Aktuálně: 4 636 inzerátů177 745 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

kakariky chov

mah
mah (188 příspěvků) 14.03.2008, 23:27:54 xxx.xxx.146.245
Dobrý den, nelíbí se mi příspěvek neregistrovaného, ale musím konstatovat, že z vlastní zkušenosti vím, že pár andulek (u mne to je již oskoušená pára z loňska) pokud hnízdit CHTĚJÍ tak je stimulovat spestřením krmiva nemusím... Ano, je to lepší a přece jen pro mne ten pocit že se cítí nejspíš lépe je taky dobrý, ale letos sem jim předložil budku, a než sem začal předkládat pestřejší stravu byly vajíčka...
Pro Marka: jak dlouho máš andulky spolu?
já svoje anče nechal aby se dali volně do pár jak chtějí a potom spolu cca 6 měsíců lítali v boxech než sem poprvé předložil budky... takže mi prvně hnízdili až v asi v roce stáří. Takže já bych došel k závěru- andulka je sice jednoduchá na odchov, ale to neznamená, že zahnízdí v jakémkoli věku, kdykoli a jakkoli. Nejdůležitější je dle mne, aby se cítil pár příjemně, nebyl ve stresu a harmonizoval. Potom už to pujde... Držím palce ;-)
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 15.03.2008, 01:55:31 xxx.xxx.88.30
Takže, netlačím na ně, určo je nechám spolu jak dlouho bude potřeba aby si mohli na sebe zvyknout... Budku tam maj od začátku...

První pár: Samice cca 4roky, samec letos v únoru koupen a stáří bych odhad cca na rok nebo nějak kolem toho roku... Předkládám stále pestrou stravu a čekám jestli bude nějaký pokrok...

Druhý pár: Samice koupena listopad 2007, samec koupen únor 2008... Tyhle mi zatím ani míchanici neberou... Jen máčená a klíčená zrníčka...

Určo na ně tlačit nebudu, pokud vůbec nezahnízdí, letos, tak s tim nic dělat nebudu... Nechám je ať si zvykaj na sebe a prostředí... Hlavní je aby oni byli spokojení...
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 15.03.2008, 21:34:51 xxx.xxx.183.35
Je jasné, že můžou zahnízdit. To jsem netvrdil, ale z suchého zrní toho moc nemají. Věřím, že by jste se uživil suchými rohlíky, ale taky si na něj dáváte salám, máslo a podobně. Jde o to zajistit jim optimální podmínky.

Marku: Budeš se asi divit, ale můj první odchov u andulek byl od páru starého tuším, že 3 - 4 roky v tom roce jsem ji předložil budku a krmil pestře. Byla to modrá pára a odchoval jsem od nich 18 nádherných modrých mláďat. Pak jsem pár přenechal známému a ten od nich dále odchovával a tuším, že samici měl ještě nedávno v chovu.
anonymní (neregistrovaný) 23.03.2008, 14:49:48 xxx.xxx.208.90
Mám dotaz. Všiml jsem si, že samice mě požírá uschlý trus. Nemám ponětí proč. Dostávají zelený, jablko, mrkev, máčenou pšenici se slunečnicí, písek, sépie, větvičky. Doplňkové vitamíny dávám jen občas. Co jí asi tak schází. Díky moc
bambam (neregistrovaný) 23.03.2008, 15:32:50 xxx.xxx.224.196
Moc nechápu ty vajáčka na jak velké kusy to má být neudusej se? Co se bude dit (jak píšete)? Jinak s tim trusem mi to dělaj kakariki a taky newím proč.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 23.03.2008, 16:28:08 xxx.xxx.183.35
Přátelé, neberte to ve zlém, ale přečtite si články na těchto stránkách o kakaricích. I kdyby jste je měli přečteny 4X, tak doporučuji přečíst znovu. Z těchto článků pochopíte, že kakarici se chovají jako slepice. Vyhrabávají krmivo z misek a až teprve pak ho pojídají ze země. Co z toho vyplývá? Mají potřebu se neustále v něčem vrtat a přehrabovat (takže i třeba v trusu). Pak také po přečtení pochopíte, že je nutné jim dodat drn trávy )kořínky, hlínu, trávu) ne jenom kvůli zabavení, aby se měli v čem přehrabovat, ale také kvůli prospěšným látkám. Pak taky po přečtení zjistíte, že tento druh je hodně náchylný na nedostatek minerálních látek. Takže tedy nasaďte do voliér sepiovky, dopřejte jim ten drn trávy, občas jim dejte grit a pokud vám není líto peněz a jde vám o dobro ptáků, tak pořiďte vitamíny do vody na přísun minerálních látek od firmy Aquamid a to přípravky Optimn E a Acidomid E. Z vlastní zkušenosti vám mohu říci, že Optimin E je opravdu vynikající.
Zcela určitě vašim ptákům něco chybí proto se přehrabují v trusu.
anonymní (neregistrovaný) 23.03.2008, 20:12:21 xxx.xxx.208.90
Sépie nechybí ani den, okamžitě dávám novou a drn trávy dávám tak 2-3krát za rok. Když tady o kakariků tolik založených témat, že přečíst je, je ..... Zkusím tedy nějaké vitamíny a uvidíme
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 23.03.2008, 20:15:53 xxx.xxx.183.35
Přečtěte si článek o kakaricích. Nemyslel jsem témata o kakaricích i když ty jsou taky zajimavé. Dneska jsem zjistil dvě nově snesená vajíčka.
Martin foukal (neregistrovaný) 07.08.2012, 09:52:29 xxx.xxx.51.242
dobrý den mám dotaz.Muže být pár kakariku spolu s párem andulek a korel?
Kikina
Kikina (24 příspěvků) 08.08.2012, 00:37:19 xxx.xxx.89.161
Dobrý večer, pokud je voliéra dostatečně velká, nevidím důvod, proč by spolu být nemohli. Akorát v době hnízdění by samec kakariků mohl rušit ostatní ptáky, protože to jsou ptáci zvědaví a rádi lezou do cizích budek.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.