne jsem toho o chovu techto zvirat precetla, nez jsem si Storkynu koupila, takze jsem vedela do ceho jdu. Kupovala jsem jen jednu, tak bych rada alespon vedela, co ji bylo, kdyz uz nic jinyho...
Karolina Maskova (neregistrovaný) 02.06.2013, 16:12:53 xxx.xxx.160.162
Jeste jsem si vzpomnela, kdyz tady vydim tu reklamu, koupivala jsem ji od KAVAPA...

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.