Aktuálně: 5 563 inzerátů168 345 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Papoušek začal štípat až napadat :-(

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 30.03.2014, 21:16:14 xxx.xxx.186.89
Odpověď na příspěvek uživatele lav z 27.03.2014, 08:46:53

Zdravím,

neodsuzuji Vás, ale toho kdo toto video natočil a dává takovéto rady. Už ze začátku to přistřižení křídel !!!! To je hrozný nešvar a já bych se nebála ani nazvat to týráním. Ani jsem to nedokoukala. Představte si, že byste dítěti, aby Vám neutíkalo třeba na chodníku nebo na hřišti, svázala nohy. Je to podobné. Létání je papouškova přirozenost, jako je naše přirozenost chození. A kdo mu to znemožní, jen kvůli své netrpělivosti, je barbar. Ano, je to rychlejší ustřihnout pár per než udělat jiná opatření, aby nemohl z bytu uletět, než naučit papouška nebát se nás, vytvořit si s ním citové pouto, aby tedy nemuset před námi "zdrhat". Eva

lav
lav (85 příspěvků) 30.03.2014, 21:30:37 xxx.xxx.179.225
Odpověď na příspěvek uživatele salamounek z 30.03.2014, 21:16:14

Eva, To pristrihnutie - to ano. S tym ani ja nesuhlasim. A k predoslemu prispevku - to jemne klepnutie (nie bitka ani nic co je neprijemne, ale jemne) - nemyslim ze sa toho bude bat. Skor je to vyrusenie. Ako mnohi radia - ked papagaj hryzie, vyruste ho. Zatriast rukou, nieco mu zvrchu ukazat, podat piskotu. To zatrasenie rukou mi pride horsie, lebo strati rovnovahu a nabuduce sa moze zacat bat chodit na ruku. Toto klepnutie je tiez vyrusenie a velmi ucinne. Nas takto pochopil, ze sa nema coho bat, ze mu nik neublizi a ked bude na ruke sediet kludne a nebude si "pilit konar pod nohami", tak sa mu nic nemoze stat. Je to aj pre jeho dobro, predsa nechcem, aby ma uhryzol tak silno, ze ho pustim a on spadne. A je to zako. Teraz chodi na ruku dobrovolne a bez hryzenia. Za hryzenie nepocitam to, ked sa chyti, ked skusi, "ohmata" si ruku, predsalen mi zveruje cele jeho telo tak musi mat istotu, ze ma penvu ruku pod nohami :). Ale to, ked to zaboli ci ostane odtlacok ci pretne kozu. To nesmie.

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 30.03.2014, 21:49:06 xxx.xxx.186.89
Odpověď na příspěvek uživatele lav z 30.03.2014, 21:30:37

Takže myslíte spíš dotknout se zobáku. To samozřejmě ano, to používám i já. Když už papoušek ví, že nesmí kousat a třeba v zápalu hry stiskne nebo se rozlobí a ožene se, tak se dotknu jeho zobáku prsty a odstrčím jí ho od ruky. Nebo přejedu prstem po zobáčku. To samozřejmě není praštění přes zobák nebo dokonce někdo doporučuje cvrnkání do zobáku !!! Neskutečné.

Když odněkud přelézá na ruku, tak občas také papoušek stiskne jak se přidržuje zobákem. Ale to nepovažuji za kousnutí. A i když to kolikrát také dost bolí, spíš se snažím dát ruku do polohy, aby se nemusel přidržovat tak silně. Tedy spíš dávala jsem, protože současný můj papoušek ještě na ruku nechce. Jen přilétnout na ruku v rukavici, to umí.

lav
lav (85 příspěvků) 30.03.2014, 22:05:38 xxx.xxx.179.225
Odpověď na příspěvek uživatele salamounek z 30.03.2014, 21:49:06

Tak tak, jemne klepnut, nie aby mu hlava odletela 👎

Tak aj to je nieco, ked prileti na ruku v rukavici. Nas mi tiez najprv vyliezol maximalne na palicku. Postupne, tak je to dobre :)

J.M. (neregistrovaný) 30.03.2014, 22:45:47 xxx.xxx.168.107

... Jen jestli on Vám papoušek "nevyčítá" tím kousáním nějakou Vaši  "nevěru" (dle jeho názoru) ? Nebyl u Vás nějaký cizí muž na návštěvě v době nepřítomnosti Vašeho regulérního přítele ? "Netrestá" Vás papoušek za to, že Váš přítel není doma ?  Možná, že se uklidní, až se Váš přítel vrátí domů. Nebo papoušek nechce chodit z klece ven a "trestá" Vás za to, že ho z klece berete ven do bytu. To jsou pouze možné příčiny, takže to berte v dobrém, snažím se poradit Vám.

Luca (neregistrovaný) 03.04.2014, 23:51:24 xxx.xxx.60.144

Dnes 2 vytrhanutý péra 😢jsem zoufalá......😕

Obrázek
Luca (neregistrovaný) 04.04.2014, 00:00:26 xxx.xxx.60.144
J.M.:

... Jen jestli on Vám papoušek "nevyčítá" tím kousáním nějakou Vaši  "nevěru" (dle jeho názoru) ? Nebyl u Vás nějaký cizí muž na návštěvě v době nepřítomnosti Vašeho regulérního přítele ? "Netrestá" Vás papoušek za to, že Váš přítel není doma ?  Možná, že se uklidní, až se Váš přítel vrátí domů. Nebo papoušek nechce chodit z klece ven a "trestá" Vás za to, že ho z klece berete ven do bytu. To jsou pouze možné příčiny, takže to berte v dobrém, snažím se poradit Vám.


Né to opravdu nebyl jiný muž u nás v bytě na náštěvě-plánujem rodinu,tak opravdu nemám pomyšlení na jiný chlapi 😄no promiňte teda docela jste mě urazil/la 😈...

Ne já začal od března pracovat v nové práci a ta péče z mé strany není taková,ale i tak chodil ven denně..od min.uterý se to změnilo právě mě napadl to byl přítel také pryč,ale vrátil se o víkendu ho pouštěl on a dobrý a já se přiblížim-naježení,ale nastavím pusu jakože pusinkuju na něj a je přilepenej na kleci,ale přiblížim ruku a je konec...ty vytržený péra dneska mě rozsekala jsem z toho špatná to nedělal ☹️

Luca (neregistrovaný) 04.04.2014, 00:31:20 xxx.xxx.60.144

Já mu nebudu přistřihovat letky ani nic podobného jako za prvé nemám s tím zkušenost a za druhé bych mu to neudělala v žádným případě!!!!!!!!

Já ho beru jako,člena rodiny (je to můj miláček-možná i tomu vadí,že jsem ho moc ,,pusinkovala´´ ,hladila a projevovala mu až moc náklonosti a nebo naopak mu to ted chybí nevim..) a mrzí mě,že mě ,,nechce´´- momentálně..Zítra uvidíme,ale nechat se poštípat to taky nechci no...nevim,jak reagovat prostě je to naše první zkušenost s chovem ,,papouška´´ a tak nevím,jak ně něj ☹️nechci mu nevědomě ,,ubližovat´´..

Eva (neregistrovaný) 04.04.2014, 11:41:07 xxx.xxx.186.89
Odpověď na příspěvek uživatele Luca z 04.04.2014, 00:31:20

Je to určitě tím dospíváním, ta změna povahy. Lásky není nikdy dost, pokud se to nestane až mánií (viz šití plaveček pro pejsky a podobně). Ta pera si vytrhnul nebo jste je našla vypadlá? Je teď období přepeřování, takže pokud vypadla, nic se neděje. Já už mám plnou obálku per, schovávám si je, Amálka také přepeřuje. Pokud si je trhá, může to být reakce na nepřítomnost Vašeho partnera.

Štípat se určitě nesmíte nechat, to je jako byste řekla, že vlastní dítě necháte, aby Vás škrábalo a kousalo do krve. Také ho to nenecháte dělat, i když ho milujete, takže proč by měl být papoušek výjimkou. I toho jste k sobě připoutaly a máte za něj odpovědnost, takže ho musíte naučit co a jak. Bohužel to jde trošku hůře než s dětmi.

KorelaFelix (neregistrovaný) 17.05.2015, 09:33:24 xxx.xxx.60.155
Odpověď na příspěvek uživatele lav z 26.03.2014, 15:29:12

Neviem po CZ lebo som SK ale ak je tvoj papagaj andulka znamená to že chce priatela/ku.Potom sa naježí a ostane stáť alebo chodiť na bydle ;) 

KorelaFelix (neregistrovaný) 17.05.2015, 09:37:39 xxx.xxx.60.155
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 26.03.2014, 11:40:58

Keď papagája nemáš tak nedávaj odpoveď  každemu kto tu hneď niečo napíše  ♥♡

timea (neregistrovaný) 19.01.2019, 20:48:21 xxx.xxx.232.214
Ahoj. Mnaa ked pohryzol tak ja som mu cez klietku dala utierku cca. 30minut. A vzdy ked ma uhryzov zvisila som hlas a povedala som:(MENO!) .
T.Jirouskova (neregistrovaný) 24.02.2019, 17:28:52 xxx.xxx.143.32

Dobrý den, já bych potřebovala radu. Je mi teprve 12 a máme doma papouška žaka šedého. Je mu 20 let a jelikož na něj neměl nikdo čas tak je mrzutý a od nikoho se nenechá ani pohladit, jen od mámy si nechá dát jídlo nebo vodu, ale i po ni už vystartoval. 

      Teď mě napadlo, že  bych si získala jeho důvěru a chtěla bych se s nim mazlit a chodit s ním na procházky a tak. Nevíte jak bych k tomu mohla dospět? Já sama se ho hrozně bojím že mi ublíží.

  A potřebovala bych vědět, až kdyby byl přátelský, že bych koupila ten postroj pro papoušky a chtěla bych se zeptat jestli se ten postroj po každé sundavá.

 

Michal (neregistrovaný) 24.05.2019, 00:20:50 xxx.xxx.86.221
Dobrý den, koupil jsem si alexandra malého od chovatelky ručně dokrmeny a ještě ho dokrmuji. Má 7 týdnů. Od ní ho mám asi jen 4 dny. Nechá se pohladit, nechá se krmit a normálně přijde a vyleze na ruku. Jenže na to když ho držím a chci ho dát zpátky začne klovat a aji když ho nechám venku déle a pak zpátky. Když ho mám na ruce a nic nedělám a mluvím na něj je v klidu, pak se rozhodne klovat. Hraček má v kleci téměř dost a pamlsky mu dávám jen za odměnu nebo kdyz je hodný v průběhu dne. Prosím poradíte mi někdo jak ho odnaučit klovat? :(děkuji předem
Marcela (neregistrovaný) 12.01.2023, 08:24:13 xxx.xxx.96.213
Co píšete ,to už je trochu přehnaný. Papoušci jsou jako malé děti ,takže trestat ani ne,spíš se jim hodně věnovat,a pokud stipne,nemusíte házet papouška hned do klece,ale zvýšit na něho hlas,že to nesmí bolí to a hned odejít. Nebavit se s ním třeba hodinu,ale určitě bych ho takhle netrestala. Papouška mám,a dělám to tak,kdyby jste byl na něho příliš zlý,papoušek budu mít s Vás strach a může být smutný,a škubat si peří!! Papoušci mají myšlení 3 letého dítěte,a uvědomte si,že nemají myšlení jako lidé!! Oni taky lidé nejsou!!
Marcela (neregistrovaný) 12.01.2023, 08:29:28 xxx.xxx.96.213
To odpovídám na pana J.M.neregristovany když nemá papouška,nemá co do toho vůbec,ale vůbec mluvit!!

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.