Aktuálně: 4 932 inzerátů174 206 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Amazoňania -aktuálne odchovy

anonymní (neregistrovaný) 03.07.2013, 21:26:54 xxx.xxx.70.146
Tento rok je to u mňa bieda. Amazona ochrocephala čisté vajíčka od dvoch párov, Amazona albifrons takisto čistá znáška, amazona autumnális z dvoch plných vajíčiek jedno mláďa, pravdepodobne prekrmované, pretože vo veku 14 dní ho už nebolo možné okrúžkovať, krúžkom o priemere 11mm. A čo vy ?
cone (neregistrovaný) 03.07.2013, 21:50:48 xxx.xxx.156.5
Ahoj Vojto, no momentálně ještě nechávám dosedět svoji kubánku na prázdných vejcích, jak jinak. Ale nový samec je již na dostřel! Takže amazoňany jsem ještě neodchoval žádné, snad příští rok!
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 03.07.2013, 22:04:57 xxx.xxx.70.146
Nazdar Oldřichu ! Jedna otázka. Pozoroval ste ich pri párení ? Odpáril ju či nie ? Napr. moja autumnáliska urobí ukážkovú kolísku, ako austrálsky papagáj a preto má oplodnené vajíčka. Nie každá samica to vie.
cone (neregistrovaný) 03.07.2013, 22:34:50 xxx.xxx.156.5
Ani jednou za poslední tři roky co samička snáší, jen krmení probíhalo.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 03.07.2013, 22:36:53 xxx.xxx.162.247
Dneska jsem byl u známého, u kterého mám ještě stále mé venezuelce a tak, jak měl ještě před měsícem radost, jak to letos vypadá dobře, dneska byl zklamaný. Oplozené snůšky u něj měl jeden pár venezuelců, dva páry běločelých, čtyři páry modročelých, kubánci, žlutolící a mladé u něj mají jen žlutolící. Buď rodiče mladé pozabíjeli, nebo se mladé neproklubaly. U mě je letos zatím nejhorší sezóna, co jsem zažil.
sunflowersman (neregistrovaný) 03.07.2013, 22:52:16 xxx.xxx.54.161
Zdravím Vojto, a co ostatní papoušci? Docela dost chovatelů, se kterými jsem v kontaktu píšou, že letošní sezona je totální propadák. Že by se ptáci nakrkli a chtějí zatočit s krizí a neprodejností :) ? Nebo cítí to, jak si jich momentálně jako chovatelská obec vážíme, když už tolik nestojí? No já měl a ještě mám letošní sezonu hodně vydařenou a s velkou pokorou si toho moc vážím, jelikož vím, že taková už nemusí přjít dlouho. Každopádně o tom to je, pokud by se jen dařilo a to v jakékoliv činnosti, naplnění z této činnosti by se proměnilo spíše v nic nedávající stereotyp. Je dobře, že každá sezona začíná s velkým otazn íkem a každý může mít svá očekávání a přání.
anonymní (neregistrovaný) 05.07.2013, 10:30:48 xxx.xxx.70.146
Ahoj Mirek zdravim Ta. U ostatnych je to ako tak. Kralovsky 3 mlade tesne pred vyletenim a uz sa paria znova. Nobilisky takisto 3 mlade,2vyletene a tretie dokrmujeme. Samica uz znova chodi do budky. Sivoprse aymary 4 mlade a pruhovane takisto nejake mladata u viacerych paroch. Aratingy, Amazonci a konzaci nic. Takze sezona nic moc,ale budme vdacni i za to co je.
sunflowersman (neregistrovaný) 06.07.2013, 12:14:07 xxx.xxx.72.173
Dobrý den. To určitě, aspoň že je něco. Mě se letos prozatím částečně zadařilo i u aymarů šedoprsých. První snůšku co měli v zimě , tak měli 8 plných vajec a všechny mladé zůstaly ve vejcích, ikdyž jsem pravidelně rosil. Nyní sedli venku, měli šest plných vajec a prozatím je pět mladých vyklubaných. takže ten Váš samec byla opravdu samice, dal jsem na radu Martyho a vzal k ní samce a tento pokus se vyplatil. Chtěl bych ještě sehnat nějaké páry, ale asi to nebude tak jednoduché, zkusím ladé alespoň vyměnit za nepříbznou krev.
sunflowersman (neregistrovaný) 07.07.2013, 14:37:07 xxx.xxx.175.194
Zde jen pro spestření tématu, mládě pyrury červenobřichého, letošní druhé hnízdo.
Obrázek
sunflowersman (neregistrovaný) 07.07.2013, 14:44:02 xxx.xxx.175.194
zde dvě perlaty a jedna rupicola
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 16.08.2013, 21:33:56 xxx.xxx.70.146
Poposuniem túto tému dopredu. Na fotke mladý autumnális s matkou,otec vo vedľajšej voliére. Je to fotené presne pred týždňom, po vyletení - prvé minúty vonku.
Obrázek
cone (neregistrovaný) 16.08.2013, 22:27:44 xxx.xxx.156.242
Gratuluji Vojto a tiše závidím, já se asi amazoňanů dočkám až za rok, samce jsem už vyměnil !
anonymní (neregistrovaný) 17.08.2013, 08:53:39 xxx.xxx.70.146
Oldo ďakujem, hádam to na budúci rok bude lepšie aj u Vás a dúfam, že i u mňa a verím, že sa na rok pripoja viacerí.
anonymní (neregistrovaný) 21.08.2013, 17:18:38 xxx.xxx.62.40
Letošní sezona je zvláštní. Pět druhů amazoňanů zahnízdilo a jen u 2 druhů byla snůška neoplozená, z toho jeden pár je tříletý.U 3 druhů jsou odchovy . Jeden pár měl 2 vejce a přesto ,že jsou tříletí z oplozeného vejce odchovali mládě. U australských druhů z prvních hnízd všechna mláďata uhynula. Z druhých snůšek jsou odchovy.
anonymní (neregistrovaný) 21.08.2013, 20:58:38 xxx.xxx.70.146
Z austrálie chovám iba jeden pár kráľovských. Táto sezóna je fakt iná. Pravidelne mi odchovávajú v prvom hniezde 4-5 mláďat, tento rok 3. V druhom hniezde 3 - 4 mladé, teraz iba 2.
Marty (neregistrovaný) 23.08.2013, 19:05:49 xxx.xxx.92.42
Zdravím páni chovatelé. Letos je to taková lepší (?) sezona, nedokážu ji přesně zařadit. Odchoval jsem 4 aymary šedoprsé a teď mám v budce prosperujícího citronka. Ale přišel jsem o tradiční odchov u rosel pestrých. Začal jsem je odchovávat v roce 2007, kdy mi dospěly.... Nedopároval jsem chovnou samici po úhynu samce a u nového přírodního páru mi mladé uhynuly, nejspíš na hlad. Alespoň druzí australané, barnardi, se ukázali a dovedli na bidlo 3 mladé.
dafili (neregistrovaný) 03.09.2013, 17:59:44 xxx.xxx.225.97
ten největší problém byl,že nebylo jaro,takže se pipiny nestačily připravit,jak u všech doma tak i v přírodě,to potvrzují letos ornitologové,jen tak pro zajímavost jsem po skoro měsíčním sezení odebrala vejce paní kosové,co nám vegetí již leta na zahradě a ouvej,byla prázdná,což se ještě nikdy nestalo,vždy je pozorujeme při výchově mladých,jinak u nás doma také letos bída,pouze pár andulek,korel,kakariků,máma korela opustila 5 oplozených vajec den před vylíhnutím,zpěváci dvě mladé a dvě vejce beze zbytku sežrali,zrovna tak papoušíci vrabčí,tři vejce a jedno mladé beze zbytku také sežrali,ze tří vajec pouze jeden amazonan modročelý,ten by do dvou týdnů měl již budku opustit,tak snad příští rok bude lépe
v. (neregistrovaný) 17.09.2013, 11:28:30 xxx.xxx.42.176
V květnu jsme vyměnili u A. festiva festiva samce. Pár moc neharmonoval. K devítileté samici jsme dali nového samce 2010. Po třech týdnech se začali krmit a pak pářit. Samice měla ze začátku strach, protože ten původní ji dost honil. Tak si dala na čas. 16. a 19.8. snesla. A 13. a 15.9. se vylíhla mláďata. Uvidíme jak to vzhledem k pokročilé roční době dopadne. Festiva ve třech letech oplozená vejce , to je úspěch.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.