Aktuálně: 4 985 inzerátů174 048 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

dokrmovani ary

anonymní (neregistrovaný) 26.09.2013, 08:51:17 xxx.xxx.45.138
Nema nekdo zkusenosti do jakeho veku ary zelenokridle tak dokrmovat? Pripadne nejake vahove prirustky?
anonymní (neregistrovaný) 27.09.2013, 10:05:35 xxx.xxx.45.138
mam toho nacteno docela dost ... ne kazda kniha predci ale zkusenosti... A k cemu je tedy forum, nez aby se clovek zeptal na zkusenosti jinych.. mam pocit ze tady to je vzdy , kdyz se nekdo zepta jen o tom jaky je vlastne trotl ze se odvazi ptat. Byt zkusenosti ma, ale rad by si je treba skonzultoval s ostatnimi lidmi. Vymenil si nazory poznatky atd... prijde mi to dost ubohe rovnou nekoho odsoudit za to ze se zeptal. Chudak ara by to byla v okamziku, kdy by to covekovi bylo jedno a neresil nic. A ze se odvazi zeptat a ceka nejakou odpoved od nekoho no nepochopim.... Ovsem Vy jste samozrejmne jako nejchytrejsi se uz narodil. Cili nepotrebujete se ptat.... Gratuluji ja to stesti bohuzel nemel... A pro spokojenost papouska se klidne budu ptat dale... Pokud s tim mate problem prosim priste uz nereagujte
anonymní (neregistrovaný) 27.09.2013, 20:30:41 xxx.xxx.45.138
Nejakeho toho papoucha uz mam dokrmeneho..... Ara je ovsem prvni sveho druhu. Proto jsem se drzel pravidla 2x mer jednou rez. respektive 2x se zeptej nez neco udelas.. Ale myslim, ze to je zde zbytecne to dale rozebiret. Mnoho diskuzi novych lidi tu konci tak, ze se v dobre vire zeptaji a ostatni jen utoci misto kloudne odpovedi k danemu problemu... Nechapu to... "Krasne" na tom je, ze o me nevite vubec nic a uz jste me hodili do kose k nejakym tyranum zvirat...
anonymní (neregistrovaný) 27.09.2013, 20:56:45 xxx.xxx.17.248
..,raději odpovězte na ty otazky ..čím ho dokrmujete ,jake máte, vahove přirustky ,jake je staří mladěte...Jen pro zajimavost .dokrmovat aru neni to samé když dokrmujete andulky......
cone
cone (1412 příspěvků) 28.09.2013, 09:12:42 xxx.xxx.156.242
Přátelé, nesmysly jsem odstranil - nebyly vůbec k zadání tématu, zkuste se snažit odpověď fundovaně a pokud možno i slušnou formou, děkuji.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 10.10.2013, 20:23:20 xxx.xxx.128.30
pro ruční dokrmení ar, je zapotřebí zakoupit krmnou směs s větším obsahem tuku třeba viz : http://www.rajpapousku.cz/kaytee-exact-hand-feeding-macaw-23kg/ ale pokud jsem pozapoměl a neměl co po ruce dával jsem : http://www.rajpapousku.cz/kaytee-exact-hand-feeding-all-baby-birds-23kg/ s tím, že jsem dodal do směsi patřičný přídavek namleté vyloupané slunečnice a pohanky pokud byla ara starší přidával jsem i nadrcené granule vše pak podávat jako krmnou směs do volete
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 10.10.2013, 20:25:53 xxx.xxx.128.30
no a do jakého věku ? jedinec od jedince, některý to zvládne + - kolem 150 dne, našeho mazlíka jsem dokrmoval (občas) ještě kolem 7-8 měsíce
cone (neregistrovaný) 10.10.2013, 21:15:04 xxx.xxx.156.242
To jako máš na mysli sondou do volete? Lidičky co nedokrmují lžíci nebo max inj. stříkačkou do zobáčku nemůžu považovat za odpovědné !
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 11.10.2013, 07:19:37 xxx.xxx.29.49
no, z poslední věty to ním zavání, ale né, dokrmuji a doporučuji dokrmovat pouze inj.stříkačkou - praktičtější, nebo případně upravenou lžičkou , krmení sondou zavrhuji i u "odborníků" - ZOO atd, teda pokud to není na hraně života a není to nutnost, kdy je mladé nemocné a nemá zájem o příjem potravy, ale každopádně jedná se o klasické dokrmování bez sondy
cone (neregistrovaný) 11.10.2013, 08:55:27 xxx.xxx.156.242
Jiří cítím to úplně stejně, nějak mi to k tobě nesedělo - to " do volete" !
anonymní (neregistrovaný) 14.10.2013, 13:35:13 xxx.xxx.45.138
Dekuji za odpoved, dokrmoval jsem ji zupreemem, a myslim ze vyrostla do krasy. Uz zere i sama, ale oproti jinym papouskum mi prijde ze mene. Mohu se tedy jeste zeptat. Pri dokromovani mi sezrala tak hrnek dene. ted bych rekl, ze je to tak necela pulka (a moc se k tomu nema sem tam zobne) + pozobe pomeranc, hlohyni, nejaky ten vlasak. jeji vaha se pohybuje tak okolo 1100g. Jeste ji davam stejne granulema a pridavam uz cast granuli pro dospele. Ale tech se moc nechytne. Kdyz sem precetl nejake jine clanky a knihy tak si clovek moc nemuze udelat obrazek. nekde se uvadi ze tato ara vazi v rozmezi 900-1100g jinde zase 1200-1500g. A co mi nezere vubec a prekvapuje me to je slunecnice. Davam ji vetsi semena ale ani se toho netkne.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 14.10.2013, 19:19:00 xxx.xxx.128.30
s tou naší jsem měl podobný sledovací "problém" když jsem ji dal lískáč,vlašák, mandlové ořechy tak je rozlouskla, něco nadrhla o patro a snědla, slunečnice si nevšímala a když tak ji jen nakousla - rozkousla a nic, vše se dalo do pořádku a přisuzuji to pouze jedné věci a to té, že si mladá ara s tím zatím nedokáže poradit co do zručnosti jazyka ve vyloupnutí semínka a snězení tak ji to nic zatím neříká protože neví co má s tím dělat, časem se to poddá ty váhy jsou trochu zcestné, protože né každý jedinec je stejně stavěný jako jiný, je to jako už i tady na jiném vláknu a to vzrůstem daného jedince, dneska je poměrně časté, že vlivem dokrmování máte jedince o víc jak třetinovou velikost klasického kusu menší, takže může být váhový rozdíl dvou stejných druhů i klidně o několik 10 - 100g jiný a s tím i spojená velikost daných jedinců stejného druhu
Irena (neregistrovaný) 03.01.2014, 14:15:29 xxx.xxx.25.110
Prosím o radu, dokrmovala jsem tři ary. Dvě již jsou plně samostatné, ale ta poslední stále vyžaduje přikrmování. Vůbec nechce loupat slunečnici a obiloviny vůbec. Zkoušela jsem nasypat směs pro papoušky, jen zbaští ovoce, oříšky a kukuřici. Zkoušela jsem jí dát jen slunečnici, pár zrníček vyloupe a pak vše z misky vyhodí. Raději by pošla hlady. Proto jí stále krmím, ale ze lžičky si sama nic nevezme, vyžaduje stále krmení jako od rodičů, musím jí vyloženě směs nalít do zobáčku. Aře je už 5 měsíců. Nepomohlo ani máčené zrní, prostě sama jíst nebude. Děkuji za nějakou radu, kdo má zkušenost, jak jí naučit samostatnosti.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.